Spusteni noveho webu na wordpress

Úvodní stránka Fórum podpory WordPressu Hosting a WordPress Spusteni noveho webu na wordpress

Zvolené téma obsahuje celkem 6 odpovědí. Do diskuze (4 účastníci) se naposledy zapojil uživatel  Azifaral a poslední změna je stará 4 roky, 8 měsíců.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 7 příspěvků - 1. až 7. (z celkem 7)
 • Autor
  Příspěvky
 • #37791

  Hakenovami
  Participant

  Dobry den,

  Mame stary web, ktery jsem doposud spravovala pres filezilu a zdrojoveho kodu. Je to vsak ponekud zdlouhave. Nicmene rozhodli jsme se, ze stranky kompletne prekopeme – novy design.

  Jak, prosim, zaregistrovat stranky na wordpressu, vytvorit nove, aniz by se prepsaly stare a spustily se, az budou kompletne hotove (tedy bez vypadku stranek)? Tedy, abych na nich mohla prubezne pracovat.

  Dekuji moc

  Misa

  #37792

  flashrad
  Participant

  Dobrý den,
  Stránky můžete vytvořit nezávisle na své stávající doméně na:
  1. vašem počítači (localhostu) pokud si nainstalujete svůj server. Jak zde .
  2. na svém hostingu si vytvoříte subdoménu a stránky budete tvořit tam (tedy na subdoména.vašeadresa.cz).

  Instalace wordpressu na localhostu zde.

  Většina hostingů vám nainstaluje wordpress sama.

  Wordpress se nikde neregistruje, je to v php napsaný CMS, který vám poskytne administraci a spoustu předdefinovaných tříd pro správu a zobrazení vašeho obsahu. Ty pak využívají tuny šablon (zadarmo i placených) zde a rozšiřují je tuny pluginů zde.

  #37793

  admin
  Keymaster
  Web

  Podobný dotaz se tu objevil zrovna nedávno: https://www.separatista.net/forum/tema/upraveni-existujiciho-webu-lze-to-ve-wordpressu

  WordPress zprovozníte někde mimo, kde ho uživatelé zatím nebudou navštěvovat, např. domena.cz/novy nebo novy.domena.cz a až ho budete mít připravený, tak ho jen přemístíte (je třeba zkopírovat soubory a zmigrovat databázi). Pokud ho nemusíte mít přístupný online, tak ho můžete vytvářet přímo na počítači (localhost).

  #37795

  Azifaral
  Participant
  Web

  Ano toto je samozřejmě jedna z možností. Je tady ještě jedno elegantnější řešení. Můžete si vytvořit ten “nový” wordpress web přímo na adrese vaší domény. V této chvíli by jste jej samozřejmě neviděla, protože při zadání adresy do prohlížeče se dostanete na stávající prezentaci. Nicméně pokud si upravíte svůj hosts soubor, který máte v počítači, tak se dostanete z počítače na zakládající wordpress web. Ten si můžete celý takto vytvořit a stále vám běží váš starý web. Jakmile máte hotovo, tak pouze změníte A záznam v DNS. Výhoda je v tom, že vše děláte na doméně a pak nemusíte dělat změny v databázi.

  Hosts soubor najdete u Windows v adresáři Windows\system32\drivers\etc\, případně na mac /private/etc/hosts a musíte si jej spustit jako správce. A pak jenom tam uděláte zápis té domény v tomto duchu, kde samozrejme IP adresa je takova, kde mate v teto chvíli svůj wordpress:
  217.16.187.32 domena.cz www.domena.cz
  Když se zase chcete dostat zpět na svou běžící prezentaci, tak jenom zapodmínkujete uvedený řádek pomocí znaku #:
  #217.16.187.32 domena.cz www.domena.cz

  #37796

  Hakenovami
  Participant

  Dekuji.

  Myslite, ze byste mi mohli napsat postup, jako pro blbce? We wordpressu umim psat clanky a orientovat se v systemu, ale vytvaret domena.cz/novy nebo upravovat hosts soubor jaksi nevim kde a jak na to.

  #37797

  Hakenovami
  Participant

  Subdomenu vytvorim. Ale wordpress mam nainstalovat tedy na stranku nebo na subdomenu? Aby mi to neprepsalo web. Dekuji

  #37798

  Azifaral
  Participant
  Web

  Pokud to budete tvořit formou subdomény, tak wordpress nainstalujete na subdoménu. To znamená, že si vytvoříte adresář, do něj nakopírujete wordpress a spustíte instalační proces.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 7 příspěvků - 1. až 7. (z celkem 7)

Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.