CPT a nové údaje

Zvolené téma obsahuje celkem 9 odpovědí. Do diskuze (3 účastníci) se naposledy zapojil uživatel  sjiamnocna a poslední změna je stará 11 let, 1 měsíc.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 10 příspěvků - 1. až 10. (z celkem 10)
  • Autor
    Příspěvky
  • #3080

    sjiamnocna
    Participant
    Web

    Ahoj. Párkrát už jsem přemýšlel o využití Custom Post Types a teď se dostalo na to, abych to zkoušel, a ke svým potřebám potřebuju přidat další údaje, popřípadě připojit více souborů, než jen náhled… Chtěl bych přidat extra pole pro text (upravitelný editorem, ale spravovaný zvlášť – něco jako excerpt). Nevíte jak to udělat?

    #15116

    sjiamnocna
    Participant
    Web

    Prosím…

    #15117

    Bigdrobek
    Participant
    Web
    #15118

    admin
    Keymaster
    Web

    Ano, podobné věci se snadno řeší pomocí pluginů, které vytvářejí pokročilá uživatelská pole (anglicky Custom Fields). Bigdrobek zmínil Types – Custom Fields and Custom Post Types Management, který vypadá velmi dobře a je aktuální, mezi další známé pluginy např. Magic Fields 2, Advanced Custom Fields nebo Pods Framework (složitější, ale umí toho nejvíce).

    #15119

    sjiamnocna
    Participant
    Web

    Já jsem spíše myslel něco, abych zvládl vytvoři plugin s CPT a přidat do toho něco navíc (jako v kódu). Nemáte na to něco?

    #15120

    admin
    Keymaster
    Web

    Tak to jsem asi úplně nepochopil? Máte vytvořené nějaké vlastní typy obsahu a chcete k nim přidat vhodná uživatelská pole? K tomu slouží výše uvedené pluginy. Pokud chcete jít vlastní cestou, tak může být postup následující:

    – Musíte vytvořit vlastní metabox pomocí funkce add_meta_box(). Součástí metaboxu bude funkce pro zobrazování jeho obsahu (např. nějaký formulář) a zejména pak načítání a ukládání souvisejících informací z databáze (příklad je uveden přímo v manuálu).

    – Případně můžete využít některou ze speciálních PHP tříd určenou pro snadnější tvorbu metaboxů, např. WPAlchemy.

    #15121

    sjiamnocna
    Participant
    Web

    Ještě jedna snad již poslední věc: vím že u CPT můžu stylovat single a archive, a chtěl bych vědět: jak tyto extra informace vypíšu? – abych je vypisoval zvlášť (zvlášť text a zvlášť soubor – pro zapodmínkování atp.)

    #15122

    admin
    Keymaster
    Web

    Tak teď už dotazu nerozumím vůbec :-) Každopádně pokud jde o zobrazování vlastních typů obsahu na webu, tak doporučuji prostudovat příslušnou část manuálu.

    #15123

    sjiamnocna
    Participant
    Web

    V odkazovaném manuálu jsem našel toto:

    $args = array( 'post_type' => 'product', 'posts_per_page' => 10 );
    $loop = new WP_Query( $args );
    while ( $loop->have_posts() ) : $loop->the_post();
    the_title();
    echo '<div class="entry-content">';
    the_content();
    echo '</div>';
    endwhile;

    a mám k tomu ještě další dotaz. Potřebuju nějak zrušit stránkování (tedy chci mít vše na jedné stránce). Dá se to nastavit, nebo musím odhadovat nějaké co nejvyšší číslo, aby to fungovalo?

    __

    Jej k tomu je manuál? já myslel že je to jen na těch kdo o tom píší články :D

    Myslel jsem samozřejmě vypisování údajů v šabloně (contenttype-single.php) jako se napíše the_content, nebo the_excerpt, k vypsání příspěvku, tak bych vypisoval obsah polí. Děkuji :)

    #15124

    sjiamnocna
    Participant
    Web

    Tak jsem našel toto na tutsplus.com, snad to pochopím :)

Aktuálně je na stránce zobrazeno 10 příspěvků - 1. až 10. (z celkem 10)

Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

WordPress – novinky, návody a zajímavosti