SPAM – Pingbacky a trackbacky

Úvodní stránka Fórum podpory WordPressu Problémy s WordPressem SPAM – Pingbacky a trackbacky

Štítky: , ,

Zvolené téma obsahuje celkem 5 odpovědí. Do diskuze (3 účastníci) se naposledy zapojil uživatel  Russl a poslední změna je stará 4 roky, 11 měsíců.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 6 příspěvků - 1. až 6. (z celkem 6)
 • Autor
  Příspěvky
 • #21215

  aldik7
  Participant

  Zdravím, chtěl bych se zeptat jestli existuje třeba nějaký skript nebo jiný způsob, jak hromadně ve všech příspěvcích a stránkách zakázat pingbacky a trackbacky? Poslední dobou si náš web nějak oblíbil nějaký spamující robot (nejspíš z Ruska, ale to není podstatné) a i když jsem v nastavení zakázal pingbacky a trackbacky tak to funguje bohužel jen u nových příspěvků a měnit to ručně u všech příspěvků by bylo fakt na dlouho, i když asi mi nic jiného nezbude (hromadně to jde vždy jen na jedné stránce, ale pořád je to málo.. příspěvků máme aktuálně už na 32 stránek!).

  #21219

  sjiamnocna
  Participant
  Web

  Zdravím, nejednodušší asi bude zakázat to manuálně přes hromadné úpravy. V menu nastavení zobrazení, si můžete zadat počet příspěvku na stránce. Zvolte maximální možný a pak pokračujte normálně jako při hromadné úpravě.

  Druhou možností je změna v databáze, a to v tabulce wp_posts sloupce comment_status a ping-status. Poté jednoduchým zápisem můžete obě tyto hodnoty změnit u všech příspěvků, v okně SQL příkazů (phpMyAdmin) anebo v SQL příkazu (v Admineru):

  UPDATE wp4_posts
  SET comment_status=0, ping_status=0

  V nejhorším případě :) můžete použít plugin, např.
  https://wordpress.org/plugins/disable-comments/

  #21221

  aldik7
  Participant

  Z toho kódu asi bych měl vynechal to ‘comment_status=0’ nebo se to nevztahuje na komentáře? Já chci zakázat jen trackbacky a pingbacky zakázat, komentáře má na starosti Disqus a tam spam nepronikává naštěstí :)

  Jinak phpMyAdmin mi hlásí chybu:

  #1064 – You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near ‘UPDATE wp4_posts SET ping_status=0 LIMIT 0, 100’ at line 2

  #21239

  aldik7
  Participant

  Beru zpět, už se mi to podařilo, chyba byla objevena- pingbacky u všech příspěvků vypnuty. ;)

  #21246

  sjiamnocna
  Participant
  Web

  Jinak phpMyAdmin mi hlásí chybu:

  #1064 – You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near ‚UPDATE wp4_posts SET ping_status=0 LIMIT 0, 100′ at line 2

  Ono je to potřeba převést do poměrů vaší vlastní databáze a hlavně vlastní předpony, tzn wp4_ může být klidně mujkrasnywordpress_. S disqusem moc nespolupracuju, mám rád vestavěné funkce a třeba nějaký Akismet ap.

  #24419

  Russl
  Participant

  Tak mě to trápí také, ale v databázi se bojím hrabat :( Existuje ještě nějaká jiná varianta ???? Díky

Aktuálně je na stránce zobrazeno 6 příspěvků - 1. až 6. (z celkem 6)

Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.