Editor Gutenberg

Zvolené téma obsahuje celkem 5 odpovědí. Do diskuze (4 účastníci) se naposledy zapojil uživatel  Prefin a poslední změna je stará 2 měsíce, 2 týdny.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 6 příspěvků - 1. až 6. (z celkem 6)
 • Autor
  Příspěvky
 • #34760

  Prefin
  Participant
  Web

  Tak jsem měl poprvé tu čest vidět Gutenberg v praxi a chce se mi blejt velebnosti. Jestli nepůjde vypnout tak si rozmyslím aktualizace.

  #35615

  ferda
  Participant

  Vyzkoušel jsem ho a nadšení rozhodně nesdílím. Hodnocení taky žádná sláva, viz https://wordpress.org/support/plugin/gutenberg/reviews/ :-(

  #35626

  mirekk
  Participant
  Web

  Právě z důvodu existence tohoto editoru jsem dosud neaktualizoval WP na nejnovější.
  Můžete mi někdo říct, jestli se editor sám při aktualizaci nainstaluje, nebo si mohu zvolit zda ho chci či ne?
  Děkuji

  #35627

  Prefin
  Participant
  Web

  Ještě aktualizovat lze. Poslední aktualizace pouze na nástěnce nabízí možnost instalace G. jako k pluginu. Nasazený editor je zatím původní.
  Raději ho ale neinstalovat. Mě rozhodil html snipety, které v textu stránek používám, když jsem ho chtěl jenom prubnout.

  #35628

  admin
  Keymaster
  Web

  Jsem docela zvědav, jak to celé dopadne :-) Nový editor je ve vývoji už více než rok, ale uživatelé ho zatím moc dobře nehodnotí. Na druhou stranu je asi potřeba nějaký technologický posun a pro některé weby je podobný blokový vizuální editor dobrým řešením. Pokud bych si měl vsadit, tak bude Gutenberg součástí nového WordPressu 5.0, ale nebude zapnut defaultně pro všechny uživatele (možná pouze pro nové instalace) a bude možné ho případně snadno vypnout (nastavení nebo plugin). Osobně se mi moc nelíbí technické řešení přes HTML komentáře, ale nevím, co by bylo lepší…

  #35629

  Prefin
  Participant
  Web

  V podstatě souhlasím, ale díky naprosté absenci intuitivního rozhraní bude komplikované v něm cokoli dělat. Já osobně píši texty zásadně v režimu html. Jsem na to zvyklý a obsah je takto pod kontrolou. Upřímně doufám v možnost deaktivovat G. a nahradit jej čímkoli, co možnost editace v html opět umožní.
  Ale možná se najde někdo, komu bude vyhovovat.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 6 příspěvků - 1. až 6. (z celkem 6)

Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

WordPress – novinky, návody a zajímavosti