Twenty Twelve

Zvolené téma obsahuje celkem 6 odpovědí. Do diskuze (3 účastníci) se naposledy zapojil uživatel  weskomfort a poslední změna je stará 9 let, 8 měsíců.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 7 příspěvků - 1. až 7. (z celkem 7)
  • Autor
    Příspěvky
  • #19955

    sweg
    Participant

    Dobrý den,
    musím se předem omluvit jestli tu je už jedno takové téma. Mám 2 otázky… první, jak můžu u příspěvků smazat štítky, rubrika a ostatní. Viděl jsem, že se zasahuje do kodu ale nevim kam a co.
    Druhá. Jak můžu udělat abych měl 3 nebo 6 produktů jako zde nahoře a odkazovaly na další vytvořené stránky. To je v nastavení wp nebo se musí taky “zabrousit” do kodu?
    Moc děkuji

    #19956

    sjiamnocna
    Participant
    Web

    Zdravím :)
    Jak to myslíte, smazat štítky a rubriky? Myslíte odebrat od příspěvků, nebo tak, aby se nezobrazovaly?

    1. Odebrání štítků je jednoduché. Klikněte na upravit příspěvek, a tam, u kolonky “štítky” poklikejte křížky, kde chcete daný odstranit (u kategorií stačí odškrtnout “škrtací pole”) a poté samozřejmně uložit.

    viz. můj web wp-help.cz, tam by to možná mohlo být…

    2. Zneviditelnění na webu pomocí úpravy šablony –
    na to je 1000 a 1 možných způsobů, z nichž existují i povedené kousky, nezasahující přímo do kódu šablony

    Nejčastěji se vypisují funkcí get_the_tags anebo the_tags takže se zkuste podívat, kde je máte, a popřípadě je nějak inteligentně odstraňte (i s přilehlými designovými doplňky ;) )
    Potom stačí jen v daných souborech (single.php pro samostatný příspěvek nebo archive.php pro výpis)

    3. Můžete nenásilně filtrovat výstup funkce get tags filtrem add_filter(‘the_tags’,’functionX’);
    -to samozřejmně využívá toho, že HTML nezobrazuje prázdné elementy (nebo jsem to aspoň někde zaslechl… :D ) takže pokud si vytvoříte podmínku např pro příspěvky:

    function functionX($input){
    //pokud je typ příspěvek a buď je výpisem celého textu (single.php) nebo je
    //výpisem více příspěvků, potom vrátit prázdnou hodnotu, jinak vrátit tu
    //původní
    if(get_post_type()=='post'&&(is_single||is_archive))return null;
    else return $input;
    }

    4. Nechte WordPress psát si co chce, a upravte soubor style.css, kde přidáte k oblasti zobrazující štítky

    display:block; /* zmizí úplně */
    visibility:hidden; /* jen se "zprůhlední, aneb "zůstane po něm díra" */

    —————————————————–

    Nevím, zda autoři stránek o MEME samostatně přidávají obrázky s odkazy, ale toto má také více řešení (např.):

    1. Hlavní stránka – statický příspěvek
    pokud si nastavíte v nastavení zobrazování jako hlavní stránku statiskou stránku, do které si pak naskládáte X obrázků triček, které si odkážete kam chcete, není problém je tam mít takto.

    Samozřejmě, pokud budete potřebovat i výpis dalších produktů pod nimi, budete muset i do kódu :)

    2. Úprava index.php – můžete si vytvořit vlastní verzi tak, že zkombinujete WP_Query a výpis kategorií (nebo co to chcete), ale toto je náročnější, takže kdyby by stačilo řešení 1… Jinak bych doporučil toto dělat někomu, kdo se v tom vyzná a hlavně ví co dělá

    Samozřejmě můžete k již stávajícímu kódu přidat vlastní pevně daný kód, který by zobrazil obrázky s odkazy. To by bylo jen natvrdo napsané HTML do souboru index.php

    #19958

    sweg
    Participant

    No myslím to, že když zveřejním příspěvek a pod ním je -> Příspěvek byl publikován, Rubrika a štítky. A přesně to chci aby se tam nezobrazovalo, protože mi to nepřijde něco, co čtenáře zajímá a na můj web se to nehodí. Našel jsem tu kod, který stačil vložit do functions.php a šlo to. Jenže to byl Twenty eleven a já potřebuji něco na Twenty Twelve.
    To druhé zkusím, děkuji.

    #19975

    sweg
    Participant

    Neví teda někdo? Několikrát se to řešilo akorát jsem to nenašel na Twenty Twelve. Viděl jsem jen, že stačil vložit kratkej kod do functions.php a nezobrazovalo se pod příspěvkem nic, tak bych to potřeboval. Snad už jsem se vyjádřil jasně. Díky za všechny rady!

    #19987

    weskomfort
    Participant
    Web

    Dobrý den,
    nejjednodušší způsob je asi jak již psal sjiamnocna. Nechte si WP psát co chce a jen to skryjte pomocí CSS. Pokud mohu doporučit nainstaluj te si plugin Simple Custom CSS a v administraci – Vzhled se Vám nabídne možnost Custom CSS. Tady do okna vložte následující kód

    .entry-meta {
    display:none;
    }

    a po kliknutí na Update Custom CSS by měl být Váš problém vyřešen.

    #19988

    sweg
    Participant

    Ježiš, konečně to mám za sebou :D! Lámal jsem si s tim hlavu strašně dlouho. Funguje, moc díky!
    (Tenhle plugin se dá využít i třeba na odstranění -> Napsat komentář před příspěvkem? Možná bych to využil a dal taky pryč ale nevím).

    #19992

    weskomfort
    Participant
    Web

    Pomocí CSS se dá kompletně předělat vzhled stránek, ale komentář bych raději řešil způsobem, který již tady několikrát zmiňoval Admin

Aktuálně je na stránce zobrazeno 7 příspěvků - 1. až 7. (z celkem 7)

Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

WordPress – novinky, návody a zajímavosti