Systémová chyba

Zvolené téma obsahuje celkem 8 odpovědí. Do diskuze (3 účastníci) se naposledy zapojil uživatel  admin a poslední změna je stará 11 let, 8 měsíců.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 9 příspěvků - 1. až 9. (z celkem 9)
  • Autor
    Příspěvky
  • #1908

    villi
    Participant
    Web

    Dobrý den,

    prosím o pomoc: Chci se přihlásit do svého systému a hlásí mi to tuto chybu:

    Fatal error: Call to undefined function wp_get_theme() in /data/web/virtuals/10291/virtual/www/wp-content/themes/colorway/functions/theme-options.php on line 11

    Co mám dělat?

    Děkuji za radu

    #12311

    Lukenzi
    Participant

    Funkce wp_get_theme je systémová funkce wordpressu a to že není definována znamená, že máte nějakým způsobem poškozen systém (funkce se má nacházet v souboru “wp-includes/theme.php”).

    Každopádně bych jako první krok zkusil aktualizovat WP.

    #12312

    villi
    Participant
    Web

    Ale jak mám chybu odstranit, když se do systému vůbec nedostanu-ani nepřihlásím??

    #12313

    villi
    Participant
    Web

    A jak mám aktualizovat WP, bez přihlášení?

    #12314

    Lukenzi
    Participant

    Použít FTP?

    #12315

    villi
    Participant
    Web

    Já ale WP mám přes firmu,která mi založila domenu, tudíž uložiště svoje nemám, přihlašuju se jen přes net.

    Takže mi z toho vyplívá, že mám nejspíš oslovit tu firmu,že?

    Díky :-)

    #12316

    admin
    Keymaster
    Web

    Není třeba se ptát ještě jinde, když už tady je dávno (velmi pravděpodobně) správná odpověď :-)

    Patrně používáte šablonu ColorWay, která používá funkci wp_get_theme(), což je ale nová funkce WordPressu 3.4. Ale protože tam máte nainstalovaný WordPress 3.3.2, tak tuto funkci nezná a vyhodí tak výše uvedenou chybu.

    Chyba je tedy na obou stranách:

    1) Je třeba pravidelně aktualizovat WordPress, jde to jen jedním kliknutím.

    2) Autor šablony mohl skript přizpůsobit, aby podporoval i starší verze WordPressu, případně mohl alespoň zařídit, aby to neskončilo touto chybou bez dalších možností pro běžné uživatele…

    #12317

    villi
    Participant
    Web

    Dobrý večer,

    ano máte pravdu, ale mě WP 3.4 nešel aktualizovat a nevěděla jsem, že ColorWay, chce vyšší WP, ale přesto jsem si tu šablonu tam dala a teď se nemůžu hnout z místa, protože to neumím jinak aktualizovat, než se přihlásit do systému přes net.

    Můžete mi tedy poradit,prosím, jak to mám provést?…. nebo kdybych Vám napsala uživatele a heslo, že byste to udělal sám?

    Já žádné FTP totiž nemám…….kde by se to dalo opravit.

    Děkuji za další informace.

    #12318

    admin
    Keymaster
    Web

    Pokud se vůbec nepřihlásíte do administrace, tak není jiná možnost než to opravit přímo tam, kde jsou uloženy soubory (prostor na serveru u poskytovatele hostingu), a to prostřednictvím FTP. Stačí zde jen ručně aktualizovat WordPress (přehrát všechny soubory) nebo “natvrdo” deaktivovat šablonu ColorWay tím, že přejmenujete adresář wp-content/themes/colorway na něco jiného.

    P.S. Hlavní chyba je ale samozřejmě na straně autora šablony, obvykle se s podobnými problémy počítá a nové funkce se alespoň testují pomocí funkce function_exists().

Aktuálně je na stránce zobrazeno 9 příspěvků - 1. až 9. (z celkem 9)

Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

WordPress – novinky, návody a zajímavosti