Seo friendly filter (obecně taxonomy nebo woocommerce)

Úvodní stránka Fórum podpory WordPressu Pluginy (funkčnost webu) Seo friendly filter (obecně taxonomy nebo woocommerce)

Zvolené téma obsahuje celkem 12 odpovědí. Do diskuze (5 účastníků) se naposledy zapojil uživatel  yachtsman a poslední změna je stará 5 let, 8 měsíců.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 13 příspěvků - 1. až 13. (z celkem 13)
 • Autor
  Příspěvky
 • #24518

  pavel.kocarek
  Participant
  Web

  Zdravím, znáte někdo plugin, který při filtrování

  • dělá hezky seo adresy
  • mění atribut title dle filtru
  • lze cílovou stránku dostat do sitemap pro google
  • lze pro kombinaci filtrů zadat vlastní text

  Chci použít pro woocommerce, ale asi by vyhověl jakýkoli plugin, který umí filtrovat taxonomie
  Příklad: Vyfiltruji modrá pánská trička značky diesel.
  URL bude: http://www.example.com/kategorie/tricka/panska/modra/diesel/
  popř: http://www.example.com/kategorie/tricka/pohlavi/panska/barva/modra/znacka/diesel/
  Title bude: Modrá pánská trička Diesel | Muj shop(popř: Trička – pánská – modrá – diesel | Muj shop)
  Vytvořit samostanou sitemapu pro kombinace filtrů ideálně pro yoast
  No a text by byl něco ve stylu: Prohlížíte si modrá pánská trička značky diesel vynikající svou kvalitou, designem, …
  Filtrů produktů jsem našel hodně, seo friendly bohužel není žádný. Nehledám plugin zdarma, ale nenašel jsem ani mezi placenými.

  #25926

  jjp
  Participant

  Zdravím,
  takový plugin hledám už dlouho a proto bych se rád připojil k otázce. Případně se tě zeptal, jestli se ti už povedlo něco najít?

  Díky

  #25962

  pavel.kocarek
  Participant
  Web

  Bohužel plugin jsem žádný nenašel, možná by to byla zajímavá výzva pro zdejší vývojáře. Vzhledem k tomu, že jde o plugin na projekt, který byl doposud tak trochu na vedlejší koleji, tak jsem to nijak intenzivně neřešil.

  Během 1 – 2 měsíců jej potřebovat budu, je zde někdo, kdo by to chtěl naprogramovat? Myslím, že takový plugin by se dobře nabídl i na Codecanyon.

  #25981

  jjp
  Participant

  Jo to je fakt, protože z pohledu SEO e-shopu je takové fungování filtru velmi podstatné a užitečné.

  Celkem se divím, že takový plugin neexistuje, nebo že to WP neumí. Možná ale bude háček jinde a vzhledem k tomu, že WP není primárně eshopový systém, tak to třeba není až tak jednoduché tam tuto funkci dostat.

  #25985

  admin
  Keymaster
  Web

  Opravdu nic podobného neexistuje? Mám pocit, že jsem to u nějakého ehopu na WooCommerce viděl, ale už si nevzpomínám, co to vlastně bylo a co to přesně umělo :-(

  Takže nejde jen o výsledky vyhledávání, ale i kombinace různých vlastností a taxonomií z filtrů? A je to z hlediska SEO vůbec k něčemu, když ta stránka vlastně nebude mít žádný unikátní obsah, ale pouze název a výpis přiřazených položek? Není to vlastně jen další z mnoha duplicitních výpisů?

  #25986

  jjp
  Participant

  Právě naopak. Díky tomu vznikne spousta vstupních stránek s longtailovými klíčovými slovy. Třeba. trička dámské černé, košile dámské bílé atd…

  Vytváří se tím unikátní url s klíčovými slovy, titulkem a nadpisem h1 stránky. Ještě úplně nejlepší by bylo, kdyby bylo možné editovat i meta description a krátký text dané “vygenerované kategorie” (pod nadpisem stránky h1) – třeba i s pomocí proměnných.

  Viz. Pavel Ungr v této prezentaci o seo u eshopů: https://youtu.be/hK4qn_vORgs?t=11m58s

  #25989

  admin
  Keymaster
  Web

  @jjp: Díky za vysvětlení!

  Stejně se mi ale moc nezdá, že by to žádný plugin neuměl? Zběžně jsem dohledal WooCommerce SEO, který by měl umět něco jako “Keyword rich URLs when using filters”. Advanced AJAX Product Filters (a následně placená verze) by měl zase umět “SEO Friendly Urls”, ale nevím, zda to je přesně ono.

  Problém je podle mě v tom, že filtry fungují na základě Ajaxu (bez reloadu stránky), takže se pro uživatele vůbec nemění title stránky. Ale asi by nebyl problém vygenerovat kombinaci všech možných taxonomií a variant a nacpat to do sitemapy alespoň pro vyhledávače (Yoast má docela schopné API)…

  #25995

  pavel.kocarek
  Participant
  Web

  Přesně jak píše jjp, vytváří to nové vstupní stránky. Pokud jsou filtry tímto způsobem funkční, lze i zjednodušit používání webu. Není nutné vytvářet hluboké struktury kategorií, kde zabloudíte.

