Subdomény Wedos

Zvolené téma obsahuje celkem 6 odpovědí. Do diskuze (4 účastníci) se naposledy zapojil uživatel  admin a poslední změna je stará 7 let, 10 měsíců.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 7 příspěvků - 1. až 7. (z celkem 7)
 • Autor
  Příspěvky
 • #2458

  Ezekiel
  Participant
  Web

  Zdravím, opět já s mým dotazem.

  Snažím se na wedosu udělat subdoménu. V návodu mají napssné že stačí do základního adresáře udělat složku “subdom” a do ní složku s názvem subdomény, např “games”. Výsledná adresa pak bude games.domena.cz. Nicméně tento postup mi nefunguje. Pokud do takové složky něco nahraji a napíšu adresu subdomény tak se mi zobrazí hlavní web na doméně. Má s tím někdo zkušenosti jak se subdomény tvoří? chtěl bych si na subdoméně nainstalovat další wordpress a spravovat jej jako další stránku. (To by mělo fungovat ne?)

  Díky za rady

  #13411

  Ezekiel
  Participant
  Web

  —Vyřešeno— bylo to tím že wordpress přeepsal .htaccess a aby to fungovalo musí tam být znění toho jejich.

  Ale naskytá se další otázka. Jaké je nejlepší řešení pro web s několika subdoménama?

  Mít nainstalovaný wordpress na každé zvlášť? Nebo umí wordpress obsloužit několik subdomén na každé jiný vzhled a jiná menu a podobně?

  Díky

  #13412

  mirekk
  Participant
  Web
  #13413

  Ezekiel
  Participant
  Web

  Děkuji, zkusil jsem to ještě podle anglického návodu ale vyskytl se problém.

  Dle návodu na stránce jsem nainstaloval multisites, nastavil pomocí subdomény a postupoval krok po kroku. Instalace proběhla v pořádku. Nyní když chci ale vytvořit další stránku (ve WP multisites) a nastavím jí v Administraci sítí webů: Domena: “games.eldamar.cz” a cesta “/subdom/games/” (jedná se totiž o wedos kde jsou subdomény tvořeny takto podle složek) tak stránka vyhazuje pořád Forbidden hlášku a když se chci na danou stránku dostat přes administraci WP tak mi vyskočí hláška: “Tato stránka obsahuje smyčku přesměrování”.

  Tak se v tom teď vrtám a jsem trochu bezradný. Je tu hodná duše, která by mi dokázala pomoct? Díky

  #13414

  Bigdrobek
  Participant
  Web

  1) WordPress multisite na wedosu – vyhledame.cz

  2) Pokud chceš více domén II řádu tak multisite s domain mapping

  3) Pokud chceš vytvořit subdoménu na multisite tak neděláš nic na FTP!! Jen zřídíš subdoménu v administraci WPMU. WordPress si pak sám ukládá data dle subdomény. Nikde žádnou cestu nenastavuješ. Zkus vytvořit subdoménu v pouze administtraci a vyzkoušej to.

  #13415

  Ezekiel
  Participant
  Web

  Taková prkotina… opravdu stačilo smazat prázdnou složku kterou jsem vytvořil já a vytvořit přes administraci web znovu. Děkuju za pomoc, taková prkotina mě nenapadla.

  Znovu děkuji :)

  #13416

  admin
  Keymaster
  Web

  Bigdrobek: Díky!

  Ezekiel: Je to přesně tak, jak píše Bigdrobek. Pokud je vytvářena subdoména pomocí Multisite instalace WordPressu (aneb síť webů), tak nesmí být nikde fyzicky vytvořena, aby nedošlo k zacyklení přesměrování. Vše probíhá jen virtuálně… Nedávno jsem také zkoušel u Wedosu zprovoznit Multisite s aliasy a mapováním domén a všechno funguje bez sebemenšího problému.

  A ještě poznámka k původnímu problému. Pokud si to dobře pamatuju, tak WordPress původní soubor .htaccess nesmaže, ale pouze tam doplní svá vlastní pravidla. Takže správně by tam měl být ponechaný původní .htaccess Wedosu + doplněné řádky WordPressu. Nemohl jsi původní soubor .htaccess třeba smazat?

  P.S. Duplicitní dotaz je zde.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 7 příspěvků - 1. až 7. (z celkem 7)

Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.