Poptávka programátora – registrační formulář

Úvodní stránka Fórum podpory WordPressu Práce a zakázky Poptávka programátora – registrační formulář

Zvolené téma obsahuje celkem 5 odpovědí. Do diskuze (2 účastníci) se naposledy zapojil uživatel  admin a poslední změna je stará 4 roky, 4 měsíce.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 6 příspěvků - 1. až 6. (z celkem 6)
 • Autor
  Příspěvky
 • #24001

  Irena
  Participant

  Zdravím,
  hledáme programátora, který by nám naprogramoval do WP webu registrační formulář.

  Vyžadované funkce:
  – Všechny vyplněné registrace ukládat do DB
  – Možnost vygenerovat vybrané registrace do souboru
  – Pokud není provedena žádná registrace za uplynulý den, info na e-mail
  – Generovat do e-mailu přehled všech registrací za uplynulý den
  – Kontrolní pole (jako u zadávání nového hesla) pro některé údaje, např. RČ

  V případě zájmu nás prosím kontaktuje s Vaší nabídkou na: aneri@aneri.cz

  #24002

  admin
  Keymaster
  Web

  Důležitá bude zejména informace, zda půjde o “registrace uživatelů”, tedy zda bude použito prostředí WordPressu pro uživatele a každý registrovaný uživatel se bude moci přihlásit, nebo pouze o “vyplněné formuláře”, pro které je možné použít nějaký formulářový plugin s drobnými úpravami (automatické emaily), ale nebudou se moci přihlašovat…

  #24004

  Irena
  Participant

  Registrace uživatele do WP by neprobíhala. Jedná se de-fakto o kontaktní formulář, ale upravený tak, aby splňoval výše uvedené požadavky. Mezi plug-iny jsme bohužel žádný nenašli, který by uměl informovat, že nebyla provedena žádná registrace ten den a který by zaslal přehled registrací za uplynulý den.

  Využíváme aktuálně Contact Form 7 + Contact Form DB, abychom měli aspoň část funkcí. Pokud by šlo tyto plug-iny pouze rozšířit o funkce, tak by to též bylo řešení.

  Funkce
  – Možnost vygenerovat vybrané registrace do souboru
  – Kontrolní pole (jako u zadávání nového hesla) pro některé údaje, např. RČ
  jsou zatím v jednání a je možné, že nakonec nebudou použity.

  #24006

  admin
  Keymaster
  Web

  Rozumím, díky, funkce pro automatický email, pokud není během dne žádný formulář vyplněn, je docela specifická :-) Pluginy Contact Form 7 a Contact Form DB obsahují mnoho různých hooků, takže by měly být bez větších problémů rozšiřitelné. Notifikační emaily by asi také neměly být problém, stačí spouštět jednou denně cron, podívat se do databáze na poslední den a podle toho zaslat email.

  Plugin Contact Form DB by měl také umět ukládat zvolené záznamy do souboru a exportovat v různých formátech?

  #24026

  Irena
  Participant

  Contact Form DB to již umí, ale formát není zrovna uživatelsky přátelský. V případě vygenerování do csv (pro zobrazení v excelu), tak jsou jednotlivé položky sice oddělené znaky, ale vše je v jedné “buňce”, takže pro nějaký přehledný výstup, by musela být data dále upravena. Hledáme možnost, kdy by již exportovaná data byla přehledná.

  #24027

  admin
  Keymaster
  Web

  To je podle mě klasická vlastnost Excelu, ale nevím, neviděl jsem výstup zmiňovaného pluginu… Stačí neklikat přímo na exportovaný .csv soubor, ale nejdříve spustit Excel (bez otevřeného souboru), zvolit záložku Data a kliknout na “Načíst data z textu” (.csv je vlastně textový soubor). Potom se objeví průvodce, kde můžete změnit oddělovač (většinou středník) a kódování a následně se vše správně načte v jednotlivých sloupcích (uložit to pak už můžete také jako Excelový soubor a nikoli .csv). Samozřejmě je možné exportovat data i přímo do Excelu, ale k tomu je už třeba integrovat nějakou knihovnu, např. PHPExcel, což je ve většině případů zbytečné…

  Nevím, jakou používáte verzi Excelu, takže se to může trochu měnit, ale mělo by to být velmi podobné.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 6 příspěvků - 1. až 6. (z celkem 6)

Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.