Aktualizace po presunu na novy server nefunguji

Úvodní stránka Fórum podpory WordPressu Čeština pro WordPress Aktualizace po presunu na novy server nefunguji

Zvolené téma obsahuje celkem 14 odpovědí. Do diskuze (2 účastníci) se naposledy zapojil uživatel  neteyescz a poslední změna je stará 12 let, 9 měsíců.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (z celkem 15)
  • Autor
    Příspěvky
  • #1028

    groijga
    Participant

    Ahoj, presunul jsem WP na novy server na kterém však nefunguje automatické aktualizace ani si tam plugin typu WP super cache nevytvori zadne soubory.

    Jak mam nastavit server ci mySQL PHP aby to fungovalo. Zkousel jsem CHMOD ale to nepomaha.

    Konfigurace:

    MySQL verze 5.0.77

    Apache server 2.2.3

    WordPress 3.1.3

    Vše fungovalo bezproblemu na puvodnim serveru.

    Nefunguje zadna automaticka aktualizace. Vzdy to vyhodi okno s vlozenim FTP pristupu.

    Puvodni nastaveni bezelo s SAFEMODE ON takze tam by nemel byt problem.

    Warning! PHP Safe Mode Enabled!

    You may experience problems running this plugin because SAFE MODE is enabled. Your server is set up to check the owner of PHP scripts before allowing them to read and write files.You or an administrator may be able to make it work by changing the group owner of the plugin scripts to match that of the web server user.

    The group owner of the /var/www/html/domena.cz/www/wp-content/cache/ directory must also be changed. See the safe mode manual page for further details.

    Error: Your cache directory (/var/www/html/domena.cz/www/wp-content/cache/) or /var/www/html/domena.cz/www/wp-content need to be writable for this plugin to work. Double-check it.

    Cannot continue… fix previous problems and retry.

    Dekuji za odpoved.

    #8601

    neteyescz
    Participant

    Pěkné středeční dopoledne,

    patrně se jedná o chybu, kdy wordpress laicky řečeno “hledá, kde nemá”

    Wp cache má patrně problém se symlinky(symbolické linky), toto lze opravit: http://www.village-idiot.org/archives/2007/07/01/wp-cache-symbolic-link/.

    Ohledně aktualizace sem našel velmi pěkný článek od separatisty(admina):

    https://www.separatista.net/wordpress/podpora/automaticka-aktualizace-wordpressu-problemy-a-jejich-reseni

    #8602

    groijga
    Participant

    Doplnek:

    Nefunguje ani to kdyz smazu .htaccess soubor tak si ho znovu nedokaze vytvorit ani kdyz zmenim nastaveni trvalych odkazu.

    Odesilani formularu pomoci pluginu taky nefunguje.

    #8603

    neteyescz
    Participant

    Jinak problém se smylinky řešil(í?) i plugin wp-cache-nosymlinks, ten již bohužel ale není k nalezení…

    http://twentythree7.com/wp-cache-nosymlink/ -stránka pluginu, nasazena pouze “parkovací” reklama…

    #8604

    neteyescz
    Participant

    Mohu se otázat na hosting?

    #8605

    groijga
    Participant

    NO myslím že ani jedno není řešeni pro mne.

    Mam vlastni server u WEDOSU všechno je kompletne pod moji správou. Predchozi server byl zase kompletne v rukou spravce. Ted prisel cas na zmenu.

    Bohužel některé nastavení serveru mi nejsou jasné. A tady bude problém.

    Nechci nic řešit dalšími pluginy. Vše musí běžet tak jak to běželo původně. Bude to podle mně pouze v nastavení serveru či práv nebo čeho.

    Děkuji za každou pomoc.

    #8606

    neteyescz
    Participant

    Pokud máš server u Wedosu, máš nárok na podporu, řekni jim co a jak ti nejde…

    Osobně ti s rozjetím wp cache pomohou více, protože když funguje, tvůj web méně zaťěžuje servery(máš VPS?)…

    #8607

    groijga
    Participant

    jj mam VPS ale ta podpora u WEDOSU je jak na baterky. Nepomohli mi ani pri rozjezdu našel se jeden na netu co mi nastavil server a poradil jak vlastne zacit. Oni na to nemeli cas ani kdyz jsem pozadoval placenou podporu. Na tohle moc nejsou. Vyzkouset to můžu. A je mi jasne že bez WP super cache to nebude ani chodit. Je toho totiž hodně.

