Fyzické umístění složky upload

Úvodní stránka Fórum podpory WordPressu Problémy s WordPressem Fyzické umístění složky upload

Zvolené téma obsahuje celkem 5 odpovědí. Do diskuze (2 účastníci) se naposledy zapojil uživatel  admin a poslední změna je stará 8 let, 3 měsíce.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 6 příspěvků - 1. až 6. (z celkem 6)
 • Autor
  Příspěvky
 • #24461

  Roman
  Participant

  Ahoj,
  mám problém po migraci wordpress na nový vlastní server. Měl jsem webový server na Win2003 Apache a PHP s MySQL. Vše bylo umístěno na c:\dev\prog a c:\dev\www.

  Na novém serveru mám Win2012Std. aplikační část na c:\dev\ a documentroot je na f:\www. Apache mám nastaven dle mého srávně. Ostatně, nedělám to poprvé. Nejsem lama ani profík. Vše funguje bez problému, pouze upload ve WordPress do knihovny se mi provede do c:\dev\www\wp-content\uploads. Něco vytvoří složky a WP do něj potom ukládá. Podezřívám Apache, ale.. nevím.

  Kde může být nějaké nastavení, které ovlivní uložení souboru na serveru?

  Děkuji za pomoc. Roman

  #24462

  admin
  Keymaster
  Web

  Zkuste nejdříve menu Nastavení – Média, kde by mohlo být vidět nastavení adresáře pro nahrávání souborů. Pokud tam není, tak se podívejte na skrytou stránku s nastavením, kde je v tomto případě důležitá hodnota upload_path a zde by měla být pouze relativní hodnota wp-content/uploads.

  #24463

  Roman
  Participant

  Tak změna upload_path zabrala. Bylo nastaveno c:\dev\www/wp-content/uploads. Děkuji za pomoc. Ještě se ale zeptám. Zapoměl jsem uvést, že se jedná o multisite. Změna se provede na všech webech?

  Roman

  #24464

  admin
  Keymaster
  Web

  Tak to se obávám, že nikoli… Tento adresář má pouze hlavní web, další pak mají obvykle nastavenou hodnotu upload_path podle svého ID, tedy např. wp-content/blogs.dir/2/files (pro web s ID = 2), atd. Změnit to lze u každého webu v administraci na adrese wp-admin/network/site-settings.php?id=2. Ale nevím, zda to jde změnit nějak hromadně, možná pouze přímo v databázi… Nebo pokud máte webů hodně, tak si můžete napsat nějakou jednoduchou funkci s využitím filtru upload_dir.

  #24465

  Roman
  Participant

  Nevadí otestuju a uvidíme co to udělá. Webů je hodně. Jde o web školy a každý předmět si vede svůj vlastní web. I tak mi to hodně pomohlo.
  Děkuji.

  Roman

  #24466

  admin
  Keymaster
  Web

  @roman: Pokud přijdete na něco zajímavého, tak to sem prosím napište, mohlo by se to někomu hodit… Díky!

Aktuálně je na stránce zobrazeno 6 příspěvků - 1. až 6. (z celkem 6)

Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

WordPress – novinky, návody a zajímavosti