Nelze nahrát mediální soubor

Úvodní stránka Fórum podpory WordPressu Problémy s WordPressem Nelze nahrát mediální soubor

Zvolené téma obsahuje celkem 3 odpovědi. Do diskuze (3 účastníci) se naposledy zapojil uživatel  admin a poslední změna je stará 11 let, 4 měsíce.

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 4 příspěvky - 1. až 4. (z celkem 4)
  • Autor
    Příspěvky
  • #1476

    forest
    Participant

    Zdravím,

    dlouho jsem hledal na internetu, jak můj problém vyřešit. Nevyřešil, proto se jako poslední možnost obracím na toto fórum. Můj problém je takový: nemohu vkládat do příspěvku jakýkoliv mediální soubor. Chybová hláška: Warning: touch(): Unable to create file /www/doc/www.forest.4fan.cz/www/wp-content/tmp/nazev_souboru.tmp because No such file or directory in /home/users/forest/forest.4fan.cz/web/wp-admin/includes/file.php on line 177. Samozřejmě že si to umím přeložit, ale vyřešit nikoliv.

    1) Používám WordPress 3.3.1.

    2) Adresář web/wp-content/uploads má nastaven CHMOD 777 (i v podsložkách).

    3) Soubor .htaccess jsem zkopíroval i do adresáře web/wp-content/uploads

    4) Do souboru .htaccess jsem připsal řádek php_value safe_mode 0 (úplně nakonec)

    5) V administrátorském rozhraní WordPressu Nastavení->Média->Ukládat nahrané soubory v adresáři: wp-content/uploads

    6) Adresáře (podle data) se mi v adresáři uploads tvoří automaticky (což je – předpokládám správně)

    7) Safe mode vypnutý

    Výpis ze souboru file.php:

    #167 function wp_tempnam($filename = ”, $dir = ”) {

    #168 if ( empty($dir) )

    #169 $dir = get_temp_dir();

    #170 $filename = basename($filename);

    #171 if ( empty($filename) )

    #172 $filename = time();

    #173

    #174 $filename = preg_replace(‘|..*$|’, ‘.tmp’, $filename);

    #175 $filename = $dir . wp_unique_filename($dir, $filename);

    #176 touch($filename);

    #177 return $filename;

    }

    To jsou kroky, které jsem do teď podnikl. Snad jsem na nic nezapomněl. Chtěl bych dodat, že s WordPressem pracuji pouze 14 dní a je možné, že to bude pro někoho banalita. Je chyba v šabloně? Safe mode?…nevím. Byl bych vděčný za jakýkoliv postup, jak docílit správného nahrávání souborů přes WordPress rozhraní.

    Předem děkuji za jakoukoliv věcnou odpověď.

    forest

    http://www.forest.4fan.cz

    #10848

    neteyescz
    Participant

    Dobrý den,

    Chybu u této funkce je většinou vinou webhostingu. Je možné, že souvisí se zapnutým SAFE_MODEM, o kterém se tu sepsalo již hodně. Pokud jste tedy opravdu nastavil přístupová práva na 777/776 u konfliktních souborů, pak je opravdu jediná možnost zeptat se hostera.

    S Pozdravem,

    Neteyes.cz

    PS: Pokud by jste chtěl přejít jinam, pak doporučuji Wedos.

    #10849

    forest
    Participant

    Právě že adresář to vytvoří správně. Akorát soubor do něj nenahraje. Mám pocit, že má špatně zadanou cestu, protože to chce nahrát do /home/users/forest/forest.4fan.cz/web/wp-content/uploads/2012/03 Safe mode mám vypnutý. Jako poslední možnost se zepatám hostera, ale to přece musí mít nějaké řešení. Děkuji

    #10850

    admin
    Keymaster
    Web

    Vyřešeno zde.

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 4 příspěvky - 1. až 4. (z celkem 4)

Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

WordPress – novinky, návody a zajímavosti