Vytvoření sítě webů na 3.2.1

Úvodní stránka Fórum podpory WordPressu Problémy s WordPressem Vytvoření sítě webů na 3.2.1

Zvolené téma obsahuje celkem 11 odpovědí. Do diskuze (5 účastníků) se naposledy zapojil uživatel  admin a poslední změna je stará 11 let, 11 měsíců.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 12 příspěvků - 1. až 12. (z celkem 12)
  • Autor
    Příspěvky
  • #1096

    ZaMou
    Participant
    Web

    Snažím se rozchodit Multi-WordPress na verzi 3.2.1, ale menu Super admin nikde. Tabulky v databázi jsou vytvořeny a v administraci mi to hlásí Upozornění: Ve WordPressu byla nalezena již existující síť webů.

    Hosting wedos.

    Máte s tím někdo zkušenosti?

    #8880

    admin
    Keymaster
    Web

    Máte klasický hosting od Wedosu nebo jejich multihosting?

    Ta hláška s upozorněním znamená, že už byla síť webů vytvořena. Z nějakého důvodu se ale patrně nezobrazuje. Provedl jste všechna potřebná nastavení (např. v souboru wp-config.php) podle manuálu? Nejsem si také jist, zda Wedos podporuje také rovnou wildcard alias pro Apache.

    #8881

    ZaMou
    Participant
    Web

    Problém je vyřešen: wp-config.php vytvořený na Endora.cz neobsahuje poznámky a kód

    define('WP_ALLOW_MULTISITE', true);
    define( 'MULTISITE', true );
    define( 'SUBDOMAIN_INSTALL', true );
    $base = '/';
    define( 'DOMAIN_CURRENT_SITE', 'domena.cz' );
    define( 'PATH_CURRENT_SITE', '/' );
    define( 'SITE_ID_CURRENT_SITE', 1 );
    define( 'BLOG_ID_CURRENT_SITE', 1 );

    nebyl tedy správně umístěn před

    /* That's all, stop editing! Happy blogging. */

    #8882

    admin
    Keymaster
    Web

    Všiml jsem si, že je tento dotaz řešen ještě zde a jsou tam uvedeny i některé podrobnosti.

    Jen pro zajímavost – ten upravený soubor wp-config.php opravdu automaticky vygeneroval hosting Endora? Tam mají nějaký nástroj na instalaci jedním kliknutím nebo to dělá samotný WordPress? Chybí tam pouze komentáře zdrojového kódu nebo jsou tam i nějaké další úpravy (např. vložené reklamy)?

    #8883

    rimsy
    Participant

    Zdravím, aktuálně WordPress 3.3; cílem je rozjet multisite; administrace funguje, přes “Network” (..wp-admin/network/sites.php) se povedlo založit novou subdoménu – konkrétně multisite.herniweb.cz ovšem žádný obsah se nezobrazuje (adresář pro novou subdomenu s nazvem “multisite” jsme nezakládali). Tzn. nevím jakým způsobem vnutit Kde je asi chyba? Běžíme na hostingu pipni.cz; obsah .htaccess na www:

    RewriteEngine On

    RewriteBase /

    ### HW ZOMBIE

    RewriteCond %{QUERY_STRING} ^r=.*

    RewriteRule .* f2w.redirect.php [QSA,L]

    RewriteCond %{QUERY_STRING} article_id=(d+) [or]

    RewriteCond %{QUERY_STRING} readmore=(d+) [or]

    RewriteCond %{QUERY_STRING} album_id=(d+)

    RewriteRule (readarticle|photogallery|news).php$ f2w.redirect.php [L,QSA]

    RewriteRule news/(d+)- f2w.redirect.php?readmore=$1 [L]

    RewriteRule news/$ f2w.redirect.php [L]

    ### /HW ZOMBIE

    RewriteRule ^index.php$ – [L]

    # uploaded files

    RewriteRule ^([_0-9a-zA-Z-]+/)?files/(.+) wp-includes/ms-files.php?file=$2 [L]

    # add a trailing slash to /wp-admin

    RewriteRule ^([_0-9a-zA-Z-]+/)?wp-admin$ $1wp-admin/ [R=301,L]

    RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} -f [OR]

    RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} -d

    RewriteRule ^ – [L]

    RewriteRule ^[_0-9a-zA-Z-]+/(wp-(content|admin|includes).*) $1 [L]

    RewriteRule ^[_0-9a-zA-Z-]+/(.*.php)$ $1 [L]

    RewriteRule . index.php [L]

    #8884

    admin
    Keymaster
    Web

    Nejde jenom o nastavení souboru .htaccess, ale také o nastavení Apache a DNS (manuál). Nějaké povídání v češtině o tom naleznete zde.

    #8885

    Bigdrobek
    Participant
    Web

    možná je to v nastavení dnsjoker nebo tak nějak.

    To mě nastavoval admin hostingové firmy

    #8886

    admin
    Keymaster
    Web

    Bigdrobek: Co je to “dnsjoker”?

    S velkou pravděpodobností to ale opravdu bude muset nastavit technická podpora hostingu (viz odkazy u předchozího příspěvku).

    #8887

    rimsy
    Participant

    Máte doporučení kteří poskytovatelé hostingu jsou WP multisite friendly? Slyšel sem zatím jenom o wedos.com (bohužel jak PIPNI tak Svethosting mi potřebná nastavení neprovedou).

    #8888

    admin
    Keymaster
    Web

    Zkoušel jsem to v minulosti u Gigaserveru (nějaký levnější tarif) a bez problémů to na základě emailové žádosti nastavili. Ale raději bych se jich pro jistotu ještě zeptal než tam začnete něco stěhovat :-) Každopádně je dobrý nápad shromáždit prověřené hostingy, kde je možné bez problémů provozovat subdomény na víceuživatelské verzi WordPressu.

    #8889

    milosak
    Participant

    Zkouším nastavit prefix www. U subdomén jsem to nastavil. V souboru wp-config.php jsem u SUBDOMAIN_INSTALL přepsal true na false a u DOMAIN_CURRENT_SITE doplnil www. Nejde mi to ale nastavit u domény. Pořád mám example.com místo http://www.example.com. Jak to jde nastavit?

    #8890

    admin
    Keymaster
    Web

    Může to být podle mě ovlivněno:

    1) Nastavení hostingu – podívejte se do administrace hostingu, zda tam není někde (např. u domény) natvrdo nastavena předpona www.

    2) Přímo v administraci WordPressu – menu Nastavení – Obecné – URL adresa zobrazeného webu – je to tam s předponou www nebo bez?

Aktuálně je na stránce zobrazeno 12 příspěvků - 1. až 12. (z celkem 12)

Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

WordPress – novinky, návody a zajímavosti