divné chování na mobilu

Štítky: ,

Zvolené téma obsahuje celkem 6 odpovědí. Do diskuze (3 účastníci) se naposledy zapojil uživatel  ota.n a poslední změna je stará 7 let, 1 měsíc.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 7 příspěvků - 1. až 7. (z celkem 7)
 • Autor
  Příspěvky
 • #31934

  ota.n
  Participant

  Prosím o nakopnutí kde mám hledat problém:
  Rtránky vytvořené ve WP se přes prohlížeče v PC jeví jako v pořádku, ale na mobilech (jak Android tak Apple) se po velmi krázkém zobrazení úvodní stránky začnou objevovat reklamy přes celou stranu.
  Jediné co jsem zatím našel bylo velké množství příspěvků publikovaných jedním z dřívějších adminů (už jsem mu změnil heso) ale daný web příspěvky prakticky nepoužívá takže se to navenek neprojevilo.
  Použil jsem i Wordfence a ten našel pouze Unknown file in WordPress core: wp-includes/manifest.php ale nejsem si jist zda to může mít souvislost (a po smazání se stejně nic nezměnilo).
  Nějaký nápad jak postupovat?
  Díky

  #31939

  JKovac
  Participant

  Dobrý den,

  můžete dát odkaz na stránky?

  #31944

  ota.n
  Participant

  Jde o micos.cz

  #31948

  admin
  Keymaster
  Web

  Web byl patrně zavirován, prohlížeče na PC (Chrome) patrně blokují načtení závadného skriptu (na mobilu se asi načte a zobrazí reklamy):

  Mixed Content: The page at 'https://www.micos.cz/' was loaded over HTTPS, but requested an insecure script 'http://gethere.info/kt/?264dpr&frm=script&se_referrer=&default_keyword=www.micos.cz%20%E2%80%93%20Rozcestn%C3%ADk%20MICOS'. This request has been blocked; the content must be served over HTTPS.

  Web chce načítat skript z adresy http://gethere.info, ale prohlížeč to zablokuje, protože není na HTTPS.

  #31950

  ota.n
  Participant

  Jo, už jsem to našel a odstranil, jen mi trvalo než jsem to našel (byl to kód v header.php a script testoval zda se jedná o mobilní zařízení a pokud ano tak přesměrovával na pochybný ukrajinský server…)
  Díky

  #31952

  admin
  Keymaster
  Web

  Perfektní, ale pozor, šlo pouze o důsledek hacknutí, odstranit musíte i jeho příčinu (aneb jak se tam útočník dostal) nebo se to tam objeví za nějakou dobu zase znovu…

  #31954

  ota.n
  Participant

  Předpokládám že to hacknutí bylo přes účet bývalého admina – na web se přes něho dostávalo spamové příspěvky a nějaké média. V prvním kroce jsem mu změnil heslo, následně vymazal vše co přes něj bylo nahráno, teď ho ještě pro jistotu odstraním úplně, tak snad to pomůže.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 7 příspěvků - 1. až 7. (z celkem 7)

Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

WordPress – novinky, návody a zajímavosti