Zdvojení kategorií

Štítky: ,

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (2 účastníci) se naposledy zapojil uživatel  admin a poslední změna je stará 13 let, 11 měsíců.

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 příspěvky - 1. až 2. (z celkem 2)
 • Autor
  Příspěvky
 • #674

  krotzyk
  Participant

  Zdravím,

  chci se zeptat, jestli je nějakým pluginem nebo úpravou možné ve WP zdvojit kategorie. V praxi by to vypadalo tak, že by byly dva na sobě nezávislé soupisy kategorií, při vložení článku by bylo nutné vybrat jedno z obou listů. Pro ilustraci by to fungovalo takto: Jedny kategorie se souhrným názvem “Obor”, druhé jako “Region”. U každého článku by se tak dalo vybrat z jaké je oblasti a jakého regionu.

  Bylo by toto možné?

  Předem díky za odpověď

  #7103

  admin
  Keymaster
  Web

  Ano, je to možné a poměrně jednoduché. Jednu z kategorizací si ponechte v podobě stávajícího systému rubrik (klidně to ale může být i něco jiného) a pro další pak použijte taxonomie (jsou to přesněji štítky než rubriky, ale ve WordPressu 3.0 už mohou být hierarchické = je to vlastně systém známý z rubrik).

  A jak na to? Můžete použít nějaký plugin, např. Custom Post Type UI či GD Custom Posts And Taxonomies Tools.

  Nebo si můžete vše nadefinovat v souboru functions.php (v adresáři se šablonou). Příklad je hezky vidět v dokumentaci k funkci register_taxonomy().

  Pokud není něco jasné nebo to nefunguje, tak se klidně dál ptejte…

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 příspěvky - 1. až 2. (z celkem 2)

Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.