Práce s obrázky – přechod z wordpress.com na wordpress.org

Úvodní stránka Fórum podpory WordPressu Problémy s WordPressem Práce s obrázky – přechod z wordpress.com na wordpress.org

Zvolené téma obsahuje celkem 6 odpovědí. Do diskuze (3 účastníci) se naposledy zapojil uživatel  kamilaopl1 a poslední změna je stará 7 let, 6 měsíců.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 7 příspěvků - 1. až 7. (z celkem 7)
 • Autor
  Příspěvky
 • #29281

  kamilaopl1
  Participant

  Dobrý den,

  již v úvodu věřím, že tenhle dotaz bude úplně stupidní a bude za ním nějaká snadno řešitelná prkotina, ale trápím se s tím už dva dny a prostě nevím.
  Převedla jsem web z wordpress.com na wordpress.org, importovala obsah, nahrála obrázky. Ty se nenahrály ke správným příspěvkům, ale to nevadí, opravím to ručně. S čím bojuji, je fakt, že vkládání a formátování obrázků se chová úplně jinak a nedovedu si s tím poradit. WordPress.com při vložení např. 3 obrázků najednou, složil obrázky do mřížky, automaticky jim dle své potřeby upravil rozměry a ořízl je.
  Na co se tedy ptám – existuje nějaký fígl nebo plugin, který to samé zvládne na wordpress.org bez složité a zdlouhavé tvorby jednotlivých galerií a jejich postupnému vkládání?

  Moc děkuji

  Kamila

  #29287

  Landsman
  Participant
  Web

  V CMS wordpress lze vytvářet galerie nebo vkládat obrázky do textu. Zkoušela jste vkládat obrázky jako galerii?

  Pro jednotlivé obrázky v galerii pak lze definovat rozměry miniatur, počet obrázků na řádek.

  Je třeba mít na mysli, že CMS bude více variabilní a bude vyžadovat také více součinnosti.

  Nahradit URL obrázků se Vám nepodařilo, jak píšete?
  Dá se to provést SQL scriptem.

  #29321

  admin
  Keymaster
  Web

  @kamilaopl1: Co máte na mysli tím, že WordPress.com “složil obrázky do mřížky”? Jde o nějaký z těchto příkladů galerií?

  #29330

  kamilaopl1
  Participant

  Zkoušela jsem všechny možné cesty – vkládat jako galerii, vkládat jednotlivě, pracovat pomocí pluginů jako Final Tiles Gallery apod., nic ale nebylo “to ono” – taková galerie, jako je popsaná např. v příspěvku od admina pod Vámi. CMS mi obrázky, pokud je jich málo (2 až 3), divně rozhodí po stránce a zatím jsem nepřišla na to, jak jednoduše vytvořit např. to, co vidíte v příloze.

  Je mi jasné, že právě variabilita je jednou z hlavních předností, že jsou třeba širší znalosti, kterých se mi nedostává v takové míře, jakou bych ráda. Nakonec jsem to obešla “trochu” krkolomně – galerii vytvořím rovnou v mobilu a do příspěvku jí vložím jako jeden obrázek. Není to ideální řešení, ale na holku u počítače to je zatím maximum, které jsem dokázala přiblížit představě.

  Budu pátrat a zkoušet – snad najdu nějakou vhodnou cestu pro běžného uživatele, který se ztrácí v tomhle moři :)

  Attachments:
  #29332

  kamilaopl1
  Participant

  @admin: přesně! Tohle zde asi nepůjde, co?

  #29335

  admin
  Keymaster
  Web

  Galerie z WordPress.com jsou myslím přímo součástí pluginu Jetpack. Sice jsem to nezkoušel, ale je to popsáno zde a mělo by to fungovat.

  #29349

  kamilaopl1
  Participant

  @admin Moc děkuji! Budu to muset ještě trošku poladit, ale už se to začíná velmi přibližovat tomu, co jsem si představovala. Galerie se chová stále trošku jinak, ale zatím jsem to nezkoumala příliš do hloubky.

  Ještě jednou díky moc!

Aktuálně je na stránce zobrazeno 7 příspěvků - 1. až 7. (z celkem 7)

Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

WordPress – novinky, návody a zajímavosti