wehosting a doména

Zvolené téma obsahuje celkem 6 odpovědí. Do diskuze (2 účastníci) se naposledy zapojil uživatel  Lucas11.05 a poslední změna je stará 4 hodiny, 41 minut.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 7 příspěvků - 1. až 7. (z celkem 7)
 • Autor
  Příspěvky
 • #37686

  Lucas11.05
  Participant

  Dobrý den,
  může někdo poradit zda nebo jak udělat z fungující webové stránky na novou doménu a webhosting udělat tutéž stránku bez toho aby se dělala znova podle fungující již vytvořené webové stránky?
  Děkuji Lukáš

  #37687

  Azifaral
  Participant
  Web

  Dobrý den, četl jsem to několikrát, ale pořád netuším co by jste vlastně potřeboval. :D Mohl by jste to prosím napsat znovu a srozumitelněji?
  Děkuji.

  #37703

  Lucas11.05
  Participant

  Dobrý den,
  také jsem si říkal zda to bude k pochopení :D
  jak to napsat dobře…?!
  je nově vytvořená webová stránka taxi-dobes.cz.Majitel taxislužby si přeje ještě jednu doménu novou z webhostingem k vytvoření nové stránky…však úplně stejnou jak je již fungující stránka taxi-dobes.cz.
  Rád bych se tím zeptal,zda budu muset dělat novou stránku celou znova stejně podle již fungující stránky taxi-dobes.cz nebo zda jde udělat duplikát či kopie stránky a nahrát na novou doménu s webhostingem?
  děkuji za odpověd a snad jsem se do toho zas nezamotal a je to srozumětlivější :)
  Lukáš

  #37704

  Azifaral
  Participant
  Web

  Dobrý den,
  noo, ne že bych z toho byl výrazně rozumnější …ale jak to chápu tak je to takto.
  1. Existují funkční stránky http://taxi-dobes.cz/
  2. Klient má ještě jednu doménu – příklad http://www.taxi-sluzby.cz
  3. Chce, aby i na této druhé doméně byly stejné/shodné, toto je důležité slovo, informace jako na doméně http://www.taxi-dobes.cz

  Důležitá věc – nemůžete mít udělané 2 či více webů, kde budou stejné informace, to se vyhledávačům, majoritně google nebude moc líbit a butete za to penalizovaný, protože alfa a omega informací na internetu je unikátnost.

  Takže pokud ty informace jsou stejné, tzn. že chcete i do budoucna bude na těch doménách totéž, tak nebudete budovat dvoje stránek, ale pouze tu druhou doménu nasměrujete na tu první. A to uděláte takto.

  Uděláte ALIAS domény – přímo v DNS zápisu té druhé domény (náš př. taxi-sluzby.cz) uděláte A záznam takový, že bude směrovat na stejnou IP adresu http://www.taxi-dobes.cz a na úrovni webhostingu řeknete doméně taxi-sluzby.cz, že je aliasem domény http://www.taxi-dobes.cz. Pak po zadání do prohlížeče dojde k okamžitému přesměrování na existující web a bude to tak vždy. Toto řešení je jednoduché, trvalé a nic nestojící. :)

  Ale možná, že jsem ten váš popis přece jenom špatně pochopil a je to jinak. :)

  #37705

  Lucas11.05
  Participant

  dobrý den,
  pochopil jste to úplně nejlíp a děkuji moc!
  Ještě jestli se můžu zeptat …jak při vložení videa zabespečit video proti stahování….Aby si to video nemoh nikdo stahovat jen tak pro sebe.Je nějaký plugin či možnost takto zabezpečit video proti stahování či kopírování?
  Děkuji
  Lukáš

  #37707

  Azifaral
  Participant
  Web

  Dobrý den,
  no existují pluginy typu WP Content Copy Protection & No Right Click , ale počítejte s tím, že se jedná o zákaz pro běžné uživatele. Pokud někdo bude chtít si stáhnout to vaše video, tak prostě najde řešení, zatím jsem nenašel stránku z které bych nedokázal image nebo video stáhnout. Ono jediné 100% řešení je to, že tam prostě to video na internet nevložíte. :D A navíc, předpokládám, že je ve vašem zájmu aby se to video šířilo, spíše bych do něj vložil např. do některého z rohů logo jako copyright, na začátek / konec dal upoutávku na firmu atd. I to je samozřejmě “hacknutelné”, ale tam už většinou to množství práce převažuje nad ziskem.

  #37736

  Lucas11.05
  Participant

  Dobrý den,děkuji za všechny odpovědi.Tak nějak s tím počítám,že stoprocentně zajištěné proti stáhnutí to nebude.Jsem v začátcích tvorby stránek a každá stránka něco nového naučí,ale na jedné je toho teď trochu víc k naučení… :) rád bych se i zeptal ,jak vytvořit stránku kde mohou návštěvníci vkládat na stránku,své příspěvky či přání…příběhy a pod…? děkuji za odpověď Lukáš

Aktuálně je na stránce zobrazeno 7 příspěvků - 1. až 7. (z celkem 7)

Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.