Yoast SEO

Zvolené téma obsahuje celkem 6 odpovědí. Do diskuze (2 účastníci) se naposledy zapojil uživatel  Yoshi a poslední změna je stará 6 let, 4 měsíce.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 7 příspěvků - 1. až 7. (z celkem 7)
 • Autor
  Příspěvky
 • #34155

  Yoshi
  Participant

  Zdravím,
  chtěla bych se zeptat, jestli lze nějak upravit, jaké odkazy se mi zobrazí pod popisem stránky, když ji vyhledám na google? (viz přiložený soubor – odkazy: Přihlášení, Změny v rozvrhu…)

  Používám plugin Yoast SEO.

  Děkuji za rady

  Attachments:
  #34157

  Azifaral
  Participant
  Web

  Dobrý den,
  samozřejmě toto lze. U příspěvku / stránky máte kartu YOAST SEO a v ní uvedené věci můžete editovat. V záložce Klíčové slovo si kliknete na Edit snippet (viz obr1) a rozevře se vám editace, kde můžete změnit titulek = SEO Title a Meta popis (viz obr2). SEO Title obecně necháváme stejný jako máme titulek u příspěvku / stránky + za oddělovníkem máme název serveru, ale Meta popis vkládáme vždy. A zde je pravidlo a on vám to i ten YOAST řekne, že klíčové slovo, na které uvedený příspěvek “klíčujete” (viz obr1) by mělo být obsaženo i právě v tom Meta popisu, dále v titulku příspěvku, optimálně v prvním odstavci a alespoň v jenom podnadpisu (H2 parametr). A dále by se mělo optimálně vyskytovat v celém příspěvku.

  Attachments:
  #34160

  Yoshi
  Participant

  Děkuji za odpověď, ale odkazy u které mám na mysli, se zobrazí pod titulkem a popiskem pouze u toho výsledku vyhledávání, který vede na hlavní stránku webu. Dá se nějak zvolit, jaké odkazy se zobrazí?

  #34162

  Azifaral
  Participant
  Web

  No zde záleží jak máte tu homepage definovanou. Pokud ji máte nasměrovanou na nějaku stránku, tak je to tak jak jsem popsal a toto nadefinujete u uvedené stránky. Pokud tu homepage máte skládanou jinak, tak potom v Menu u YOAST SEO, je položka Nadpisy & Meta data (obr3) a zde je karta Úvodní stránka (obr4) a zde vyplníte Title a Meta description.

  Attachments:
  #34165

  Yoshi
  Participant

  Homepage nemám nasměrovanou na žádnou stránku. V menu u Yoast SEO jsem našla vše, co máte na obr4. Možná mi něco uniká, ale nikde nevidím nic, co by vypadalo, jako nastavení odkazů pod meta description. Nebo se ty odkazy dají nějak nastavit v meta description?

  #34166

  Azifaral
  Participant
  Web

  Aááá, špatně jsem to pochopil :) Pokud jde o nastavení odkazů na podstránky, tak zde máte smůlu, toto je přímo v režii Google, viz Odkazy na podstránky, takže zde se bude zobrazovat pouze to co on “uzná za vhodné” a že jim někdy ten algoritmus nefunguje.

  #34167

  Yoshi
  Participant

  Moc děkuji za odpověď, konečně už se nemusím snažit to někde v nastavení Yoast SEO najít. :)

Aktuálně je na stránce zobrazeno 7 příspěvků - 1. až 7. (z celkem 7)

Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

WordPress – novinky, návody a zajímavosti