Vlastní menu – přegenerování odkazů?

Úvodní stránka Fórum podpory WordPressu Pluginy (funkčnost webu) Vlastní menu – přegenerování odkazů?

Zvolené téma obsahuje celkem 7 odpovědí. Do diskuze (2 účastníci) se naposledy zapojil uživatel  admin a poslední změna je stará 4 roky, 6 měsíců.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 8 příspěvků - 1. až 8. (z celkem 8)
 • Autor
  Příspěvky
 • #29203

  Landsman
  Participant
  Web

  Zdravim,

  mam menu pro eshop tvorene rucne pres Vzhled > Menu, kde jsem vybral kategorie woocommerce a poskladal si navigaci. Nechci ji automaticky generovanou z vice duvodu.

  Predpokladal jsem vsak ze i tyto odkazy budou dynamicke.

  Dne jsem zmenil slug u page, ktera je nastavena jako Obchod.
  K memu udivu se odkazy v menu nezmenili a zustaly tam stare adresy.

  Da se to nekde pregenerovat nebo je to opravdu tak hloupe?

  diky

  #29212

  admin
  Keymaster
  Web

  Pokud vím, tak když změníte URL podobu (nebo název) stránky, která je součástí menu, tak dojde k automatické synchronizaci (respektive položka menu si pamatuje ID stránky a získává z ní potřebné informace). Stránku “Obchod” (název pro URL obchod) můžete přejmenovat na Katalog (název pro URL katalog) a v rámci menu se to automaticky změní.

  Nejde ale v případě kategorií WooCommerce spíše o nastavené přesměrování? Protože stránka s obchodem by měla být obecně nezávislá na kategoriích? Pokud mám stránku “Obchod” (mojedomena.cz/obchod), tak kategorie “Ponožky” by měla mít defaultní adresu mojedomena.cz/kategorie-produktu/ponozky, což nijak nesouvisí se zkráceným názvem pro URL obchodu?

  #29214

  Landsman
  Participant
  Web

  Přesně to jsem provedl a odkazy v navigaci se nepřegenrovali. Zvláštní.

  Kategorie jako takové fungují, detaily produktu rovněž. Pouze ona závislost v ručně skládaném menu se neprojevila. Je to divné.

  Pro tentokrát to změním ručně přes sql.

  #29216

  admin
  Keymaster
  Web

  Podivné mi přijde hlavně to, že by změna stránky pro obchod měla nějak ovlivnit kategorie? Takže když změníte URL adresu stránky pro obchod, tak by URL adresy kategorií měly zůstat stejné jak v menu, tak na celém webu?

  #29217

  Landsman
  Participant
  Web

  Kategorie samotné ne, ale položky menu ano.

  #29220

  admin
  Keymaster
  Web

  Možná si nerozumíme :-)

  Přidal jsem do menu stránku Obchod (obchod) a kategorii Hlavní (kategorie-produktu/hlavni). Následně jsem stránku přejmenoval na Katalog (katalog). V menu mám nyní vidět (aniž jsem něco upravoval) upravenou stránku Katalog (katalog) a kategorii Hlavní (beze změny kategorie-produktu/hlavni).

  P.S. Jen jsem musel přeuložit strukturu trvalých odkazů, protože WooCommerce nerozeznávala, že má být na adrese katalog zobrazen obchod. Jinak ale vše funguje dynamicky a bez dalších problémů?

  #29221

  Landsman
  Participant
  Web

  Zkusím ještě trvalé odkazy, ale včera jsem to určitě zkoušel.
  Proto mě to zaráží, kde je chyba.

  #29223

  admin
  Keymaster
  Web

  Těžko říci, možná do toho zasahuje ještě něco jiného… Zkuste schválně jen na zkoušku výše uvedený příklad, který by měl fungovat přesně tak, jak je popsáno. Nebo popište konkrétní příklad, zkusím to u sebe na webu, může tam být sebemenší rozdíl a hned to může být jinak…

Aktuálně je na stránce zobrazeno 8 příspěvků - 1. až 8. (z celkem 8)

Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.