Výsledky hledání na jiné stránce než index.php

Úvodní stránka Fórum podpory WordPressu Problémy s WordPressem Výsledky hledání na jiné stránce než index.php

Zvolené téma obsahuje celkem 6 odpovědí. Do diskuze (2 účastníci) se naposledy zapojil uživatel  lucky.man a poslední změna je stará 8 let, 8 měsíců.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 7 příspěvků - 1. až 7. (z celkem 7)
 • Autor
  Příspěvky
 • #1189

  lucky.man
  Participant
  Web

  Ahoj, jde pro výsledky hledání použít jinou stránku než index.php, kterou standardně používá šablona? Kde to případně mohu změnit? Díky.

  #9280

  admin
  Keymaster
  Web

  Ano, určitě. Nejsem si sice jist, zda se dotaz týká šablony pro výsledky vyhledávání nebo jejich zobrazení (a URL), ale to nevadí…

  Pro zobrazení výsledků vyhledávání slouží soubor search.php. Pokud není v šabloně obsažen, stačí ho jednoduše vytvořit, zkopírovat do něj např. obsah souboru index.php a pak ho libovolně upravovat. Použit bude automaticky, nikde se nic nastavovat nemusí… Můžete si ale také vytvořit speciální stránku (viz manuál).

  A pokud jde o změnu URL z tvaru mojedomena.cz/?s=vyraz např. na mojedomena.cz/search/vyraz, tak můžete použít plugin Nice Search.

  #9281

  lucky.man
  Participant
  Web

  Super, děkuji.

  Zajímavé jsou obě možnosti :), řešit URL mě původně ani nenapadalo. Search.php funguje bez problémů. Mohl bych ještě poprosit o PHP kód, který mi vypíše na stránce: Výsledek hledání “hledaný výraz”?

  #9282

  admin
  Keymaster
  Web

  Výborně.

  Hledaný výraz je možné zobrazit jednoduše pomocí funkce the_search_query(), např.

  Výsledek hledání: "<?php the_search_query() ?>"

  #9283

  lucky.man
  Participant
  Web

  Funguje výborně, přesně podle představ. Díky.

  A to mě přivedlo k dalšímu dotazu :). Nejde to podobně i pro štítky a kategorie? Aby měly vlastní stránky pro výpis (ne index.php)?

  Jestli už je to daleko od původního dotazu, dám to jako nové téma.

  #9284

  admin
  Keymaster
  Web

  Určitě, vše má v šabloně WordPressu svůj vlastní soubor. Pro rubriky je např. posloupnost (od obecného ke specifickému): index.php, archive.php, category.php, category-6.php (rubrika s ID = 6) a category-nezarazene.php (výchozí rubrika s názvem Nezařazené). Funguje to jednoduše tak, že pokud není v adresáři šablony soubor category-6.php, tak se hledá soubor category.php, dále archive.php a když tam není nic, tak se použije obecný soubor index.php. Pro štítky je to obdobné, rozhodně doporučuji prohlédnout manuál (anglicky, ale hezká infografika).

  #9285

  lucky.man
  Participant
  Web

  Výborný systém i pro neznalce.

  Ještě jednou díky.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 7 příspěvků - 1. až 7. (z celkem 7)

Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.