Permalinks – Google Search Console

Úvodní stránka Fórum podpory WordPressu Problémy s WordPressem Permalinks – Google Search Console

Zvolené téma obsahuje celkem 8 odpovědí. Do diskuze (2 účastníci) se naposledy zapojil uživatel  admin a poslední změna je stará 7 let, 8 měsíců.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 9 příspěvků - 1. až 9. (z celkem 9)
 • Autor
  Příspěvky
 • #29067

  frog
  Participant

  Ahoj, mám problém. Teda možná nemám, ono je to takové divné. Před nějakou dobou jsem na stránkách změnil strukturu trvalých url z xx/xx/xx/post-name na samotný název postu. Ale to byla jen oprava po aktualizaci wordpressu, kdy se to samo přeplo znovu na default. Jinak to bylo už od začátku nastaveno takhle na to post-name. Ale vše mi funguje, v menu normálně kliknu a načtu cokoliv. I příspěvky před změnou. Ale teď jsem laboroval s Google Search Konzolí a ač xml mapa funguje, google indexuje, konzoli jsem propojil, hází mi to kvanta chyb 404, tuším u 90 článků. Může mi někdo poradit proč se tak děje a hlavně co s tím? Když vlastně všechno funguje. Nerozumím tomu. Díky moc.

  http://frogos.cz

  #29089

  admin
  Keymaster
  Web

  Příčina je patrně v tom, že Google indexuje nějaké příspěvky pod starými odkazy, např. http://frogos.cz/blog/2015/05/02/posledni-sbohem/ x http://frogos.cz/posledni-sbohem/, ale po změně struktury trvalých odkazů z /%year%/%monthnum%/%day%/%postname%/ na /%postname%/ nedošlo k přesměrování na jejich nové URL adresy a v tomto případě to WordPress bohužel automaticky neumí (řešili jsme to zrovna nedávno docela podrobně zde). Takže Google Search Console správně upozorňuje, že některé adresy ještě nedávno fungovaly, ale nově nefungují…

  Podivné mi přijde jen to, že by si WordPress sám při aktualizaci přepnul strukturu trvalých odkazů? Trvalé odkazy by takto měly být zapnuty pouze u nových instalací (nebo pokud jste neměl žádné nastavené), ale nikoli když máte nastavenou vlastní strukturu. Mimochodem, šlo o novinku WordPressu 4.2, další podrobnosti naleznete zde.

  #29093

  frog
  Participant

  Ok, rozumím a děkuji za reakci. Ale co s tím mám tedy udělat?:D Jinak je možné, že jsem si to přepnul sám, ale mám dojem, že se to fakt stalo samo při aktualizaci tak měsíc zpátky.

  #29103

  admin
  Keymaster
  Web

  @frog: Řešení je popsáno v odkazovaném tématu.

  Musíte doplnit do souboru .htaccess (na začátek) přesměrování, např. pomocí šikovného nástroje. V tomto případě by to mělo být asi toto (netestováno):

  RedirectMatch 301 ^/([0-9]{4})/([0-9]{2})/([0-9]{2})/(?!page/)(.+)$ http://frogos.cz/$4

  #29134

  frog
  Participant

  Děkuji za konkrétní radu. Jen se ještě zeptám, co to vlastně přesně udělá? Podle čeho to vybere příspěvky, co se mají přesměrovat? Já se o tom snažil přečíst dost článků, ale tyhle kódy prostě nechápu a ztrácím se v tom. Ten Váš vyzkouším:)

  #29136

  frog
  Participant

  Tak jsem to zkusil a nepozoruji změnu. Mám počkat, až to google zpracuje? Poslal jsem mu i novou sitemapu. Mimochodem proč tyhle staré chybné mapy nevidím v sitemapě z yoastu? Jinak do toho htaccessu to patří na úplně první řádek nebo až za značku ifrewrite něco…? Každopádně když tak lustruju tu službu google searcho console, tak tam furt vidím mraky různých chyb. Ale nevím, zda to jen není omyl. Robots.txt mi třeba hlásí, že to google odložil pro nedostupnost, ale když dám kontrolu, je v pořádku. Pak tam mám spoustu chyb, že třeba chybí “autor” nebo “updated. Všude červený vykřičníky. Není ta služba zbytečně trošku šťouravá?:D Uvítám jakékoliv tipy jak to správně nastavit. Fakt v tom plavu a najít nějaký jednoduchý návod je vzácnost:D

