zaheslování

Zvolené téma obsahuje celkem 21 odpovědí. Do diskuze (3 účastníci) se naposledy zapojil uživatel  petrn a poslední změna je stará 11 let, 7 měsíců.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 20 příspěvků - 1. až 20. (z celkem 22)
  • Autor
    Příspěvky
  • #2090

    petrn
    Participant
    Web

    dobrý den, stalo se, že když zahesluji stránku nemohu vložit komentář ani odpovědět. když heslo zruším a jdu na stránku normálně funguje.

    děkuji

    #12655

    petrn
    Participant
    Web

    děkuji za radu, jinak je mi WP kničemu

    #12656

    admin
    Keymaster
    Web

    Podobné problémy se tu už několikrát řešily. Jak se ten problém přesně projevuje? Používáte nejnovější WordPress? Jaký používáte internetový prohlížeč?

    Pokud máte zaheslovanou stránku, tak musíte nejdříve zadat heslo, aby se vůbec zobrazila a mohl jste vkládat komentáře.

    #12657

    petrn
    Participant
    Web

    stránka je zaheslovaná. takže jdu na stránku,zadám heslo, stránka se ukáže, napíšu odpověď nebo příspěvek a nic- zůstane jen bílá stránka a počítač neukazuje že by cosi probíhalo. jen bílá pořád. tak heslo zruším, jdu na stránku a funguje to dobře.

    mám explorer verze neuvedena koupil jsem to s vista a wp 3.4.

    děkuji

    #12658

    admin
    Keymaster
    Web

    Zajímavé, jaké jsou možnosti?

    – Prohlížeč – podívejte se na používanou verzi Internet Exploreru, bude uvedena někde v menu Nástroje/Nastavení – O programu.

    – Používáte nějaké pluginy? Zkuste je na chvíli deaktivovat a vyzkoušet to.

    – Neprováděl jste nějaké úpravy v šabloně? Všiml jsem si, že na fóru jste tu již podobný problém řešil a odkazoval jsem vás sem. Pokud ale toto řešení použijete, tak bohužel nejdou vkládat komentáře – upozorňuje na to jeden uživatel v diskuzi a je nutné pak použít nějaký jiný zmiňovaný způsob.

    #12659

    petrn
    Participant
    Web

    jo,dobrá. dík

    #12660

    petrn
    Participant
    Web

    nevim, asi jsem něco vepisoval do šablony,editor,a nějaký soubor šablon a pak se stránka po ukončení zaheslovala. víc si nepamatuju

    #12661

    admin
    Keymaster
    Web

    Nerozumím, takže už to funguje?

    #12662

    petrn
    Participant
    Web

    vkládání komentářů ne, funguje to co jsem řešil předtím že zaheslovaná stránka se po odhlášení nezaheslovala a byla přístupná dál. abych mohl vložit komentář musí být status veřejné.

    #12663

    admin
    Keymaster
    Web

    Zaheslovaná stránka zůstává po odhlášení uživatele přístupná pouze na počítači u tohoto uživatele (na základě technologie cookies), takže ji může vidět pouze on (nebo někdo s přístupem k tomuto počítači). Existují ale i možnosti jak vyřešit problém s nemožností vkládat komentáře u takto upravené zaheslované stránky, viz odkazované vlákno.

    #12664

    petrn
    Participant
    Web

    takže tomu nerozumím, včera ještě se zaheslovaná stránka po odhlášení opět znepřístupnila a dneska aniž jsem s tím cokoliv dělal se nezaheslovala. je to jako předtím nazačátku než jsem tam cosi vepsal a fungovalo to. teď to samo přestalo fungovat.

    tak asi nic

    #12665

    petrn
    Participant
    Web

    tak jsem našel starý váš odkaz:

    add_action( 'wp', 'neuchovavat_hesla' );
    function neuchovavat_hesla() {
    if ( isset( $_COOKIE['wp-postpass_' . COOKIEHASH] ) )
    setcookie('wp-postpass_' . COOKIEHASH, '', time() - 31536000, COOKIEPATH);
    }

    vložím to tam a chce to po mě právo zápisu. minule to nechtělo.

    ???????????????????? začínám mít word depress ?????????????????

    #12666

    Lukenzi
    Participant

    Já mám občas deprese z podobných dotazů…

    Četl jsem tuhle diskuzi několikrát celou a doteď nerozumím tomu co nefunguje.

