Vypnutí automatického zobrazování názvů stránek

Úvodní stránka Fórum podpory WordPressu Šablony, CSS (zobrazení webu) Vypnutí automatického zobrazování názvů stránek

Zvolené téma obsahuje celkem 5 odpovědí. Do diskuze (3 účastníci) se naposledy zapojil uživatel  admin a poslední změna je stará 7 let, 6 měsíců.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 6 příspěvků - 1. až 6. (z celkem 6)
 • Autor
  Příspěvky
 • #1148

  ropes
  Participant

  Ahoj, nevíte někdo, jak vypnout (nebo alespon prizpůsobit) automatické zobrazování názvu stránek, které se na stránky vkládají jako hlavní nadpis s nechutně velkym fontem a které bohužel nelze odstranit ve Wysiwyg editoru při upravování stránky. Pokud to bude potřebovat zásah do zdrojového kódu šablony, prosím o přesne instrukce, neboť jazyku php moc nevládnu :)
  Používám WordPress 3.2.1, šablonu Twenty Eleven 1.2 a při tvorbě jednotlivých stránek používám výchozí šablonu.
  Předem díky za odpověd

  #9135

  neteyescz
  Participant

  Zdravím,
  titulek se u stránky zobrazuje pomocí funkce the_title(). Funkce se samozřejmě dá přizpůsobit. Pokud chcete změnit velikost titulku u všech stránek, stačí v souboru content-page.php najít funkci the_title(), která je obalena tagem H1 a změnit velikost z H1 na jakoukoli jinou (H2, H3, H4).

  <h1 class="entry-title"><?php the_title(); ?></h1>

  Pokud chcete změnit velikost nadpisu pouze u některých stránek postupujte podle následujícího návodu:

  1. Vytvořte si soubor nadpis-page.php a do něj zkopírujte obsah souboru content-page.php.
  2. V souboru nadpis-page.php změňte tag H1 podle návodu výše.
  3. Soubor nahrajte přes FTP na web
  4. V administraci u požadované stránky změňte její šablonu – Stránka > Upravit > Vlastnosti stránky > Šablona stránky (panel pod tlačítkem “Publikovat”).

  Pokud chcete titulek kompletně vymazat, stačí místo přepisování tagů celou funkci smazat.

  Dokumentace funkce: http://codex.wordpress.org/Function_Reference/the_title

  PS: Kódu je také možno přidat větší eleganci, lze totiž použít následující:
  <?php the_title('<h3>', '</h3>'); ?>

  #9136

  ropes
  Participant

  Děkuji za rychlou a vyčerpávající odpověď :)

  A ještě se zeptám: pokud pro jednotlivé stránky používám “Showcase template” (líbí se mi kvůli formátování textu do větší šířky), je možné u ní vypnout zobrazování příspěvků (postů) pod textem na stránce?

  Díky,
  Lukáš

  #9137

  neteyescz
  Participant

  Zdravím,

  Stačí smazat tento kód v showcase.php:

  <li class="entry-title"><a href="<?php the_permalink(); ?>" title="<?php printf( esc_attr__( 'Permalink to %s', 'twentyeleven' ), the_title_attribute( 'echo=0' ) ); ?>" rel="bookmark"><?php the_title(); ?></a>

  #9138

  ropes
  Participant

  Zdravím, ještě jednou díky za za radu ohledně redukce nadpisu stránky (dotaz. č. 1) – dle Vašeho návodu to tak funguje. Co se týče dotazu č. 2 (odstranění zobrazovaní příspěvků pod textem stránky při použití šablony Showcase), tam bohužel popsaný postup nemá žádný efekt – příspěvky se stále zobrazují. Nenapadá Vás jiný způsob, jak toto vyřešit?
  Lukas

  #30270

  admin
  Keymaster
  Web

  @ropes: Náhodou jsem na toto (opravdu staré) téma narazil :-) Šablona stránky s názvem Showcase (aneb česky “Aktuální přehled webu”) obsahuje hlavně kód pro zobrazení příspěvků, takže k jejich odebrání nestačí jen jeden řádek s odkazem, jak uvádí výše @neteyescz. Šablona stránky načítá i Javascript a místo content-page.php pak načítá soubor content-intro.php, kde je obsažena hlavní modifikace zobrazení stránky.

  Co tedy s tím, vytvořil bych si asi vlastní šablonu stránky (návod je popsán výše) v rámci odvozené šablony, tedy např. mojestranka.php, což bude v podstatě kopie page.php, ale jen zaměníte <?php get_template_part( 'content', 'page' ); ?> za <?php get_template_part( 'content', 'intro' ); ?> (a nezapomenete na doplnění Template name v hlavičce).

Aktuálně je na stránce zobrazeno 6 příspěvků - 1. až 6. (z celkem 6)

Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.