Čeština wordpress 3.6

Zvolené téma obsahuje celkem 24 odpovědí. Do diskuze (3 účastníci) se naposledy zapojil uživatel  admin a poslední změna je stará 10 let, 8 měsíců.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 20 příspěvků - 1. až 20. (z celkem 25)
  • Autor
    Příspěvky
  • #3508

    peeeeeta
    Participant
    Web

    Zdravím všechny,

    chtěl jsem se zeptat, stáhl jsem si wordpress 3.6 RC1, stáhl jsem si soubor twentythirteen.pot, ten jsem přeložil a vytvořil soubory twentythirteen-cs_CZ.mo a twentythirteen-cs_CZ.po ty jsem nahrál do složky wp-content/languages/themes/ a v soubor wp-config.php mám řádek define(‘WPLANG’, ‘cs_CZ’); , ale ani přesto, se mi nezobrazí překlad. Kde prosím vás dělám chybu?

    A mám ještě jeden dotaz, kde mohu najít originální soubor s anglickými názvy pro wordpress 3.6, chtěl bych se totiž pustit do překladu a pak jej dát volně ke stažení.

    Děkuji a přeji hezký den

    #15967

    mirekk
    Participant
    Web

    Ne že bych tě chtěl odrazovat od překladu, ale abys nedělal duplicitní práci. Navrhuji ti zapojit se do týmu překladatelů. Navštiv tuto stránku:

    http://translate.wordpress.org/projects/wp/dev

    #15968

    peeeeeta
    Participant
    Web

    No šablonu Twenty Thirteen mám už funkčně přeloženou, už jen přeložit wordpress 3.6, ale díky za odkaz.

    Jinak tam se musím registrovat.

    #15969

    peeeeeta
    Participant
    Web

    Přikládám odkaz na přeloženou šablonu – http://blog.doprofilu.cz/nezarazene/cestina-pro-sablonu-twenty-thirteen.html .

    Bohužel jsem sem odkaz zapomněl dát dříve

    #15970

    admin
    Keymaster
    Web

    Další překlad v podobě pluginu a s podporou českých fontů je pak dostupný zde. Tento překlad bude následně součástí češtiny pro WordPress 3.6.

    mirekk: Díky za odkaz!

    A ještě se vrátím k původnímu příspěvku, kde je popisován problém s nefunkčností lokalizace. Možnosti pro umístění souborů jsou dvě:

    1) Lokalizované soubory pojmenujete twentythirteen-cs_CZ.mo a twentythirteen-cs_CZ.po a umístíte je do adresáře wp-content/languages/themes.

    2) Lokalizované soubory pojmenujete cs_CZ.mo a cs_CZ.po a umístíte je do adresáře wp-content/themes/twentythirteen/languages.

    První řešení je asi vhodnější, protože po případné automatické aktualizaci šablony Twenty Thirteen zůstane čeština zachována a nebudete ji muset nahrávat na FTP znovu.

    #15971

    peeeeeta
    Participant
    Web

    U mě byla chyba, že jsem měl chybně vytvořen soubor .mo , ten jsem poté správně vytvořil a vše fungovalo, ale jistě se bude návod hodit ostatním.

    #15972

    admin
    Keymaster
    Web

    peeeeeta: Aha, takže soubor twentythirteen-cs_CZ.mo fungoval i v adresáři wp-content/themes/twentythirteen/languages?

    #15973

    peeeeeta
    Participant
    Web

    Admin:

    No já už se pak řídil pomocí anglického návodu a přejmenoval jsem soubory na cs_CZ.mo a cs_CZ.po , ale kámen úrazu bylo v chybném kódování .mo souboru.

    Teď, když jsi sem vložil návod, tak už vím na jaké bázi to funguje a budu chytřejší při dalších překladech.

    #15974

    admin
    Keymaster
    Web

    Jasné, díky! Jen pro zajímavost, jak generujete soubor .mo? Používám Poedit a nikdy jsem tam žádný problém s kódováním neměl…

    #15975

    peeeeeta
    Participant
    Web

    Admin: No já napřed nevyužíval žádný program, jelikož jsem si myslel, že ty soubory jsou podobné a tak jsem se jej snažil vytvořit ručně. Poté sem již využil pomoc programu.

    #15976

    admin
    Keymaster
    Web

    Aha :-) Každopádně pokusy a omyly se člověk nejvíce naučí, protože musí hledat příčiny problémů…

    #15977

    peeeeeta
    Participant
    Web

    Zdravím,

    chtěl jsem se zeptat, když přeložím plugin, kam mám vložit překlad, aby při aktualizaci překlad nezmizel?

