nejde čeština

Zvolené téma neobsahuje zatím 1žádnou odpověď. Do diskuze (5 účastníků) se naposledy zapojil uživatel  tomhash a poslední změna je stará 10 let, 9 měsíců.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 11 příspěvků - 1. až 11. (z celkem 11)
  • Autor
    Příspěvky
  • #3382

    valda84
    Participant

    Zdravím,

    vytvořil jsme si slož,u languages ve složce wp-content, nakopíroval tam soubory které jsem stáhl ve verzi 3.5.1, u hodnoty WPLANg prepsal hodnotu na češtinu ( define(‚WPLANG’, ’cs_CZ’) ), ale čeština mi nejede.

    neví někdo v čem je zádrhel? :-)

    #15670

    Vocas
    Participant
    Web

    Některá slova jsou v themes zapsaná “natvrdo”, takže jdou přepsat pouze v kódu, máte alespoň Češky administraci?

    #15671

    valda84
    Participant

    Právěže je to pořád celé v angličtině, i administrace

    #15672

    admin
    Keymaster
    Web

    To je podivné, patrně máte někde nějakou chybu, protože postup zůstává stále stejný. Nepoužíváte Multisite verzi WordPressu? nepoužíváte nějaký jazykový plugin? Jde o novou instalaci?

    #15673

    tomhash
    Participant

    Dobrý den,

    řeším problém s počeštěním administrace i frontendu.

    Nainstaloval jsem emisi http://cs.wordpress.org/wordpress-3.5.2-cs_CZ.zip, tedy s komplet českým překladem a originál nastavením define(‘WPLANG’, ‘cs_CZ’);

    Přesto mám admin / front end v angličtině. Ověřoval jsem i případný problém s memory_limit, dostatečná rezerva…

    Patrně se jedná o nějaké nastavení serveru …

    Nějaký tip?

    Díky moc

    Tomáš

    Ještě update: z neznámého důvodu se bez zjevné příčiny admin i front end “přepíná” z angličtiny do češtiny a zpět…

    #15674

    admin
    Keymaster
    Web

    tomhash: Podivné, to jsem ještě neviděl. Jaký používáte hosting? Jde o čistou instalaci WordPressu? Zkoušel jste deaktivovat všechny pluginy a nasadit výchozí šablonu Twenty Twelve? Pokud se jazykové verze opravdu náhodně přepínají, tak mě napadá nedostatečná paměť (memory_limit) nebo nějaké cachování na straně serveru, těžko říci… Ale buď by to mělo jít nebo ne, náhodné přepínaní je podivné. Nemá to přepínání nějakou souvislost (např. pouze některé stránky)?

    #15675

    tomhash
    Participant

    Zkoušel jsem x-krát na čisté instalaci WP i na stávající WP multisite. Stopro je to konfigurací apache/php.

    Načtu frontend či admin (vše anglicky), restart httpd / refresh stránky (vše česky) / opětovný refresh stránky (vše anglicky) … někdy to běží hodinu v CZ, poté opět v ENG … no šílenost :D

    Ladím na vlastním serveru (Unix Apache 2.2.15 + PHP 5.3.3).

    v httpd.conf samo mám:

    AddLanguage cs .cz .cs

    LanguagePriority cs en ……

    Help! :)

    Tomáš

    #15676

    Lukenzi
    Participant

    Máte na serveru gettext?

    (V phpinfo by mělo být “GetText Support – enabled”)

    Ten memory_limit? Dostatečná rezerva znamená co? Pokud na vlastním serveru nemáte gettext, WP použije své vlastní řešení pro překlad *.mo souborů a to je tuším o nějakých 40% náročnější na paměť. Možná to způsobuje tohle.

    Jaký je na serveru OS? Obsahuje nějakou zvláštní konfiguraci? Nějaká cache nebo akcelerátor?

    V logu na serveru není něco neobvyklého? Chyby, varování, cokoliv?

    #15677

    tomhash
    Participant

    Lukenzi:

    GetText = enabled mám, memory_limit 1024M

    Scientific Linux release 6.0 (Carbon), žádná speciální konfigurace…

    Error log na nově nainstalované verzi WP ani čárka.

    #15678

    admin
    Keymaster
    Web

    tomhash: S vlastním serverem vám tady asi nikdo nepomůže, problém může být kdekoli (např. i v souvislosti s nějakým jiným problémem). Možná by to chtělo překompilovat PHP, nevím… Problémy s gettextem se ve WordPressu občas objevují, můžete to zkusit řešit přímo s vývojáři. Ale nezdá se mi, že by se tam neobjevovala žádná chyba v error_logu.

    Jinak ještě můžete zkusit plugin Pure PHP Localization, který změní způsob zpracování lokalizace. Podle popisovaného problému by to mohlo zabrat.

    #15679

    tomhash
    Participant

    admin: chápu, plugin a případě překompilování vyzkouším…

    každopádně děkuji za tipy!

    Tomáš

Aktuálně je na stránce zobrazeno 11 příspěvků - 1. až 11. (z celkem 11)

Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

WordPress – novinky, návody a zajímavosti