  Našel jsem filtry, které měnili URL a někdy i Title (kostrbatě), ale změnu textů nebo sitemapu nedělá žádný.

  #25997

  Musilda
  Participant
  Web

  Jeden takový plugin jsem už upravoval a žádný takový, který splňoval to co potřebujete jsem nenašel.
  Mám ho poznamenaný v seznamu pluginů k vyhotovení, ale není čas :-(

  #26004

  admin
  Keymaster
  Web

  Stejně se mi to moc nezdá, pořád to považuji trochu za duplicitu, protože se na různých stránkách bude zobrazovat téměř stejný obsah? Ale to nevadí :-)

  Jeden plugin pro rozšíření sitemapy pro Yoast SEO jsem už dělal a není to nic složitého, ale spíše přemýšlím, jak by to mělo konkrétně fungovat a vidím tam spoustu nedořešených nápadů. Máte nějaký konkrétní příklad eshopu?

  Pokud vezmu třeba zmiňovaná trička, tak se mohou odlišovat např. na “pánské” a “dámské”. Ale někdo to bude mít na webu jako samostatné kategorie a někdo jiný zase jako jednotlivé vlastnosti (pro taxonomii “typ”). Potom tam bude třeba ještě vlastnost “barva”. A podle čeho se bude určovat priorita těch parametrů v URL adrese? Bude to správně panske/cerne nebo cerne/panske nebo je to jedno?

  – Hezké SEO adresy by asi neměly být problém, na to už pluginy existují (viz výše).

  – Nastavení title by šlo asi také napasovat na Yoast SEO, ale nevím, zda by tam šlo rovnou umožnit nastavení pořadí vlastností pro generování URL do sitemapy. Něco jako %taxonomie1% - %taxonomie2% - %taxonomie3% | %sitename% by bylo asi ideální?

  – A ruční nastavení vlastního textu (aneb nějaké description) pro různé kombinace mě moc nenapadá. Ale asi by to šlo opět nějak automatizovat pomocí placeholderů (což úzce souvisí s pořadím vlastností v URL adrese), nevím…

  #26005

  jjp
  Participant

  Právě že to duplicita asi není, protože se mění titulek, nadpis i description a zároveň i produkty na stránce podle nastavení filtru. To by pak za duplicitu mohly být považovány i dvě odlišné kategorie produktů. Ale nejsem SEO specialista a beru to podle své laické logiky a toho, co mám nastudováno od SEO odborníků :)

  Ad. řazení parametrů. To bude asi hodně záležet na analýze klíčových slov a podle ní sestavené struktury webu. Bylo by fajn, kdyby si to mohl uživatel nastavit podle sebe, jak mu to vyhovuje.

  Ad. automatický text a description. Nevím, jak se na takto automaticky generovaný text dívají vyhledávače, které obecně automaticky generované texty asi moc nemusí. Bylo by proto fajn, kdyby i ten text se dal pro nějakou konkrétní kombinaci třeba ručně upravit. Nebo pomocí nějakých podmínek nastavit více takových textů. Ale to už bych asi chtěl hodně, protože k těm automaticky vytvořeným “kategoriím” není ve wordpressu přístup, jako je tomu třeba u klasických kategorií, kde se dá popisek individuálně nastavovat.

  Ale zase by se to hodilo třeba v případě, kdy mám např. v eshopu trička i čepice. Protože by nemuselo být ideální zobrazovat stejný automatický text v obou kategoriích a pro každou by to chtělo trošku něco jiného.

  #26117

  pavel.kocarek
  Participant
  Web

  Zkusím upřesnit, snad to bude srozumitelné.

  panske/cerne a cerne/panske
  toto by byla duplicita a řešení jsou dvě. Jedna verze je hlavní a ostatní na ni směřují pomocí rel=canonical nebo je definována priorita parametrů a pokud se bude filtrovat, tak se url vždy vytvoří ve správném tvaru. V podstatě nějakým způsobem asi pořadí parametrů musí existovat u obou variant.

  %taxonomie1% - %taxonomie2% - %taxonomie3% | %sitename% přesně tak by se to mělo tvořit automaticky, ale měla by existovat možnost tento titulek pro kombinaci filtrů měnit. Automaticky by vznikloTrička - Pánská - Diesel | NazevWebu ale ručně si to upravím na Značková pánská trička Diesel | NazevWebu, lépe to vypadá a podchytím i další klíčové slovo.

  V administraci by se to tvářili, že bych si zvolil kombinaci filtrů a zadal pole Title, description, H1, text. Pokud bych to nevyplnil, tak Title a H1 by se vytvořil dle schématu výše, popis a description by se nevyplnil. Automatický text bych za sebe neřešil je to nečitelný balast obvykle a tam kde to má smysl, to nakonec vždy budu psát ručně.

  No a každou kombinaci filtrů hodit do sitemapy.

  #35574

  yachtsman
  Participant
  Web

  Dobrý den,

  posunulo se to nějak? :)

  Díky

Aktuálně je na stránce zobrazeno 13 příspěvků - 1. až 13. (z celkem 13)

Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

WordPress – novinky, návody a zajímavosti