Videa s titulky

Zvolené téma obsahuje celkem 25 odpovědí. Do diskuze (5 účastníků) se naposledy zapojil uživatel  admin a poslední změna je stará 9 let, 5 měsíců.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 20 příspěvků - 1. až 20. (z celkem 26)
 • Autor
  Příspěvky
 • #2404

  Ezekiel
  Participant
  Web

  Zdravím,

  rád bych si na stránky přidal video s mými vytvořenými titulkami. Tzn. vezmu video z různých zdrojů, např. Youtube, k tomu přiložím titulky a vložím do článku na svém webu. Existuje pro to nějaký plugin?

  Díky za odpovědi.

  #13214

  admin
  Keymaster
  Web

  To je vcelku složitá problematika, zkusím to jen stručně shrnout na příkladu videa z YouTube…

  1) Pokud chcete otitulkovat své vlastní video, tak to není nic složitého a YouTube k tomu má dokonce své vlastní nástroje, ale existují i mnohé lepší, např. CaptionTube.

  2) Pokud chcete otitulkovat videa někoho jiného, tak to také není problém, ale vytvořené titulky může k videu oficiálně přidat pouze jeho autor. Takže se může stát, že vytvoříte titulky, ale autor videa je tam nakonec ani nepřidá. Pokud je ale k videu přidá, tak je uvidí všichni návštěvníci videa, tedy nejen na vašem webu, ale i přímo na YouTube. Původní video prostě zůstane stejné, jen bude YouTube nabízet i titulky. Pozor, řešením není stažení videa a jeho nahrání na vlastní účet, protože tím patrně porušujete autorská práva.

  3) Další možností jsou různé služby, které umí videa otitulkovat a sdílet poté můžete vlastně otitulkované video z jejich adresy (např. dotSUB).

  4) A poslední (nejlepší a samozřejmě nejsložitější) řešení je udělat si podobnou službu jako v bodě 3. Takže budete embedovat video z YouTube a přehrávat ho na svém webu pomocí jiného přehrávače (oblíbený je např. placený JW Player), kde už pak můžete titulky zobrazovat pomocí nějaké funkce či addonu (dělá to tak mnoho českých serverů). Podobná diskuze na toto téma proběhla např. zde.

  Uvítáme případné další možnosti, tipy na přehrávače, atd.

  #13215

  Lukenzi
  Participant

  Plugin netuším žádný jsem nenašel, ale je několik možností jak to udělat.

  1) vložit je rovnou do videa (100% výsledek)

  2) použít HTML5 (???% výsledek, netuším který prohlížeč to dokáže správně zobrazit více zde)

  3) použít službu jako je tato. Mají na to i API.

  EDIT: tak admin byl rychlejší :)

  #13216

  Ezekiel
  Participant
  Web

  No moje videa to nejsou. Chci je otitulkovat pro české diváky a umístit embed na svůj web. Takže video nemůžu stáhnout a hodit ho k sobě, to bych porušoval autorská práva. S YouTubery se můžu dohodnout pomocí jejich nástroje, ale u ostatních je právě ten problém.

  Když se tedy zeptám admina jak velký je rozdíl mezi bodem 3 a 4? Nechci teď kupovat žádný program, proto uvítám nějakou free verzi a hádám že v tom případě bude pro mě vhodný bod 3. Nebo podle čeho se mám rozhodovat jestli mít přehrávač na svém webu nebo použít nějakou službu jako v bodě 3?

  Díky moc i tak za odpovědi, už tohle mi moc pomohlo.

  #13217

  admin
  Keymaster
  Web

  Lukenzi: Také jsem to docela dlouho sepisoval :-)

  ad 1) Ano, ale pouze do svého videa.

  ad 2) Zajímavé, to mě nenapadlo, ale neumím si to moc představit v praxi. A asi by to nefungovalo pro embedovaná videa z YouTube?

  ad 3) Ano, to je další podobná služba jako dotSUB.

  #13218

  admin
  Keymaster
  Web

  Ezekiel: Rozdíl je podle mě v tom, že u služeb budou videa (a titulky) dostupná na webu konkrétní služby a může je každý sdílet a přebírat. Zatímco u vlastního řešení budou titulky na vlastním serveru… Nejsem si jist podmínkami a omezeními konkrétních služeb. Pokud budeš ale nějakou službu zkoušet, tak uvítáme zkušenosti a ukázky, tohle téma zajímá určitě mnoho lidí, kteří by chtěli občas nějaké video přeložit…

  #13219

  Ezekiel
  Participant
  Web

  Tak jsem si chvíli hrál s universal subtitles: http://www.universalsubtitles.org/cs/videos/Riy152vu5oLf/info/the-monk-the-monkey/

  Ale když následný kód vložím do HTML v mém příspěvku ve wordpressu, tak se prostě nic nezobrazí. Pravděpodobně je chyba někde mezi židlí a klávesnicí, ale nemůžu přijít na to jaká.

