Řešení Objednávek

Štítky: 

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (2 účastníci) se naposledy zapojil uživatel  admin a poslední změna je stará 13 let.

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 příspěvky - 1. až 2. (z celkem 2)
 • Autor
  Příspěvky
 • #1023

  Franta
  Participant

  Ahoj všem,

  dělám momentálně web a řeším problém. Na webu se prodávají skleničky, šerpy a další předměty na ples. Vůbec nevím, jak nejlépe vyřešit systém objednávek.

  Objednávkový formulář, který by zákazník vyplnil a prostřednictvím tohoto formuláře by přišla objednávka na daný e-mail. Každá objednávka je individuální, musí se vykalkulovat a říct termín dodání, takže by to nemělo být formou e-shopu nebo něčeho podobného, protože vlastně kalkulaci tvořím já sám.

  Objednávka skleniček a šerp dohromady, nebo vlastně čehokoliv dohromady by byla celá uskutečněná v jednom kontaktním formuláři. Je problém, že někdo si objednává pouze skleničky, někdo více typů. Tohle by bylo nejlépe řešit nejspíš javascriptem, aby nerušily zbytečné kolonky :)

  Parametry:

  Jméno a Příjmení

  Adresa doručení

  Kontaktní e-mail

  Kontaktní telefon

  Datum plesu nebo akce

  Předmět objednávky

  A pak už samotný text objednávky, který bude vždycky odlišný

  Uvítám jakékoli rady a tipy, děkuji.

  #8587

  admin
  Keymaster
  Web

  Pokud jsem to dobře pochopil, tak ideální je pro tyto případy Pods CMS. Přidal jsem k tomuto vláknu související štítek, kde se dozvíte další podrobnosti. Podobně máme řešený např. náš formulář na předběžný zájem o školení. Velkou výhodou tohoto řešení je fakt, že pak máte vyplněné formuláře nejen v emailu, ale vidíte je i v administraci a můžete si tam přidat další políčko “Stav”, kde si budete třeba označovat “Odesláno”, “Zákazník nezaplatil”, “Domluvit detaily”, atd. Je trochu složitější se naučit s pluginem zacházet, ale pokud se chcete WordPressu do budoucna více věnovat, tak ho určitě doporučujeme. Případně můžeme podobné řešení připravit speciálně na zakázku (v tomto případě nás kontaktujte s detaily na emailu pavelevap@separatista.net, připravíme přibližnou cenovou nabídku).

  Dalším řešením, kde si můžete celý formulář naklikat (i když má toto řešení několik nevýhod) je plugin cforms II. Určitě jsou i jiná řešení (existují i další podobné pluginy), ale výše uvedené máme vyzkoušené. Ale určitě uvítáme případné jiné řešení…

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 příspěvky - 1. až 2. (z celkem 2)

Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.