    Co čekáte, že tady vyřešíte pokud nám budete dávat informace ve stylu

    nevim, asi jsem něco vepisoval do šablony,editor,a nějaký soubor šablon a pak se stránka po ukončení zaheslovala. víc si nepamatuju

    Uvědomte si prosím, že my tady o vašem webu nebo o vaších úpravách víme ještě méně než vy takže něco radit je docela těžké ne-li nemožné.

    Ale k věcem, kterým nerozumím:

    včera ještě se zaheslovaná stránka po odhlášení opět znepřístupnila a dneska aniž jsem s tím cokoliv dělal se nezaheslovala

    Opravdu jste se odhlásil? Jak již bylo napsáno pomocí cookies si web pamatuje prohlížeč a pokud se tedy manuálně neodhlásíte, budete přihlášení i při příští návštěvě. Pokud jste se ale odhlásil a stále vidíte stránku, kterou by jste vlastně už vidět neměl může problém způsobovat cache prohlížeče (stačí zmáčknout klávesu F5) nebo cache webu pokud používáte nějaký plugin pro cache.

    vložím to tam a chce to po mě právo zápisu. minule to nechtělo.

    Kam? Do jakého souboru jste tuto funkci vkládal? Co po vás chce právo zápisu? Ten soubor do kterého jste tuto funkci vkládal? Minule to nechtělo protože jste patrně změnil práva, takže je zase musíte změnit tak aby se do souboru dalo zapisovat.

    Nic se neděje “jen tak” a “samo od sebe” :)

    #12667

    petrn
    Participant
    Web

    samozřejmě jsem se odhlásil a navíc jsem to zkusil na jiném počítači kde jsem dříve nebyl

    #12668

    petrn
    Participant
    Web

    a dal jse váš odkaz do funkce šablony, function.php . nevim že bych měnil práva.

    #12669

    admin
    Keymaster
    Web

    Točíme se pořád trochu v kruhu :-)

    petrn: Pokud použijete zmiňovaný kód, tak nastanou dvě věci:

    – Zadaná hesla si nebude prohlížeč pamatovat. Takže si po zadání hesla sice stránku zobrazíte, ale heslo není uloženo v cookies a nelze tedy ke stránce přidávat komentáře. Přihlášení a odhlášení uživatele s tím nijak nesouvisí – zaheslovanou stránku si na webu nemůže zobrazit ani přihlášený admin, když nezná heslo (musí si ji prohlédnout v administraci).

    Pokud ten kód smažete, tak budou zadaná hesla uložena v prohlížeči (cookies) a stránka zůstane “odkryta”, ale pouze na tomto počítači a můžete bez problémů vkládat komentáře. Proč vám toto řešení vlastně nestačí?

    Už po několikáté uvádím tento odkaz, kde je to vše podrobně vysvětleno a je tam i rada, jak toto chování zkombinovat, aby se heslo neukládalo v prohlížeči, ale šly vkládat komentáře! Jedno je úprava kódu a druhá je plugin. Už jste to alespoň vyzkoušel? Cituji:

    1) Zkus ve funkci nahradit výraz time() - 31536000 pomocí…

    Pročtěte to prosím celé a podrobně, není to nic složitého. Pokud něco nadále nefunguje, tak prosím přesně popište, o jakou jde variantu a jaké úpravy jste provedl a co nefunguje.

    #12670

    petrn
    Participant
    Web

    děkuju, myslím že toho necháme. nashle

    #12671

    petrn
    Participant
    Web

    kdyby to bylo jen na tomto compu tak to neřeším ale to je tak všude.prošel jsem v klidu odkazy , žádné time co bych mohl přepsat nenašel, tak jdu spát:)

    #12672

    Lukenzi
    Participant

    Vy jste nenašel time() - 31536000? Vždyť je to i na této stránce!!!

    Mimochodem, právě jsem to zkoušel a vše perfektně funguje. Bez ohledu na to zda jsem nebo nejsem přihlášen do administrace po zadání hesla k článku mohu normálně psát komentáře bez jakýchkoliv zásahů do kódu (WP verze 3.4.2, šablona Twenty Eleven).

    Můžete nám tady tedy napsat jakou používáte šablonu vzhledu, popřípadě alespoň odkaz na web? Verze prohlížeče tady taky není…

    #12673

    petrn
    Participant
    Web

    http://www.novakpetr.cz name: admin heslo: pn

    prohlížeč je explorer 8

Aktuálně je na stránce zobrazeno 20 příspěvků - 1. až 20. (z celkem 22)

Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

WordPress – novinky, návody a zajímavosti