Rozdělení dlouhého příspěvku a výpisu rubrik na více stran

Úvodní stránka Fórum podpory WordPressu Čeština pro WordPress Rozdělení dlouhého příspěvku a výpisu rubrik na více stran

Zvolené téma obsahuje celkem 34 odpovědí. Do diskuze (3 účastníci) se naposledy zapojil uživatel  admin a poslední změna je stará 9 let, 5 měsíců.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 20 příspěvků - 1. až 20. (z celkem 35)
 • Autor
  Příspěvky
 • #1092

  BorgMcz
  Participant
  Web

  Dobrý den, potřeboval bych poradit, jak mohu nějak jednoduše ale pěkne rozdelit dlouhý příspěvek. rád bych aby to bylo ve stylu “o stranku vzad – prvni str. – 1-2-3 … 10 – posledni str. – o straku vpřed” pripadne jeste zapis X z 19stran. To same pak ve výpisu příspěvku jednotlivých rubrik, kde by mohlo být na stránce 10 upoutávek. Zkoušel jsem použít plugin WP-Pagenavi, ale bez uspěchu. Používám mírně upravenou šablonu “Engineering and Machinering 1.6.3”

  Děkuji.

  #8827

  admin
  Keymaster
  Web

  Prozkoumejte prosím následující postarší téma, určitě tam najdete inspiraci. Je to vlastně taková poloskrytá součást WordPressu. Případné detaily pak můžeme dořešit tady…

  #8828

  BorgMcz
  Participant
  Web

  Tak dekuji za navedeni, nyni mám tedy hotovo toto:

  předcházející – 1 – 2 – 3 – následující

  1) Ale potřeboval bych radu, jak mohu zaridit, ze na prvni stránce mi zusteny i napis “předcházející” ale v neaktivni podobe. V soucasném stavu vzdy zmizi a na poslední stránce je to podobne.

  <?php wp_link_pages(array('next_or_number'=> 'next', 'previouspagelink' => '« předchozí  ', 'before' => '<p>Pokračovat další stránkou příspěvku:
  ', 'nextpagelink'=> ' ', 'after'=> ' ')); ?>

  <?php wp_link_pages(array('next_or_number'=> 'number', 'previouspagelink' => ' ', 'before'=>' ', 'nextpagelink'=>' ', 'after'=>' ', 'pagelink'=> '- %')); ?>

  <?php wp_link_pages(array('next_or_number'=> 'next', 'previouspagelink' => ' ', 'before'=>' ', 'nextpagelink'=>'-  následující »', 'after'=>'</p>')); ?>

  Zde je ma prvotina, tak prosim omluvte mozne nedostatky nebo nespravne zapisy, v PHP jsem nikdy nic nepsal.

  2) netuším, jak postupovat aby se mi rozdelila stránka, kde je náhled přispěvků, například po 10. Byla by tu nejaka rada?

  #8829

  neteyescz
  Participant

  Pozn: A co to napsat ručně jako odkazy? Pracné, ale účinné :-)

  #8830

  BorgMcz
  Participant
  Web

  To potom ale straci to kouzlo takovehoto systemu, to jsem mohl zustat u statickych stranek :-)

  #8831

  neteyescz
  Participant

  Kouzlo, nekouzlo, hlavní je aby to bylo funkční, nebo ne?

  #8832

  BorgMcz
  Participant
  Web

  Ono to me provedeni je plne funkcni, jen to chce mensi upravu aby to bylo hezci.

  Spise me ted vice vadi ten druhy problem. Ze nevim jak rozdelit tu stranku, kde jsou zobrazene prispevky, tak aby na jedne strane bylo max 10 prispevku. Kouknout sena to da na adrese http://dccmm.dyndns.info sekce Elektro MM

  #8833

  neteyescz
  Participant

  Moc vám nerozumím. WordPress defaultně stránkuje max 10 příspěvků na stránku, lze to nastavit v menu nastavení-zobrazování.

  #8834

  BorgMcz
  Participant
  Web

  Ano presne tak, ale ja bych chtel zobrazit i dalsi, ale uz na dalsi strance tedy 11-20 , pak na treti 21-30 a tak dal podle poctu prispevku

  #8835

  BorgMcz
  Participant
  Web

  Tak na rozdeleni dlouheho prispevku jsem nakonec pouzil kombinaci shortcode “<!–nextpage–>” a pluginu Number My Post Pages

  http://wordpress.org/extend/plugins/number-my-post-pages-plugin/ Jen se nahradi puvodni kod ve strance. Jeste je treba v pluginu rucne prelozit anglický vyraz “Page:” za nejaky svuj na radku 252. Ostatni texty lze menit primo v nastaveni pluginu. Na tenhle se asi zapomelo.

  Jedine co jsem stale nedokazal zprovoznit je ta moznost zobrazeni nahledu prispevku na vice stran, tak kdyby nekdo chtel pomoci budu rad.

