HOME

Štítky: 

Zvolené téma obsahuje celkem 24 odpovědí. Do diskuze (4 účastníci) se naposledy zapojil uživatel  zjesu a poslední změna je stará 4 roky, 9 měsíců.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 20 příspěvků - 1. až 20. (z celkem 25)
 • Autor
  Příspěvky
 • #35118

  kyko
  Participant

  Moc rád bych odstranil z hlavní lišty odkaz “Úvodní stránka”, zabírá tam cenné místo – http://www.slovanstvi.cz … Šablona Twenty Ten.
  Kdyby to nešlo, tak aspoň přejmenovat na “Domů”. Věděli byste někdo prosím, co s tím? Je-li to složitější, rád někomu zaplatím. Moc díky!
  pogan

  #35119

  mirekk
  Participant
  Web

  V editaci hlavního menu ta položka nejde smazat?

  #35120

  kyko
  Participant

  Ne, položka “Úvodní stránka” se nikde nezobrazí. Díky

  #35122

  Tomáš
  Participant

  Položka “Úvodní stránka” by se měla zobrazit jako uživatelský odkaz v hlavním menu, a po její rozkliknutí by se měl objevit odkaz pro její smazání.

  #35131

  kyko
  Participant

  Jako uživatelský odkaz se objeví pouze název stránky (článku) použitého na home (“Proč”). Ten mazat nechci. Položka “Úvodní stránka” tam není. Díky

  #35132

  Tomáš
  Participant

  No a máte vůbec v nastavení menu určenou jeho polohu zobrazení v šabloně (viz obrázek v příloze)?

  Attachments:
  #35136

  kyko
  Participant

  Díky, to jsem teď zkusil a očesalo mi to počet položek menu (tlačítek-odkazů) cca na polovinu. To nechci.
  Myslím, že možnost smazání položky “Úvodní stránka” v administraci neexistuje, chce to zásah do systému. Kdyby to bylo html, smažu si to sám, ale systém wp nechápu …

  #35137

  zjesu
  Participant

  Možná nechápu, co se tu řeší – v tom případě se omlouvám, ale pokud vlezu do nastavení menu šablony Twenty Ten v 2.4 na WP 4.9.5 dělám si sním, co potřebuji – viz scr.

  #35139

  Tomáš
  Participant

  Problém je v tom, že @kyko pravděpodobně nemá pravděpodobně vytvořené vlastní menu, ale má jen automaticky vygenerované základní menu, které obsahuje úvodní stránku, a následně všechny nově vytvořené stránky.

  #35140

  kyko
  Participant

  Díky, to je velmi názorné, ale já stejně nikde nenajdu položku “Úvodní stránka”, kterou bych mohl mazat nebo editovat … Navíc nemohu zaškrtnout okýnko “Základní navigační menu” protože používám Hlavní menu.
  Jestli jsem menu vytvořil nebo ne, to nevím, ne že bych si to nepamatoval, ale nechápu ten rozdíl. Položky menu jsem samozřejmě tvořil, ale celé menu? Nevim…

  #35141

  zjesu
  Participant

  OK Tomáši, jak jsem předeslal, nemohu rozumět všemu :-) Netuším, co je automaticky generované základní menu. Tu šablonu jsem si nasadil na svůj testweb dnes prvně, jen kvůli tomuto vláknu a neznám ji. Pokud má zatrženo “Automaticky přidávat nově publikované hlavní stránky do menu”, snad i tak má možnost to menu upravovat – mazat. A to, ať už přes Vzhled >> Menu, nebo Vzhled >> Přizpůsobit >> Hlavní menu. Klidně to testnu. Napovězte :-)

  #35142

  kyko
  Participant

  Tak sem zaškrtl ” Automaticky přidávat nově publikované hlavní stránky do menu” Objevila se položka “Úvodní stránka – Proč” Hurá!! Ale odstranit ani editovat nejde, pouze “přidat do menu” …
  Přes ty tagy editovat neumím.
  Díky

  #35143

  zjesu
  Participant

  OK kyko, zkusme to tak, že budete klikat podle komiksu níže :-)
  Je to odstranění položky z menu na 5 kliků (5 obrázků)
  Kam se dostanete, co vidíte? Nejlépe, pokud také přidáte obrázky.

  #35145

  kyko
  Participant

  Výborně! takhle to snad zvládnu. Problém je, že nepoužívám “Základní navigační menu”, jako Vy, ale Hlavní menu a tam vypadá administrace jinak. Zkusím to nascreenovat.

  #35146

  zjesu
  Participant

  Myslím, že si pořád jen nerozumíme, protože princip přidávání – mazání menu je (domnívám se) pořád stejný, ať už se jmenuje, jak chce.

  #35148

  kyko
  Participant

  Krok 3 už je jiný a 4 už je úplně mimo. Položku “Hlavní stránka” tam prostě nedostanu.
  Pravda je, že tomu nerozumím ani trochu a to ani filozoficky … Komplikovanost mi přijde záměrná na úkor prosté účelnosti. Jak windowsy …

  Attachments:
  #35152

  zjesu
  Participant

  Já bych začal deaktivací všech pluginů. Předpokládám, že máte práva “admin”. Z obrázku moc nechápu, proč v menu vidím jiné položky, než máte v administraci menu na 1. úrovni. To může způsobovat nějaký plugin. Proto všechny deaktivovat, obnovit stránku prohlížeče (bez cache (chrome ctrl+F5)). Co je vidět?

  #35153

  kyko
  Participant

  Plugin je pro mne sprostý slovo, nepoužívám žádný, nikdy jsem nepochopil jejich účel. Obnovil sem (Firefox), furt stejný …

  #35154

  zjesu
  Participant

  Zkoušel jste změnit šablonu na základní Twenty Seventeen? Určitě by to byl můj další krok po deaktivaci pluginů (které nemáte).

  #35155

  mirekk
  Participant
  Web

  @kyko: asi jste správně nepochopil, jak tvorba menu funguje. Musíte mít menu, které chcete editovat, vybrané. To znamená, že v horním rozbalovacím poli vyberete menu, které chcete editovat a kliknete na Vybrat. A pak to menu upravujete.
  Vy píšete, že nepoužíváte Základní navigační menu. Takže se přepněte do jeho editace – vyberte ho z rozbalovací nabídky a klikněte na Vybrat. Tím jste v jeho editaci a můžete ho, pokud ho nepotřebujete, smazat nebo editovat. Pokud ho budete jen editovat, po skončení editace ho musíte Uložit.
  Další věc, kterou nevím, jestli víte je, že dole pod menu jsou zaškrtávací políčka kde určujete, kde se má menu zobrazit.

  Píšete, že WordPress je záměrně složitý. Ne, není složitý, je jednoduchý, je to jen o pochopení jeho proncipu.

  Attachments:
Aktuálně je na stránce zobrazeno 20 příspěvků - 1. až 20. (z celkem 25)

Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

WordPress – novinky, návody a zajímavosti