Úvodní stránka › Fórum podpory WordPressu › Problémy s WordPressem › Nelze aktualizovat pluginy
Štítky: aktualizace pluginů, Automatická aktualizace, CHMOD, Hosting
Zvolené téma obsahuje celkem 12 odpovědí. Do diskuze (5 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Lukenzi a poslední změna je stará 12 let, 6 měsíců.
-
AutorPříspěvky
-
20. července 2011 (13:19) #1041
Ahoj, nejdou mi aktualizovat pluginy mám WP 3.2 a po kliknutí na: “spusťte automatickou aktualizaci” aktualizace normálně začne, ale napíše to postupně:
Aktualizace je stahována z http://downloads.wordpress.org/plugin/all-in-one-seo-pack.zip…
Rozbalování aktualizačního balíčku…
Instalace nejnovější verze…
Odstraňování staré verze pluginu…
Nepodařilo se odstranit starou verzi pluginu.
Aktualizace pluginu se nezdařila.
Nevíte čím to může být? Hosting mám placený. Možná je chyba v nastavení práv atd… nevím. Poradí někdo?
Děkuji
20. července 2011 (20:19) #8662Jaký máš hosting (firma a tarif)? Objevuje se tento problém u všech aktualizovaných pluginů nebo jen u některých? Někdy bývá problém při přesunu webu – stávající pluginy jsou ručně nahrány s jinými právy (CHMOD) než by si je nainstaloval sám WordPress a neumí je tedy odstranit. Automatická instalace nějakého pluginu funguje bez problémů? Zkus zkotrolovat, jaký CHMOD mají soubory a adresáře pluginu. Když necháš automaticky přeinstalovat celý WordPress, tak to funguje nebo ne?
21. července 2011 (15:09) #8663Hosting je to balíček Maximum Linux od http://www.webstranky.sk/
jinak nejde aktualizovat ani jeden ze čtyř pluginů, které aktualizaci potřebují. A aktualizaci WP na verz 3.2.1 zatím nechci provádět automaticky (raději pak udělám ručně) jedná se o stránky mého klienta a nerad bych, i když mám vše zazálohované, aby se stal nějaký výpadek, kvůli zmršené automat. aktualizaci. to si nesmím dovolit.
Složka Plugins má CHMOD 777 a adresáře s jednotlivými pluginy CHMOD 755 nebo 705.
22. července 2011 (7:31) #8664Nešla by tam založit nějaká testovací subdoména s čistou instalací a poslat přístupy na email pavelevap@separatista.net? Těžko se hledá konkrétní příčina bez otestování hostingového serveru. Na první pohled je ale podezřelý CHMOD 705, tam bych asi začal pátrání (kde se přesně vyskytuje, proč zrovna tam, atd).
22. července 2011 (8:51) #8665A nová instalace nějakého pluginu přes administraci funguje? Pokud je problém s vlastníkem souborů (hosting mohl udělat nějaké změny v nastavení zabezpečení) mohlo by pomoct smazání pluginů přes FTP a nová instalace těchto pluginů rovnou z administrace.
Pokud nefunguje ani nová instalace kontaktoval bych podporu hostingu a požadoval bych nápravu, to že PHP nemůže na tvém placeném hostingu vytvářet a upravovat soubory není tvůj problém a je to omezení ze strany hostingu (i když asi z dobrým úmyslem).
22. července 2011 (11:20) #8666Instalace nového pluginu funguje normálně. Zkusím tedy pluginy smazat a nainstalovat nově z administrace.
Jenže když nainstaluju plugin z administrace, tak na ftp jej nemůžu smazat/upravit,… hlásí to chybu: 500 “index.php: Permission denied.” To tak má být?
Jaký má být správný ten CHMOD u adresářů pluginů? A chci se ještě zeptat, jak zachovám nastavení widgetů, pokud přeinstaluju celý systém? Aby se mi u nich neztratilo nastavení?
22. července 2011 (18:50) #8667Přes FTP bys jej měl normálně smazat bez problémů. Správně to má být tak, že je úplně jedno jestli soubor mažeš přes FTP nebo přes nějaký PHP script, mělo by to fungovat. Některé hostingy se ale snaží zabezpečovat svůj server nejrůznějšími moduly a nastaveními proto aby se jejich zákazníci cítili v “bezpečí”. Problém je ten, že už nepřemýšlí nad tím, že 90% jakýchkoliv aplikací takhle přestane správně fungovat a zákazníci v tu chvíli musí začít řešit mraky problémů a mnohdy paradoxně sami a úmyslně tohle “zabezpečení” obcházejí (například nastavením práv u souborů na 777…)
Konkrétně u tebe mám pocit, že původní soubory pluginů mají jiného vlastníka než má WP, systém tím pádem nemůže s těmito soubory manipulovat. Pokud ale aktualizuješ přímo přes WP tak si systém soubory pluginu sám vytvoří, proto je taky jejich vlastník a může si s nimi dělat co chce (tedy i aktualizovat, mazat atd…). Skus použít FTP rozhraní na webhostingu (pokud tam nějaké je) a hledej nějakou položku “reset oprávnění”, obvykle to tam bývá a mohlo by to pomoct. Jinak kontaktuj podporu ať ti to zresetují sami, změna CHMODu ti moc nepomůže pokud budou mít pluginy jiného vlastníka než wordpress.