  <script type=”text/javascript” src=”http://s3.amazonaws.com/s3.www.universalsubtitles.org/embed.js”>

  (

  {“video_url”: “http://vimeo.com/14441514”}

  )

  </script>

  Jinak tahle stránka je suprová. Docela dost pomůže i při samotné tvorbě titulek.

  #13220

  Ezekiel
  Participant
  Web

  Tak bych se s Vámi rád podělil o výsledky mého důmání nad problémem.

  Nejvíc se mi zatím osvědčil následující způsob. Bohužel funguje převážně na vlastní videa nebo embed z YouTube (z Vimeo se mi embed zatím nedaří)

  1) Do WordPressu jsem nainstaloval a používám plugin Stream Video

  2) Titulky na YouTube videa vytvořím pomoci aplikace CaptionTube

  3) Následně je převedu do XML souboru pomocí stránky zde: http://tools.rodrigopolo.com/srt2xml/

  4) Pomocí pluginu Stream Video vložím video, titulky, nastavím vzhled přehrávače, potvrdím a kód se mi vloží sám, funkční a vše jede bez problémů.

  Ukázka překladu ke shlédnutí např zde: http://eldamar.cz/battlestar-galactica-blood-and-chrome/

  Jakmile vymyslím embed překládání i pro Vimeo, rád se zase podělím.

  Díky nicméně všem za nápady, bez Vás bych to zřejmě nevymysle.

  #13221

  admin
  Keymaster
  Web

  Pokud vložím následující kód do HTML editoru, tak je vše v pořádku:

  <script type="text/javascript" src="http://s3.amazonaws.com/s3.www.universalsubtitles.org/embed.js">
  (
  {"video_url": "http://vimeo.com/14441514"}
  )
  </script>

  Nesmí se ale následně překliknout do vizuálního editoru, protože se tím kód poškodí:

  <script type="text/javascript" src="http://s3.amazonaws.com/s3.www.universalsubtitles.org/embed.js">// <![CDATA[
  (
  {"video_url": "http://vimeo.com/14441514"}
  )
  // ]]></script>

  Zkouším to na nejnovější vývojářské verzi WordPressu 3.5, ale možná k tomu dochází i na starších verzích? Když je kód poškozen, tak už se pak video bohužel nezobrazí…

  Díky moc za popis dalšího způsobu, pokud jsem to dobře pochopil, tak jde o modifikaci bodu 4. Jde konkrétně o plugin Stream Video Player? Je už sice trochu zastaralý, ale vypadá to zajímavě. Takže video zůstává klasicky uložené na YouTube a pouze ho na webu přehráváte pomocí vlastního přehrávače, který tam umí dodat také titulky?

  Mimochodem to ukázkové video na webu nefunguje, ale to bude asi tím, že je přehrávač outsourcován z webu autora, který dnes také nefunguje?

  #13222

  admin
  Keymaster
  Web

  Zmiňovaná úprava, kterou provádí automaticky vizuální editor TinyMCE je vlastně v pořádku, neboť jde o relevantní zápis inline Javascriptu podle XHTML standardů. Bohužel se s tím asi služba Amara (aneb Universal Subtitles) neumí vypořádat na své straně? Další možností je vytvořit vlastní zkrácený zápis (shortcode), takže celý Javascript definujete jako funkci a do příspěvku budete pouze vkládat URL otitulkovaného videa…

  #13223

  Ezekiel
  Participant
  Web

  Ano jedná se přímo o Stream Video Player. Video zůstává kalsicky uložené na YouTube a pouze ho spolu s titulky dodám do tohoto přehrávače.

  Zkuste stránku aktualizovat, normálně by ta ukázka měla fungovat. Dnes aspoň lidem fungovala.

  #13224

  admin
  Keymaster
  Web

  Díky, ale ukázka stále nefunguje, používám nejnovější Chrome. Možná už máte prohlížeč stažený a nacachovaný a zobrazuje se přímo z počítače, nevím. Zkuste otevřít nové anonymní okno a místo videa bude pouze bílý obdelník…

  #13225

  Ezekiel
  Participant
  Web

  Tak tohle mě začíná zajímat, jelikož i v anonymním okně mi přehrávač jede. Používám chrome verzi 23.0.1271.64 m. Taktéž jsem zkoušel v prohlížečích: Firefox (funguje), Opera (funguje) a IE (taktéž funguje). Takže by mě docela zajímalo jakto, že Vám ne. Takových lidí by totiž mohlo být víc a to mě znepokojuje.

  #13226

  Lukenzi
  Participant

  Firefox 16.0.2 (Linux Mint 13) funguje naprosto bez problémů

  #13227

  admin
  Keymaster
  Web

  Už mi to jde taky. Podle mě to bylo tím výpadkem webu, protože se samotný přehrávač dotazuje na web autora:

  <param name="movie" value="http://rodrigopolo.com/_SVP/5.7.1896/player.swf?ver=1.3.4">

  Takže když měl web výpadek, tak nebyl prohlížeč patrně dostupný. Možná má ten plugin nějaké nastavení, aby se prohlížeč načítal přímo z vlastního webu?