  #29141

  admin
  Keymaster
  Web

  Ano, zkoušel jsem to vložit zcela na začátek (ještě před # BEGIN WordPress) a přesměrování bez problémů to fungovalo. Nemáte ale WordPress nahraný na FTP v podadresáři? Když jsem se díval na indexované odkazy, např. http://frogos.cz/blog/2015/05/02/posledni-sbohem/, tak tam je na začátku ještě slovo blog, které se tam patrně ještě nějak dostalo? Nepoužíváte sít webů (Multisite)? Můžete sem nakopírovat celý obsah souboru .htaccess (a označit ho tlačítkem CODE, aby byl přehledně zobrazen)?

  Někdy Google něco zaindexuje zrovna ve špatný okamžik a několik dní to trvá než se to vrátí zpět. Třeba i viditelnost pro vyhledávače (prostřednictvím souboru robots.txt) mohla být chvíli zakázaná…

  Ale těžko říci, nahrajte sem prosím screenshoty s konkrétními chybami, jinak toho bohužel moc poradit nejde… U každé chyby je většinou i nějaké vysvětlení, které sem zrovna také nakopírujte…

  #29146

  frog
  Participant

  Předně opravdu moc děkuju za snahu to se mnou vyřešit. Je mi jasný, že nejsem jedinej a moc si toho vážím:)

  A teď k tomu ostatnímu. Jak se tam dostala ta část blog… já vůbec nevím. Přednastaveno tam bylo klasický php?=číslo a já to jen přepnul na tu strukturu site/postname. Nikdy tam nic jiného nebylo. Používám Yoast SEO, tak nevím, jestli to nemůže být ještě tím. WP jsem instaloval klasicky přímo z hostingu Wedosu takovou tou rychlou automatikou. Po nějaké době jsem si zřídil ještě alias a na něj nainstaloval též WP s jiným blogem. Obojí je na stejné úrovni, tj www/domains/jméno blogu. Přes ftp se připojuji do rozhraní, ale jinak to nepoužívám. Multisite v jednom rozhraní nepoužívám. Htaccess můžu opravovat buď přes ftp a nebo přes plugin yoast, kde vidím jak hta tak i robots. Dnes jsem ještě zkusil vypnout všechny pluginy, přepnout permalinky na default a zase zpátky. Též jsem console vnutil nové odeslání k zaindexování (počítač, mobil, a ještě nějak xhtml cosi) Stejně tak sitemapy. Ony ty 404 asi neovlivňují přímo google, ale když se podívám do analytics, tak pár návštěv skončilo s nenalezeno a já netuším proč, když všechny stránky tam jsou, až na pár vyjímek (zrušený štítek, přesun z kategorie jinam, ale to je opravdu pár věcí). Screenshoty připojuji. Znovu děkuji a věřím, že se podaří.

  Tohle je htaccess přímo z yoastu

  RedirectMatch 301 ^/([0-9]{4})/([0-9]{2})/([0-9]{2})/(?!page/)(.+)$ http://frogos.cz/$4
  # BEGIN WordPress
  <IfModule mod_rewrite.c>
  RewriteEngine On
  RewriteBase /
  RewriteRule ^index\.php$ - [L]
  RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
  RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
  RewriteRule . /index.php [L]
  </IfModule>
  
  # END WordPress

  Tohle je v robots

  User-agent: *
  Disallow: /wp-admin/
  Allow: /wp-admin/admin-ajax.php
  #29151

  admin
  Keymaster
  Web

  Zatím zkuste ještě upravit přesměrování doplněním blog, které je v nenalezených odkazech:

  RedirectMatch 301 ^/blog/([0-9]{4})/([0-9]{2})/([0-9]{2})/(?!page/)(.+)$ http://frogos.cz/$4

  Soubory .htaccess i robots.txt vypadají jinak v pořádku, ale možná bude v rootu webu (složka www) ještě další soubor .htaccess, kde budou speciální pravidla pro Wedos, aby se mohlo instalovat právě do složek www/domains/domena.cz.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 9 příspěvků - 1. až 9. (z celkem 9)

Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

WordPress – novinky, návody a zajímavosti