Změna URL adresy (názvu webu)

Úvodní stránka Fórum podpory WordPressu Problémy s WordPressem Změna URL adresy (názvu webu)

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (2 účastníci) se naposledy zapojil uživatel  Azifaral a poslední změna je stará 6 let.

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 příspěvky - 1. až 2. (z celkem 2)
 • Autor
  Příspěvky
 • #35351

  davidJANDECKA
  Participant

  Dobrý den, po založení webu cz-urbex.cz se ukázalo, že dochází ke konfliktu ve vyhledávání s cizí stránkou urbex.cz. Proto bych potřeboval svou stránku přejmenovat na myurbex.cz a s tím i změnit adresu URL webu z cz-urbex.cz na myurbex.cz. Lze toho dosáhnout jinak, než registrací nové domény a kopírování všech dat?
  Web je vytvořen ve WordPressu, tvořil jsem ho celý sám, ale je to mé první dílo. Děkuji za pomoc

  #35352

  Azifaral
  Participant
  Web

  Dobrý den,
  no to, že si budete muset zaregistrovat doménu s tím asi počítáte, to byl zbytečný dotaz. Jinak co se týká změny URL, tak to už jsme tady probírali několikrát. V kostce:
  1. Zaregistrujete si novou doménu myurbex.cz a této doméně nastavíte A záznam se stejnými parametry jako má cz-urbex.cz.
  2. V administraci WordPressu v Nastavení změníte obě url adresy na novou myurbex.cz
  3. A teď nastane ta složitější část, kdy musíte změnit i URL adresy cest k souborům a obrázkům. To buď uděláte pomocí pluginu Velvet Blues Update URLs, kde stará url adresa bude cz-urbex.cz a nová myurbex.cz. A nebo tu změnu uděláte pomocí dotazu v databázi:

  UPDATE wp_options SET option_value = replace(option_value, 'http://www.cz-urbex.cz', 'http://www.myurbex.cz') WHERE option_name = 'home' OR option_name = 'siteurl';
  
  UPDATE wp_posts SET guid = replace(guid, 'http://www.cz-urbex.cz', 'http://www.myurbex.cz');
  
  UPDATE wp_posts SET post_content = replace(post_content, 'http://www.cz-urbex.cz', 'http://www.myurbex.cz');
  
  UPDATE wp_postmeta SET meta_value = replace(meta_value,'http://www.cz-urbex.cz', 'http://www.myurbex.cz'); 

  Tím bude změna dokonána a už pojedete na nové doméně. Samozřejmě nesmíte zapomenout na podmíněné přesměrování 301 z vyhledávačů, trvalých odkazů, sociálních sítí atd. Jde o to, že tím sice máte wordpress na nové doméně, ale zaindexované stránky v google jsou na staré. Takže když někdo klikne na odkaz, tak se dostane na neexistující stránku. On to sice google / seznam přeindexuje, ale chvíli by jste měl hodně velký problém.

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 příspěvky - 1. až 2. (z celkem 2)

Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.