Jaký použít CHMOD?

Zvolené téma obsahuje celkem 2 odpovědi. Do diskuze (3 účastníci) se naposledy zapojil uživatel  admin a poslední změna je stará 9 let, 7 měsíců.

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 příspěvky - 1. až 3. (z celkem 3)
 • Autor
  Příspěvky
 • #20585

  Jiří Humplík
  Participant
  Web

  Ahoj všem separatistům, nainstaloval jsem si plugin WP Data BackUp, a když jsem se pokoušel nastavit přístup do FTP složky pro zálohování (pomocí CHMODu), rozhodilo mi to celý web a psalo mi to, že se web nemůže připojit do databáze, tedy mi to chvilku celé nefunogvalo. A tak jsem zkoušel nastavit CHMOD i u jiných config souborů a složek, už mi to funguje a to ani nevím jak semi to podařilo. Mám ale bordel v CHMODu u wp-config.php, u kořenových složek a u celé složky, ve které je kořen webu (/nazev_webu/web/). Můžete mi prosím napsat kde a učeho mám nastavit jaký CHMOD? Děkuji

  #20607

  sjiamnocna
  Participant
  Web

  Vždycky jsem nechával tuto možnost na WordPressu, který už má ve svých adresářích nastaveno 644 pro vlastní soubory a 755 pro adresáře (nebo mi to tak aspoň prezentuje filezilla)

  Jinak jsem se CHMOD zabýval pouze, když jsem chtěl něco osobně upravovat v Linuxu, nebo mě systém nepustil k /var/www/ :D :)

  #20621

  admin
  Keymaster
  Web

  O jaký šlo přesně plugin? Přesný název “WP Data BackUp” jsem nikde nenašel. Osobně používám BackWPup a nikdy s ním nebyl sebemenší problém. Doporučuji také zálohovat na jiné místo (klidně FTP) než je umístěn web, protože kdyby došlo k problému, tak budete mít zálohy umístěné tam, kde k problému došlo, a to není dobré… Plugin patrně provedl něco nečekaného, možná došlo ke špatnému nastavení, těžko říci…

  Nastavení oprávnění (CHMOD) pro instalaci WordPressu je detailně popsáno v manuálu (anglicky). Ale záleží to také trochu na nastavení hostingového serveru (a tedy filesystemu).

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 příspěvky - 1. až 3. (z celkem 3)

Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

WordPress – novinky, návody a zajímavosti