    U šablon je to do wp-content/languages/themes.

    Díky moc

    #15978

    admin
    Keymaster
    Web

    Pro pluginy jsou zatím pouze dvě možnosti:

    1) Zaslat lokalizační soubory autorovi pluginu, aby je zahrnul do instalačního balíčku.

    2) Použít filtr load_textdomain_mofile a napsat si funkci pro vlastní umístění lokalizačních souborů pro konkrétní plugin.

    A poslední (nejsnadnější) možnost spočívá v čekání :-) Ve WordPressu 3.7 bude totiž snad konečně možné umístění lokalizačních souborů stejně jako u šablon, tedy: wp-content/languages/plugins.

    #15979

    peeeeeta
    Participant
    Web

    Zdravím,

    díky za odpověď zaslal jsem tedy soubory autorovi uvidíme co se bude dít.

    Druhou možnost nemohu využít, jelikož jsem chtěl dát soubory pro všechny, ale chtěl jsem zařídit, aby se automaticky po aktualizaci nesmazaly.

    No něco o tom zahrnutí do wordpress jsem se dočetl, ale je škoda, že to již wordpress neobsahuje. A ještě to není ani jisté, že to bude ve verzi 3.7.

    #15980

    admin
    Keymaster
    Web

    O jaký plugin konkrétně jde? Autoři jsou většinou rádi, takže překlady zahrnou do instalačního balíčku…

    Druhá možnost použít určitě jde, podívejte se na náš plugin Čeština pro WordPress, který obsahuje třeba částečnou lokalizaci fóra bbPress a nikdo o ni aktualizací pluginu nepřijde :-)

    Od dneška už to WordPress obsahuje :-) Takže bych se vsadil, že to ve WordPressu 3.7 bude.

    #15981

    peeeeeta
    Participant
    Web

    Jedná se o lightbox 2.

    Jak ten plugin “Čeština pro wordpress” funguje?

    No ode dneška nemám to tak pod dohledem, ale v 3.6 mělo být také jiné menu k příspěvkům a pak nastala chyba a verze se zpozdila. Nikdo to nemůže vědět najisto, ale byl bych rád, kdyby to další verze obsahovala nejlépe třeba rovnou 3.6.1. A v 3.7 má asi být i automatická aktualizace.

    #15982

    admin
    Keymaster
    Web

    Jde o plugin WP Lightbox 2? Díky za tip, vypadá dobře…

    Plugin “Čeština pro WordPress” funguje tak, jak je popisováno ve druhém bodě, tedy s využitím filtru load_textdomain_mofile a obsahuje i samotné lokalizační soubory. Pomocí filtru pak řekneme WordPressu, aby soubory nehledal tam, kde by měly původně být, ale ať si je bere přímo od nás (podrobnosti viz zdrojový kód)…

    Jasně, WordPress 3.6 prošel mnoha problémy, ale tuším, že WordPress 3.7 by měl dorazit už za pár týdnů (počátek října), takže se to dá vydržet :-) Ano, bude obsahovat vynucené automatické aktualizace, takže se bude aktualizovat, i když nechcete (pouze na malé bezpečnostní verze)…

    #15983

    peeeeeta
    Participant
    Web

    Ano je to ten plugin, myslel jsem, že je známí, tak že pokud tam bude čeština, tak se má práce vyplatila.

    No je pěkné jak funguje, ale proto aby se čeština nesmazala a využila, tak je potřeba aby uživatel měl i tento plugin.

    No s těmi automatickými aktualizacemi se mi to nelíbí. Bylo by vhodné, kdyby to v nastavení šlo vypnout.

    A když jsem koukal do české verze, všiml jsem si, že je dosti kousků wordpressu nepřeložených mohu se zeptat proč?

    #15984

    admin
    Keymaster
    Web

    Ano, vypnout aktualizace předpokládám nějakým způsobem půjde…

    Myslíte chybějící češtinu ve WordPressu 3.6? Ta ještě oficiálně nevyšla (asi dnes či zítra) a nepřeložena zůstane nápověda a novinky, většina ostatních textů už je přeložena.

    #15985

    peeeeeta
    Participant
    Web

    No předpokládat je něco jiného než jistota, tak že doufám, že to nastavení přidají.

    Ne nemyslím verzi 3.6, ale 3.5.2, když člověk stáhne český balíček a snaží se o instalaci, tak je jen první stránka v češtině a zbytek je v EN.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 20 příspěvků - 1. až 20. (z celkem 25)

Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

WordPress – novinky, návody a zajímavosti