WordPress 3.1

Štítky: 

Zvolené téma obsahuje celkem 4 odpovědi. Do diskuze (2 účastníci) se naposledy zapojil uživatel  admin a poslední změna je stará 13 let, 1 měsíc.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 5 příspěvků - 1. až 5. (z celkem 5)
  • Autor
    Příspěvky
  • #798

    mirekk
    Participant
    Web

    Nainstaloval jsem tuto betaverzi na vyzkoušení. Instalace proběhla bez nejmenších problémů, funguje i čeština určená pro WP 3.0.1.

    Hlavně mě zajímalo avizované menu na hlavní stránce webu. Po přihlášení se zobrazí v levé horní části, přes header, ale to by nevadilo.

    Ajax ve výpisu článků a komentářů admin menu funguje bez problémů a rychle.

    Zjednodušení odkazování na obsah vlastního webu – v příspěvcích opravdu funguje, jen pomalu načítán seznam článků, možná jen u mě, nevím.

    To jsou moje první dojmy, jinak se viditelně moc nezměnilo.

    Mrzí mě, že nejde individuálně nastavovat oprávnění pro jednotlivé redaktory. Třeba jde a nepřišel jsem na to, nevím

    #7522

    admin
    Keymaster
    Web

    Díky za dojmy!

    Zajímavé jsou i nové šablony příspěvků a opraveno/vylepšeno bylo mnoho drobností (např. nová verze vizuálního editoru TinyMCE, archivní stránky pro vlastní typy obsahu, další úpravy víceuživatelské verze, možnost dotazování na více taxonomií najednou atd.).

    Ale každopádně pro uživatele je asi nejviditelnější zmiňovaná administrační lišta, ajaxifikovaná administrace pro snadné řazení sloupců a zjednodušené odkazování na obsah vlastního webu.

    Problémy jsem také zatím moc nezaregistroval, všechno hezky funguje…

    A ještě jedna pozitivní věc se mi stala – trochu pokleslo využití memory_limitu, což se mi s novou verzí zatím nikdy nestalo :-) Ale možná se to projevilo jen na mojí testovací instalaci a bylo to způsobeno nějakým upgradem pluginů, uvidíme…

    #7523

    mirekk
    Participant
    Web

    Byla vydána nová verze 3.1 RC3. Mezi nejdůležitější změny patří vyjmutí AJAXu.

    Víc: http://wordpress.org/news/2011/01/wordpress-3-1-release-candidate-3/

    #7524

    admin
    Keymaster
    Web

    Díky za rychlou aktualitu!

    V noci jsme vydali i českou zprávu s podrobným popisem, co bylo přesně odebráno. A některé zkušenosti jsou k nalezení u článku v komentářích…

    #7525

    admin
    Keymaster
    Web

    Pro čtenáře tohoto fóra tu máme jednu neoficiální novinku. WordPress 3.1 by měl být vydán již během několika málo hodin (dnes odpoledne/večer). Hned po vydání očekávejte na našem webu dlouhý článek s přehledem novinek této verze…

Aktuálně je na stránce zobrazeno 5 příspěvků - 1. až 5. (z celkem 5)

Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

WordPress – novinky, návody a zajímavosti