Vhodný Plugin na fotogalerii

Zvolené téma obsahuje celkem 2 odpovědi. Do diskuze (3 účastníci) se naposledy zapojil uživatel  PavelP a poslední změna je stará 8 let, 1 měsíc.

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 příspěvky - 1. až 3. (z celkem 3)
 • Autor
  Příspěvky
 • #27150

  adminteddy
  Participant

  Dobrý den, poradíte prosím vhodný plugin (vč. návodu instalace) na vložení fotogalerie do WP šablony “Enigma”? V rámci této šablony máme firemní webové stránky a nyní tam chceme nějakým způsobem vložit fotky budovy a kanceláří. Děkuji předem za radu. M. Kopáček

  #27151

  Azifaral
  Participant
  Web

  No vhodných pluginů na fotogalerie je celá řada spíše jde o to co od té fotogalerie obecně čekáte. A pokud se vám jedná pouze o seskládaní skupiny fotek do “fotogalerie” tak na to nemusíte nic navíc používat, to umí WordPress sám.
  1. V příspěvku si otevřete Mediální soubory
  2. Vlevo máte položku Vytvořit galerii na kterou kliknete
  3. Vyberete si obrázky, které chcete mít v této galerii a dáte Vytvořit galerii
  4. Dostanete se do dalšího okna, kde si můžete tu galerii dále nastavovat, takže
  a) URL odkazu – tady doporučuji Mediální soubor
  b) Počet sloupců – zde je to pouze na vás jak chcete kolik sloupců má galerie mít
  c) Náhodné pořadí – ANO/NE
  d) Velikost – zde se jedná o velikost náhledů v té galerii

  A dáte vložit galerii do příspěvku.

  Co vás asi zajímalo bylo následné zobrazení a asi jste měl zájem o tzn. lightbox, tzn. že se vám obrázek po kliknutí na náhled neotevře do nového okna, ale bude nad textem a bude v něm možnost listovat atd. A zde je zase velké množství jak placených tak free pluginů, kde je např. WP Lightbox 2, Responsive Lightbox by dFactory atd.

  Pokud by jste přece jenom chtěl galeriový plugin, tak nejpoužívanější je asi NextGEN Gallery, nebo dnes dost populární Envira Gallery, která ale začne být zajímavá až spíše v placené verzi.

  #27629

  PavelP
  Participant

  Díky, Azifaral, za návod jak vložit galerii do příspěvku. A jde to taky vložit galerii ne do příspěvku, ale to samostatné stránky?

  A ještě jeden dotaz. Když jsem vložil galerii do příspěvku, tak když kliknu na velký obrázek, tak se mi ukáže předchozí obrázek ze seznamu všech mých uploadovaných obrázků. Bylo by lepší, aby se ukazovaly jen obrázky z té jedné galerie. Jde to zařídit?
  Díky
  Pavel

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 příspěvky - 1. až 3. (z celkem 3)

Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.