– Pokud se na webu nic nemění, tak asi týdenní záloha stačí, ale třeba tady na fóru se toho mění poměrně dost, takže tam je potřeba záloha častější. Kdyby došlo k poškození webu, tak bych nechtěl přijít o týdenní diskuze :-)
– Pokud ke starší databázi nahrajete nejnovější WordPress, tak dojde vlastně k ruční aktualizaci. Při prvním načtení WordPressu pak dojde k aktualizaci databáze a budete mít vše nejnovější.
– Doporučil bych aktualizovat na nejnovější verzi WordPressu.
– Se šablonami je obecně trochu problém, většina se chová standardně a z hlediska databáze tam není žádný problém s aktualizací (používají nastavení v rámci theme_mods_
), ale různé placené šablony mohou provádět různé podivné věci, klidně si vytvářet i vlastní databázové tabulky, těžko říci. Pokud je ale šablona aktuální (a autor ji stále průběžně aktualizuje, tak by to neměl být problém). Riziko problémů je myslím dost nízké (několikaprocentní), ale můžete to třeba někde nanečisto vyzkoušet.
– S pluginy je to ještě horší :-) Musíte sledovat kompatibilitu, aktualizace, předem se na to asi moc nepřipravíte. Některé pluginy mohou přestat s novou verzí WordPressu fungovat (a nemusí to být kvůli databázi, ale jiným problémům, např. použité funkce, změna hooků, atd).
– Osobně doporučuji aktualizovat alespoň jednou za dva roky. Místní web aktualizuji většinou jednou za půl roku, většinou vždy čekám na opravnou verzi :-) Pokud na současné verzi 4.2.15 není žádný problém, tak nemusíte spěchat, bezpečnostní aktualizace jsou automaticky aplikovány. Ale asi by to časem aktualizovat chtělo, sice s tím možná budou nějaké drobné problémy (hodně záleží na pluginech a šabloně), ale pak to zase můžete nechat dva roky být :-)