Nemožnost indexování úvodní stránky

Úvodní stránka Fórum podpory WordPressu Pluginy (funkčnost webu) Nemožnost indexování úvodní stránky

Zvolené téma neobsahuje zatím 2žádnou odpověď. Do diskuze (3 účastníci) se naposledy zapojil uživatel  TomZ a poslední změna je stará 8 let, 5 měsíců.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 20 příspěvků - 1. až 20. (z celkem 21)
 • Autor
  Příspěvky
 • #25509

  TomZ
  Participant

  Zdravím, používám k optimalizaci YOAST a hlásí mi u úvodní stránky, že nemůže být indexována s. engines. V nastavení zobrazování mám přitom povoleno vyhledávání. Poradíte? díky, Tomáš.

  #25511

  admin
  Keymaster
  Web

  Nemůže to nějak souviset s problémy nové verze?

  #25512

  TomZ
  Participant

  Nové verze čeho? Yoas, šablony … ?

  #25514

  admin
  Keymaster
  Web

  Nová verze pluginu Yoast SEO (viz odkaz uvedený výše). Jakou verzi pluginu používáte?

  #25515

  TomZ
  Participant

  3.0.3.

  #25516

  Azifaral
  Participant
  Web

  No celkem bych se vsadil na to, že ten problém bude v tom update YOAST SEO. Nejste sám, viz https://wordpress.org/support/topic/your-homepage-cannot-be-indexed-by-search-engines-4?replies=2, i když podle vývojáře pluginu by ten problém měl být někde jinde, já tomu příliš nevěřím. Ten update na verzi 3.x je paskvil a když se podíváte na hodnocení z poslední doby, tak pokud s tím něco neudělají, tak si myslím, že buď uživatelé se zakonzervují na verzi 2.3.5 a nebo přejdou na jiný plugin.

  #25517

  TomZ
  Participant

  Díky, zkusil jsem ještě doporučovaný onPage a tady mi to hlásí, že stránka je narušená, ale bez bližších specifikací, takže vím prd :( hm? mám si tam dát Yoast 2.3.5. nebo jinak?

  #25518

  admin
  Keymaster
  Web

  Nemáte odkaz na web? Stránka nemůže být indexována vyhledávači pouze pokud je to uvedeno v meta informacích v hlavičce, které tam vkládá plugin. Opravdu se to tam v HTML kódu zobrazuje? Zkusil jste deaktivovat všechny pluginy a přepnout na výchozí šablonu Twenty Fifteen, zda tam třeba není nějaký konflikt?

  #25519

  TomZ
  Participant

  odkaz na můj web: http://www.zmijamediator.cz deaktivovat můžu, přepnou na výchozí šablonu taky, ale jak bych měl poznat konflikt, to netuším :)

  #25520

  admin
  Keymaster
  Web

  Když tam necháte aktivní pouze Yoast SEO a vyzkoušíte, zda to stále hlásí problémy s indexováním. Pokud to bude bez ostatních pluginů fungovat v pořádku, tak tam bude patrně nějaký konflikt. Jinak ve zdrojovém HTML kódu vůbec nevidím žádné generované informace, které by pocházely z pluginu Yoast SEO.

  #25521

  TomZ
  Participant

  Měl jsem Yoast teď deaktivován. Takže, aktuálně jsem všechny pluginy deaktivoval, následně jsem aktivoval jen Yoast. Dal jsem výchozí šablonu 20.15 a stále mi yoast hlásí nemožnost indexoávní homepage :(

  #25522

  admin
  Keymaster
  Web

  Hmm, tak to nevím, čím je problém konkrétně způsoben. Na webu je následující kód:

  <meta name="robots" content="index,nofollow,noodp">

  A podle manuálu to znamená přibližně následující:

  index – Vyhledávače mohou indexovat obsah webu

  nofollow – Vyhledávače mají ignorovat všechny odkazy ze stránky – tady by asi mohl být problém, protože tím vlastně říkáte vyhledávačům, aby ignorovaly odkazy na další stránky webu. Nemůžete toto nastavení někde na stránce (nebo v globálním nastavení pluginu) změnit?

  noodp – to nás asi moc nezajímá, specifická informace.

  Na dalších stránkách pak tato informace není vůbec uvedená, což je trochu podivné. Ale nevím, ještě jsem novou verzi pluginu nezkoušel… Případně mi prosím pošlete přihlašovací údaje do administrace, zkusím se na to podívat…

  #25523

  TomZ
  Participant

  Posílám přihlašovací údaje do administrace na váš e-mail. dejte vědět, díky!

  #25525

  admin
  Keymaster
  Web

  Případný návrat zpět ke starší verzi 2.3.5 je také možný, ale nevím, zda neproběhla i nějaká aktualizace databáze, což by mohlo způsobit problémy. Každopádně je v podobných případech možné použít plugin WP Rollback, který umí provést návrat zpět automaticky.

  Dole v nastavení úvodní stránky jsem našel možnost “Sledovat Meta roboty”, kde bylo zvoleno “Nesledovat”. Překlad je strašný, ale když si přepnete do angličtiny, tak to právě mění výše uvedenou hodnotu nofollow na follow. Ale chybu to i přes změnu hlásí pořád, zkuste prosím web ověřit zase pomocí služby OnPage (nejsem tam registrovaný). A stejně je to trochu podivné, protože u dalších stránek není meta informace pro robots vůbec uvedena (asi to ale nevadí, když tam je defaultní nastavení).

  #25526

  Azifaral
  Participant
  Web

  Co se týká návratu na verzi 2.3.5, tak v mém případě to šlo naprosto bez problémů. Odinstaloval jsem plugin, stáhnul verzi 2.3.5 a nainstaloval znovu. Ale v supportu na wordpress.org jsou případy, kdy právě problém měli a vyřešil to plugin WP Rollback.

  #25527

  TomZ
  Participant

  k tomu mám ještě dotaz, když zadám pro vyhledání seoYoast 2.3.5., tak je to zbytečné protože se mi pořád objevuje poslední verze. kde stáhnu tu 2.3.5.?

  #25528

  Azifaral
  Participant
  Web

  Najdete ji na stránkách pluginu Yoast na wordpress.org v sekci Developers, konkrétně zde stáhnete zip.

  #25529

  TomZ
  Participant

  Staženo, nainstalováno, aktivováno :) žádné chybové hlášení již nevyskakuje. takže to beru jako ok a moc díky!

  #25611

  admin
  Keymaster
  Web

  @tomz: Takže jste to vyřešil návratem ke starší verzi pluginu? Díval jsem se na web a nyní tam žádnou informaci pro meta name="robots" nemáte… Rozhodně zajímavé, že nová verze pluginu způsobila takové problémy. Ještě mě napadlo, zda jste tam neměnil po aktualizaci a chybové hlášce pluginu nějaké nastavení (viz zmiňované “Sledovat Meta roboty”), protože to mohlo po změně klidně nějakou dobu trvat než se to zase prověří prostřednictvím externím služby…

  #25624

  admin
  Keymaster
  Web

  A tady jsem se ještě dočetl, že problém s indexováním stránky je známá chyba verze 3.0. A protože k reindexaci asi dochází až jednou za čas, tak se možná zobrazovala i v dalších verzích. A mělo by se v tomto případě použít tlačítko “Fetch current status”, které by to mělo v nové verzi opravit…

Aktuálně je na stránce zobrazeno 20 příspěvků - 1. až 20. (z celkem 21)

Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.