    Jinak .htaccess již vytváří.

    Porovnal jsem nastaveni CHMODu u stareho serveru a noveho tak na novem jsem dal prozatim 777 a nestaci to u puvodniho je omezenejsi nastaveni a funguje to.

    #8608

    neteyescz
    Participant

    Zkuste plugin Hyper Cache, někdy se ukazuje jako alternativa, vyzkoušený ho však nemám…

    #8609

    groijga
    Participant

    Problém není v pluginu ale v nastaveni serveru. Nevím jak ho nastavit tak aby to makalo.

    Nebudu nefunguje nic nejenom WP supercache.

    Nic co potřebuje něco zapsat na server a pak to použít.

    Samotný WP nedokáže aktualizovat sám sebe ani pluginy.

    Chtěl bych vědět co změnit na serveru aby to šlo hladce.

    Šlo na původním serveru se stejnou konfiguraci tak by to nemělo jít na tomto.

    Schválně jsem neupgradoval ani php ani apache všechno jsem nechal v puvodni verzi.

    #8610

    neteyescz
    Participant
    #8611

    groijga
    Participant

    No tak WEDOS zatím neudělal ani jeden z požadavku které jsem po nich chtěl.

    Jejich podpora je opravdu mizerná.

    Vyzkoušel jsem mezitím instalovat čistou instalaci WP.

    Hned na začátku je problém s tím, že nedokáže vytvořit config file.

    Musel bych ho dělat manualne. A to nechci protože tam bude stále problém.

    Procházím english forum u WP ale zatim jsem jenom nabyl dojmu ze to bude mit neco spolecneho s uzivatelem a skupinou a pritupovim pravem k adresarum a souborum.

    Toto to hlásí:

    If for any reason this automatic file creation doesn’t work, don’t worry. All this does is fill in the database information to a configuration file. You may also simply open wp-config-sample.php in a text editor, fill in your information, and save it as wp-config.php.

    In all likelihood, these items were supplied to you by your Web Host. If you do not have this information, then you will need to contact them before you can continue. If you’re all ready…

    #8612

    neteyescz
    Participant

    To není od podpory moc hezké…

    Jinak text naznačuje, že musíte otevřít wp-config-sample.php, vypsat určená přístupová data a soubor uložit jako wp-config.php.

    Můj článek ohledně instalace WordPressu(na webhosting):

    http://www.neteyes.cz/clanky/1-zacatky-s-wordpressem-instalace/

    #8613

    groijga
    Participant

    Dekuji za pomoc. Chyba bude v nastaveni uzivatele a skupiny na serveru apache.

    V pristupovych pravech, ktere wordpress v zakladu nebere a proto nefungujou automatické aktualizace.

    WP nedokáze upravit sobory ani pracovat s adresary.

    Stale to nemam vyresene.

    Skoda ze nedokazu zjistit jak je nastaveny server na kterem to zatim bezi.

    Instalovat WP umim za sebou mam pres sto instalaci ale tohle je neco jineho kdyz to nefunguje.

    Kdyz neni dobre nastaveny server tak je problem.

    Diky za kazdou radu.

    #8614

    neteyescz
    Participant

    Zdravím,

    Koukal jsem se jak se má správně instalovat WP na vps a našel jsem něco o tom, že se nejdřív musí autentifikovat pomocí .htaccess(http://www.clockwatchers.com/htaccess_password.html). Dále přkládám odkaz na kodex o přístupových právech: http://codex.wordpress.org/Changing_File_Permissions. A zde ještě jeden článek: http://www.wesedholm.com/2010/01/27/upload-folder-permissions-on-wordpress-installation-on-verio-vps/.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (z celkem 15)

Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

WordPress – novinky, návody a zajímavosti