prispevek,stranka,rubrika,menu – wordpress

Úvodní stránka Fórum podpory WordPressu Problémy s WordPressem prispevek,stranka,rubrika,menu – wordpress

Štítky: ,

Zvolené téma obsahuje celkem 3 odpovědi. Do diskuze (2 účastníci) se naposledy zapojil uživatel  admin a poslední změna je stará 4 roky, 9 měsíců.

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 4 příspěvky - 1. až 4. (z celkem 4)
 • Autor
  Příspěvky
 • #27922

  ibuh
  Participant

  Čau,
  potřeboval bych prosím poradit jak udělat ve wordpressu to, aby byly nějak, někde, viditelné kategorie a pod každou tou kategorií, seznam příspevků/stránek.

  (třeba kategorie s názvem “návody 01” a pod tím seznam návodů co patří do té kategorie, pak “návody 02” a to samý, a asi někde v menu…)
  bud by byli videtelný jen ty kategorie a kdyz by se na ně kliklo tak by se rozbalily (v pravém menu asi ideálně) ty příspěvky, a nebo ze začátku to nechat rozbalený všechno.

  Pletou se mi ty stránky, příspěvky, rubriky a pak jak to skloubit do menu.

  dík

  #27925

  admin
  Keymaster
  Web

  Nestačí to popisovaným způsobem naklikat do vlastního menu (Vzhled – Menu)? A menu potom zobrazovat na místě, které je definováno použitou šablonou, případně pomocí widgetu? Nebo to chcete nějak automatizovat (jde o velké množství položek)?

  #27928

  ibuh
  Participant

  ne nejde, už jsem přišel na to jak to udělat (dal jsem widget menu do postraního panelu), jen mě prosím ješte zajímá (mám hodně malé zkušenosti s wordpressem) přes co to dělat.

  jestli mám třeba vytvořit 3 stránky jako 3 kategorie a pak vytvářet příspěvky a v tom menu ty příspěvky dávat podřazeně, nebo to mám dělat všechno přes stránky/všechno přes příspevky, nebo do toho mám i nějak zaplést rubriky?

  Prostě přes co tu strukturu toho menu a toho webu vytvářet?
  Ještě jednou a stručněji:
  1. přes co mám vytvořit nadražený prvek v menu (=ta kategorie, jen jedna jedinečná)
  2. přes co mám vytvářet podřazené prvky v menu
  díky

  #27932

  admin
  Keymaster
  Web

  Je třeba oddělit logickou strukturu webu (tedy ideální členění obsahu na stránky, příspěvky, rubriky, štítky a případně další typy obsahu či taxonomie) a samotné menu, což je pouze vizuální znázornění této struktury webu, které má sloužit návštěvníkům webu pro snadnější orientaci.

  Stránka – Jednoduchý statický text, který se moc často nemění (datum ani není moc často zobrazováno). Web by jich měl obsahovat pouze několik, např. “Kontakt”, “Ceník”, atd.

  Příspěvek – Publikovaná informace v čase (datum je zobrazováno), která může být zařazována do jednotlivých rubrik.

  Rubrika – Slouží k třídění příspěvků, každý příspěvek by měl být logicky zařazen do jedné rubriky (případně podrobnější členění prostřednictvím podrubrik). Příklady z novin: “Z domova”, “Ze světa”, “Sport”.

  Štítek – Slouží k tematickému označení příspěvků, každý příspěvek může mít více přiřazených štítků.

  Příklad:
  Příspěvek má název “Střelba v Orlandu, 50 mrtvých”.
  Zařadíme ho do rubriky “Ze světa” (případně podrubriky “USA”).
  Přiřadíme štítky: “Terorismus”, “Osamělí střelci”, “Islámský stát”.

  A jak s tím souvisí menu? Chcete web nějak prezentovat pro návštěvníky a ukázat jim, co na něm všechno najdou. Takže do menu přidáte stránku “Kontakt” a hlavní rubriky “Ze světa”, “Z domova” a “Sport”. A protože používáte i štítky, tak do menu přidáte nadřazenou položku “Zajímavá témata” a jako podřazené položky zvolíte některé nejčastěji používané (aktuální) štítky, např. “Islámský stát”.

  Menu tedy nemusí být stejné jako struktura webu a může se měnit podle aktuálně nejdůležitějších témat. Proto má vcelku povedené možnosti nastavení v menu Vzhled – Menu, případně Vzhled – Přizpůsobit, kde si můžete snadno naklikat jednotlivé nadřazené i podřazené položky.

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 4 příspěvky - 1. až 4. (z celkem 4)

Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.