Šablona Twenty Nineteen

Zvolené téma obsahuje celkem 6 odpovědí. Do diskuze (3 účastníci) se naposledy zapojil uživatel  admin a poslední změna je stará 5 let, 5 měsíců.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 7 příspěvků - 1. až 7. (z celkem 7)
 • Autor
  Příspěvky
 • #36458

  Natra
  Participant

  Prosím o radu: instaloval jsem si nový WordPress s předinstalovanou šablonou Twenty Nineteen, která je uzpůsobena Gutenbergu. V náhledu je stránka s nápisem “Digital strategy for unique small business”, ale mně se na úvodní obrazovce ukazuje “Ahoj všichni! … vítejte ve WordPressu”. Rád bych totiž udělal podobnou stránku, jako je v náhledu, takže bych ji “jen” trošku zeditoval (obrázky, upravil menu atp.).
  Mám si snad nainstalovat nějaká demno data? Děkuji předem komukoliv za radu.

  #36461

  admin
  Keymaster
  Web

  Pokud vím, tak šablona Twenty Nineteen žádná demo data nemá. Stačí ale nastavit pár věcí:

  – “Ahoj všichni!” je úvodní příspěvek, který můžete upravit/smazat.
  – V menu Vzhled – Přizpůsobit lze nastavit mnoho dalších věcí (menu, widgety, obrázky v záhlaví).

  #36464

  Natra
  Participant

  Proč tedy v náhledu vypadá takto: https://wordpress.org/themes/twentynineteen/
  Mj. díky za odpověď ;-) Za tu předchozí, případně i na tuto otázku…

  #36465

  Jakub
  Participant
  Web

  Protože je to ilustrační obrázek a ukazuje jak lze šablonu nastavit, ale toto konkrétní demo nikde k nahrání není.

  #36467

  Natra
  Participant

  Ještě mě napadlo, že ta šablona existuje, ale jen v anglické lokalizaci. V Česku se to asi někomu nechtělo překládat, tak tam hodili jednoduchou stránku “Ahoj všichni”. Zkusím tedy stáhnout šablonu na stránkách mezinárodního WordPressu a rozbalím ji přímo v adminu WP s tím, že tu českou před tím smažu. Myslíte, že to pomůže? Uvidíme, kdyžtak dám vědět :-)
  A děkuji vám, že se mnou komunikujete, já jsem nový uživatel WP (asi 14 dnů), a jsem rád, že budu moci začít rovnou s Gutenbergem, protože jsem původně chtěl kupovat nějaký Wysiwig editor, ale nechce se mi dávat 50 USD za něco, co nevím, jestli mi poslouží, jak chci.

  #36468

  Jakub
  Participant
  Web

  Nikoliv, lokalizace se toto vůbec netýká. Po nainstalování WordPressu je i v anglické verzi “Hello world!” stránka. Žádný další obsah tam není. Aby stránka vypadala jako na obrázku, je potřeba si obsah přidat a nastavit.

  #36539

  admin
  Keymaster
  Web

  Přesně tak, ta šablona vypadá stejně na náhledu i v reálu, jen tam je přidané logo a náhledový obrázek pro záhlaví příspěvku, jinak tam je snad vše stejné (zkuste menu Vzhled – Přizpůsobit).

  Jinak doporučuji zabojovat s Gutenbergem, do budoucna se to určitě vyplatí mnohem více než snazší cesta nyní s nějakým jiným WYSIWYG editorem…

Aktuálně je na stránce zobrazeno 7 příspěvků - 1. až 7. (z celkem 7)

Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.