Zavirovaný web – wp-crawl.php

Úvodní stránka Fórum podpory WordPressu Problémy s WordPressem Zavirovaný web – wp-crawl.php

Zvolené téma obsahuje celkem 6 odpovědí. Do diskuze (2 účastníci) se naposledy zapojil uživatel  jubabes a poslední změna je stará 1 rok, 2 měsíce.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 7 příspěvků - 1. až 7. (z celkem 7)
 • Autor
  Příspěvky
 • #35763

  jubabes
  Participant

  Zdravím všechny,
  mám problém s webem, který jede na WordPressu. Psal jsem na podporu hostingu a ta mi oznámila, že web je napadený mallwarem a způsobuje to soubor wp-crawl.php.
  Jedná se o to, že když zadám URL webovky, tak místo webu vidím prvotní instalaci WordPressu, nedostanu se vůbec na web a URL nevypadá tak, jak by měla vypadat.
  Má někdo zkušenost s podobným případem či radu, jak zase web zprovoznit a vyčistit?
  Předem děkuji za rady

  #35764

  Jakub
  Participant
  Web

  Nebyl tam plugin Duplicator? Dost možná je přejmenovaný wp-config.php, proto ta nová instalace. Zkontrolujte na FTP. Vyčištění přepsáním napadených souborů, případně čistá instalace. Ideálně obnovit zálohu z doby, kdy byl v pořádku, pokud to dokážete určit a máte ji, pak samozřejmě instalaci zabezpečit.

  #35765

  jubabes
  Participant

  Ano Duplicator tam byl. wp-config.php je úplně smazaný. Zálohu jsme nahráli z hostingu, ale bohužel už je taky napadená. Jinou bohužel nemám. Když tedy smažu nežádoucí soubory, vytvořím nový wp-config.php a přepíšu URL na defaultní, měl by web fungovat?

  #35766

  Jakub
  Participant
  Web

  Určitě přehrát soubory čistými, smazat cokoliv tam nepatří. Ano, měl by fungovat, pokud je databáze v pořádku. Duplicator pryč, zabezpečit a pravidelně zálohovat.

  #35767

  jubabes
  Participant

  Odstranil jsem všechny soubory, co tam neměli co dělat a změnil jsem URL na defaultní, ale webový obsah se nezobrazil. Zobrazila se jenom šablona, kterou jsem tam měl a v ní uvítací blog. Na FTP přitom všechen obsah je. Nevíte jak bych mohl tento obsah navrátit?

  #35768

  Jakub
  Participant
  Web

  Napojil jste tam původní databázi?

  #35769

  jubabes
  Participant

  Ano, napojil. Ale je možné, že je poškozená

Aktuálně je na stránce zobrazeno 7 příspěvků - 1. až 7. (z celkem 7)

Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.