  #13228

  Ezekiel
  Participant
  Web

  No co se týče dotazu jestli nemá nastavení na načítání z vlastního webu tak jediné co můžu odpovědět je,že nevím. Dodávám ale 3 obrázky z nastavení pluginu při vkládání videa.

  Jediná možnost která mě laika napadá a která by to mohla řešit, jen nevím jak je na obrázku č.3

  http://eldamar.cz/wp-content/uploads/2012/11/streamvideo1.jpg

  http://eldamar.cz/wp-content/uploads/2012/11/streamvideo2.jpg

  http://eldamar.cz/wp-content/uploads/2012/11/streamvideo3.jpg

  #13229

  admin
  Keymaster
  Web

  Tak jsem ještě trochu pátral a opět se dostáváme k přehrávači JW Player zmiňovanému výše v bodě 4. Ve zdrojovém kódu pluginu je totiž následující kód:

  // SWF Player
  // TEMPORARY FIX TO APPEAR ON THE WORDPRESS PLUG-IN DIRECTORY :::: BEGIN
  // $player->swf = $site_url.'/wp-content/plugins/stream-video-player/player.swf?ver='.$StreamVideoVersion;
  $player->swf = 'http://rodrigopolo.com/_SVP/5.7.1896/player.swf?ver='.$StreamVideoVersion;
  // TEMPORARY FIX TO APPEAR ON THE WORDPRESS PLUG-IN DIRECTORY :::: END

  A co to vlastně znamená? Samotný přehrávač nemohl být součástí pluginu, protože nějakým způsobem porušoval GPL licenci, která je v oficiálním adresáři pluginů WordPressu vyžadována. A proto je přehrávač načítán z webu autora pluginu. Změnou zakomentování v uvedeném kódu to můžete změnit a nahrát přehrávač přímo na web, aby nedocházelo k nepříjemným situacím, že web autora pluginu nefunguje a tudíž si videa nikdo nový nepřehraje…

  A o jaký prohlížeč vlastně jde? Pokud jsem to dobře pochopil, tak jde totiž o trochu upravený JW Player, který je pro “nekomerční účely” poskytován zdarma a má i dostupný zdrojový kód pro vývojáře. Nejsem si jist detaily v licenci, ale v podstatě plugin u novějších verzí načítá stejný JW Player, jako je ten oficiální (těžko říci, zda vývojář pluginu vždy upravuje nejnovější build přehrávače JW Player). Pokud slouží web pro nekomerční účely, tak to asi nemusíte dál řešit a hlavně že to funguje…

  #13230

  Ezekiel
  Participant
  Web

  V programování si rozumím jen s html a css… mám tedy někde v kódu pluginu najít ty řádky co jsi tu napsal a a smazat jej aby nenahrával přehrávač od autora ale od sebe… nebo jsem to pochopil špatně. Pokud jo tak jaký je teda správný postup? Moje videa začínají mít malilinkatý úspěch a pár lidí už si stěžovalo tak bych tomu rád začal předcházet.

  Děkuju moc za pomoc.

  #13231

  Ezekiel
  Participant
  Web

  Pokud by někdo dokázal pomoct s sokončením problému aby přehrávač nahrával z mé stránky a ne odjinud, budu rád. Jako dík můžu např. poskytnout reklamu na svých stránkách. Minimálně budu ale určitě velmi vděčný.

  Díky

  #13232

  admin
  Keymaster
  Web

  1) Nejdříve je třeba stáhnout ten soubor s přehrávačem z uvedené URL adresy, tedy rodrigopolo.com/_SVP/5.7.1896/player.swf

  2) Poté je třeba tento soubor nahrát někam k sobě na server, doporučuji do adresáře wp-content/stream-video-player/ (bude třeba ručně vytvořit na FTP), aby nedošlo k případnému smazání při aktualizaci pluginu. Pozor, ve zdrojovém kódu pluginu jsem podle toho upravil cestu k souboru. Pokud bude plugin v budoucnu aktualizován, tak bude možná dostupná i nové verze přehrávače, který budete muset znovu zkopírovat.

  3) Použít následující kód (místo výše uváděného):

  // SWF Player

  // TEMPORARY FIX TO APPEAR ON THE WORDPRESS PLUG-IN DIRECTORY :::: BEGIN

  $player->swf = $site_url.’/wp-content/stream-video-player/player.swf?ver=’.$StreamVideoVersion;

  // $player->swf = ‘http://rodrigopolo.com/_SVP/5.7.1896/player.swf?ver=’.$StreamVideoVersion;

  // TEMPORARY FIX TO APPEAR ON THE WORDPRESS PLUG-IN DIRECTORY :::: END

  Pokud nemáte nějaký pořádný editor na úpravy, tak použijte vestavěný editor WordPressu v menu Pluginy – Editor, aby tam nevznikl nějaký problém.

  4) Vyzkoušet a podívat se ve zdrojovém kódu stránky, že se přehrávač správně načítá z vlastního serveru.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 20 příspěvků - 1. až 20. (z celkem 26)

Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

WordPress – novinky, návody a zajímavosti