A taky bys měl mít zapisovatelnou složku nejenom “plugins” ale i “wp-content”.
22. července 2011 (19:09) #8668No jelikož nové pluginy nainstalovat jdou přes administraci, adresář uploads a wp-content má správně nastaven CHMOD.
Bohužel v administraci webhostingu žádný reset ftp oprávnění není, takže jsem kontaktoval zákaznickou podporu s požadavkem resetu oprávnění. Počkám co mi odpoví…
22. července 2011 (20:48) #8669Tak jsem dostal odpověď, která ale nic neřeší – reset oprávnění u nich neexistuje, takže pluginy aktualizovat tak, že stáhnu, rozbalim nahraju a aktivuju :)
Jinak odpověď od poskytovatele:
Dobry den,
ak boli adresare/subory vytvorene s nespravnymi pravami, potom ich je mozne zmazat az potom ked sa zmenia atributy suborov.
Atributy je mozne zmenit nasledovne :
Ak boli subory/adresare na FTP server nakopirovane cez FTP klienta, potom aj
zmenit atributy suborov/adresarov mozete cez lubovolneho FTP klienta, ktory
to podporuje, napr. Total Commander (menu Subory – zmena atributov).
Ak vsak subory/adresare boli na FTP serveri vytvorene skriptom, porom aj
atributy je znovu mozne zmenit skriptom, napr. cez php skript pouzitim
chmod() alebo ftp_chmod(). Priklady si mozete pozriet na
http://sk.php.net/chmod resp.
http://sk.php.net/manual/en/function.ftp-chmod.php.
Popripade mozeme subory zmazat aj my, v tom pripade je potrebne nam poziadavku zaslat mailom z kontaktnej adresy a uviest ktore subory/adresare si zelate zmazat.
31. ledna 2012 (8:00) #8670Dobrý den, mám podobný problém.
Nemohu aktualizovat pluginy – jen kopírováním přes FTP, taktéž nemohu přidávat obrázky do uploads. Práva jsou nastaveny na 2755 a nemohu to změnit na 775. Ale ta práva 2755 by měla být správně ne? Tak kde je problém?
Soubor „abc.png“ se kvůli chybě nepodařilo nahrát
Nahraný soubor nemohl být přesunut do /www/doc/www.domena.cz/www/wp-content/uploads.
Také mají zapnutá safe mode.
31. ledna 2012 (12:22) #8671Těžko říci, kde bude přesně problém… Můžete pluginy (šablony) instalovat nebo nefunguje jen aktualizace? A co samotný WordPress? Jaký používáte hosting? Možná bude problém se “zaseknutými” právy (CHMOD), možná nějaké nastavení hostingu v kombinaci se safe_mode. Problém se objevil v poslední době nebo je tam už od začátku?
Můžete poslat přihlašovací údaje (administrátor WordPressu a FTP) na email pavelevap@separatista.net, zkusíme se na to podívat…
13. června 2012 (6:27) #8672Dobrý den,
v rozhraní pro aktualizaci pluginů jsou pouze možnosti:
Typ spojení … FTP nebo FTPS (SSL), což je velice hezké, že umí i FTPS (SSL). Ale bylo by možné doplnit do české verze nebo ještě lépe do originální anglické verze možnost aktualizace bez zadávání uživatelského jména a hesla?
Např. pro mazání používát rovnou příkazy rmdir, unlink
http://cz2.php.net/manual/en/function.rmdir.php
http://cz2.php.net/manual/en/function.unlink.php
pro vlastní aktualizaci pluginů používat fopen, fread, fclose, popř. funkce curl (pokud by např. fopen neprošlo z důvodu zakázání přístupu k vzdáleným souborům)
http://cz2.php.net/manual/en/function.fopen.php
http://cz2.php.net/manual/en/function.fread.php
http://cz2.php.net/manual/en/function.fclose.php
http://cz2.php.net/manual/en/book.curl.php
František
13. června 2012 (14:12) #8673Hezké odkazy, ale jsou k ničemu…
1. Automatická aktualizace funguje bez zadávání přístupových údajů naprosto bez problémů na každém kvalitním hostingu. Pokud používáte nějaký spešl free hosting z Horní dolní tak se není čemu divit, že tyto údaje musíte prostě vyplnit. V poslední verzi WordPress ještě myšlenky číst neumí ;)
2. Výše uvedené PHP funkce pro práci se soubory WP samozřejmě používá… hlavně proto, že jiné prostě nejsou :D
To že některé operace se soubory nefungují není problém WP, ale je to problém hostingu, který se snaží být “zabezpečen”.
Zkuste použít nějaký kvalitní placený hosting a uvidíte, že práce s WordPressem začne být najednou úplně jiná…a to bezproblémová.
-
AutorPříspěvky
Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.