  #8836

  neteyescz
  Participant

  Děkujeme za post s vyřešením.

  Osobně vašemu dotazu moc nerozumím.

  #8837

  BorgMcz
  Participant
  Web

  Zkusím to tedy ještě jednou popsat:

  Mám sekci nazvanou “Elektro”, tak je ted 16 příspěvků. Když dám vypsat obsah sekce, zobrazí se mi pocet příspěvků, který mohu volit v nastavení: “nastavení/zobrazování/Na webu zobrazit maximálně xx přispěvků”. Pokud zvolím 10, zobrazí se prvních 10 a ostatní už tam nejsou, což je pochopitelné. Já bych ale rád, pomocí stránkování zobrazil všchny příspěvky. Tedy první stránka prvních 10 příspěvků, druhá stránka druhých 10 příspěvků a takto dále.

  Je mi jasné, že musí dojít k ůpravě šablony, ale to jsem nezvládl a ani se mi nepodařilo najít nejaký plugin, se kterým bych to bez větší znalosti PHP zvladnul a zde pravě prosím o pomoc. Zatím mi tu perfektně vždy naměroval Admin, ale asi bude na dovče :)

  Každopádně budu rád za jakoukoli radu.

  #8838

  neteyescz
  Participant

  Ještě jednou jsem projížděl tuto otázku a ještě jednou jsem si váš text přečetl a vyšlo mi z toho, že potřebujete klasickou navigaci. Popisujete také, že nemáte znalost PHP a že vám nešel nejpoužívanější plugin Wp-PageNavi. Osobně ale nechápu důvod, proč vám nešel. Plugin stačí pouze stáhnout, nainstalovat a pod výpis článků vložit následující php kód, který zobrazí číselnou a slovní navigaci.

  <?php
  if(function_exists('wp_pagenavi')){
  wp_pagenavi();
  }
  ?>

  Dále pak doporučím pluginy:

  http://wordpress.org/extend/plugins/wp-paginate/ a

  http://www.zamango.com/zamango-page-navigation-free-wordpress-plugin.html

  #8839

  BorgMcz
  Participant
  Web

  No možná to vkládám na spatné místo. Také nevím, jaké ma být potom nastavení této proměnné “nastavení/zobrazování/Na webu zobrazit maximálně xx přispěvků”, aby to třeba neovlivnilo funkci pluginu. Mohl bych vám případně zaslat kód stranky z mojí šablony, že by jste mi třeba jen napsal číslo řádku, kam to vložit?

  #8840

  neteyescz
  Participant

  Ano, soubor footer.php 2 řádek.

  Vložte to tam takhle naležato, ať je kód přehledný.

  <?php if(function_exists('wp_pagenavi')) { wp_pagenavi(); } ?>

  – Předpoklad: Nainstalovaný plugin Wp-PageNavi…

  #8841

  BorgMcz
  Participant
  Web

  Tak super, už se to zobrazuje, ja to původně dával do kódu v souboru loop-attachment.php, protože jsem se domníval, že to má být tam, když se ten kód stará o vypisování náhledů na příspěvky. Teď už jen tedy musím nějak upravit css protože to ovlivňuje vzhled zápatí. Každopádně díky, i když nechapu, proč to nefunguje, když to dám na konec kódu loop-attachment.php Kdyby bylo vysvětlení, rád se poučím.

  #8842

  BorgMcz
  Participant
  Web

  A ještě bych se zeptal, když v nastavení/zobrazení vyberu jako úvodní stránku nejnovější příspěvky, jaká stránka se použije pro jejich vypsaní?

  #8843

  neteyescz
  Participant

  Nejspíše se zobrazí Homepage z nejnovějšími články ze všech kategorií.

  Nevím, jestli se ošklivě nepletu, ale loop je označení pro článek a attachment je označení pro soubor, nemyslím tedy, že je vhodné vkládat kód zrovna tam…

  #8844

  BorgMcz
  Participant
  Web

  OK, já spíš hledal odůvodnění proč tam ten plugin nefungoval. To loop si překladám jako smička, tedy jsem myslel, že je to smyčka pro vypsání náhledů příspěvků. Což tak je určitě, už jsem ji editoval a provaděl drobné úpravy (především překlad).

  To , že se zobrazí uvodní stránka je mi jasné, spíše mi šlo o to, který ten PHP soubor zařídí to zobrazení příspěvků na té úvodní stránce. Protože ji potřebuji editovat a netuším, která to je.

  #8845

  neteyescz
  Participant

  Ano, překlad je smička, připevnění.

  Jen mě trochu mate, proč je tedy soubor attachment.php pro zobrazení souboru a loop-attachment.php pro vypsání náhledů příspěvků.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 20 příspěvků - 1. až 20. (z celkem 35)

Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.