Buddypress čeština

Štítky: 

Zvolené téma obsahuje celkem 3 odpovědi. Do diskuze (3 účastníci) se naposledy zapojil uživatel  admin a poslední změna je stará 8 let, 2 měsíce.

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 4 příspěvky - 1. až 4. (z celkem 4)
 • Autor
  Příspěvky
 • #1752

  Aldurn
  Participant

  Dobrý den,

  Mám problém se zaedením češtiny na můj web. Když zde kliknu na tlačítko export http://translate.wordpress.org/projects/buddypress/dev/cs/default , mám to exportovat pokud vím do formátů .mo a .po, poté tyto soubory přejmenovat na buddypress-cs_CZ a nahrát do složky bp-languages ve složce pluginu, ale poté se mě plugin česky nezobrazuje. Mám k dispozici také slovenský překlad a ten jede v pořádku. Na WP používám češtinu a mám verzi 3.4 (na update ještě nebyl oficiální překlad WP 3.4, ale pslo se tam, že není potřeba a že stávající překlad zůstává. Nevím, jestli to s tím může mít souvislost.) https://www.separatista.net/forum/topic.php?id=740 mám přečtené…

   

  #11910

  admin
  Keymaster
  Web

  Soubor .po slouží pro vaše úpravy (nepotřebujete ho), soubor .mo obsahuje zkompilovaný překlad a používá ho WordPress.

  Zkoušel jsem to exportovat a vypadá to, že došlo patrně k nějaké změně a musíte si přesně nastavit, co chcete exportovat. Pokud jste na celkovém přehledu, tak se nevyexportuje bohužel nic přeloženého. Poznáte to podle velikosti .po souboru – cca 150 kB je velikost bez překladů a cca 200 kB je velikost s překlady.

  Pro kompletní export použijte následující URL adresu:

  http://translate.wordpress.org/projects/buddypress/dev/cs/default?filters%5Bstatus%5D=current_or_waiting_or_fuzzy_or_untranslated

  Důležitý je tam ten konec, kde je nastavený filtr řetězců a tedy nejen schválené řetězce, ale i čekající na schválení a další:

  filters[status]=current_or_waiting_or_fuzzy_or_untranslated

  Potom můžete přejít dolů na Export a důležitá je volba “only matching the filter”. Tím říkáte, že chcete exportovat nejen schválené řetězce, ale i ty určené teprve ke schválení (+ nepřeložené). Pokud by se zvolila u exportu volba “all current”, tak jde pouze o schválené řetězce a nevyexportuje se skoro nic.

  Dejte prosím vědět, zda se podařilo češtinu zprovoznit, díky.

  #11911

  luktom
  Participant

  Dobrý den,

  zkoušel jsem to podle návodu ale stále nefunguje, ať se snažím jak chci nejde mi exportovat ze stránky

  http://translate.wordpress.org/projects/buddypress/dev/cs/default

  ani ze zmiňované

  http://translate.wordpress.org/projects/buddypress/dev/cs/default?filtersstatus=current_or_waiting_or_fuzzy_or_untranslated

  exportovaný .PO soubor je vždy v angličtině a na 151kb

  nevíte někdo jak se to dá vyexportovat případně kde by se dal sehnat .PO a .MO v češtině…

  Dík moc za radu

  #11912

  admin
  Keymaster
  Web

  Aha, je tam chyba v URL adrese, kde patrně formátování odstranilo hranaté závorky, které jsou však v tomto případě nezbytné. Správná URL adresa:

  translate.wordpress.org/projects/buddypress/dev/cs/default?filters[status]=current_or_waiting_or_fuzzy_or_untranslated

  Stejného výsledku ale také dosáhnete když kliknete na “Filter”, necháte zaškrtnutou volbu “Current/waiting/fuzzy + untranslated (All)” a potvrdíte tlačítkem “Filter”. Tím získáte stejné parametry jako jsou ve zmiňované URL adrese a můžete exportovat.

  P.S. Musel jsem z adresy odstranit počáteční http:// protože je pak URL podivně formátováno a neumožňuje zobrazovat hranaté závorky.

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 4 příspěvky - 1. až 4. (z celkem 4)

Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.