řazení štítků

Zvolené téma obsahuje celkem 3 odpovědi. Do diskuze (3 účastníci) se naposledy zapojil uživatel  peekaa a poslední změna je stará 7 let, 9 měsíců.

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 4 příspěvky - 1. až 4. (z celkem 4)
 • Autor
  Příspěvky
 • #3353

  peekaa
  Participant

  Mrak štítků se mi řadí dle abecedy, až na “š”, kdy mi štítky se “š” (a možná že i další česká písmena, co jsou na začátku slov, ale žádná taková jako štítky nemám), jsou úplně na konci. Díky za nápovědu.

  #15618

  sjiamnocna
  Participant
  Web

  Myslím, že je to tím, že jsou řazeny podle anglické abecedy, ve které žádné Š Ž Ě atp. nejsou, a program je vyhodnotí jako neplatné znaky??!? :D

  Už tady pár podobných věcí se řazením bylo – ale většinou to bylo jen o tom, že se jim tyto písmena buďto odháčkovala -nebo já nevím :D- anebo se zařadila normálně mezi příslušné písmeno bez interpunkcí.

  Já si to nedovedu představit, protože cloud nepoužívám -kdo ví kdy začnu???- ale co můžu tak se snažím alespoň přijít na příčinu. Snad je to ono… ;)

  #15619

  admin
  Keymaster
  Web

  sjiamnocna: Přihořívá, problém je opravdu spojen s českou diakritikou…

  Matně si vzpomínám, že jde asi o problém s kódováním databáze. Zkuste se podívat, jaké kódování využívají stávající tabulky v databázi. Patrně to bude obecné kódování general_general_ci místo speciálního “českého” utf8_czech_ci. Zkuste to změnit přímo v databázi a pak ještě v souboru wp-config.php, kde je následující řádek:

  define('DB_COLLATE', '');

  Zkuste tam doplnit toto:

  define('DB_COLLATE', 'utf8_czech_ci');

  Zálohovat databázi před úpravami je doporučeno :-)

  #15620

  peekaa
  Participant

  zatím díky, zkusíme :-)

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 4 příspěvky - 1. až 4. (z celkem 4)

Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

WordPress – novinky, návody a zajímavosti