Pomoc s šablonou Atahualpa

Zvolené téma neobsahuje zatím 2žádnou odpověď. Do diskuze (3 účastníci) se naposledy zapojil uživatel  neteyescz a poslední změna je stará 8 let, 10 měsíců.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 20 příspěvků - 1. až 20. (z celkem 21)
 • Autor
  Příspěvky
 • #1199

  Alex
  Participant

  Pokud mohu mám ještě tři dotazy.

  – nepřišel jsem na to, jak mám poskládat nabídku v levém a pravém sloupci. Po instalování šablony se mi v pravém sloupci zobrazují Mata tagy, Odkazy atd a já je tam nechci a nevím jak je odstranit.

  – jak počeštit Leave a Reply, Category a vše co je vždy pod každým příspěvkem.

  – lze přesunout vodorovné MENU (které je teď úplně nahoře nad logem) pod to logo?

  Díky Saša

  #9377

  admin
  Keymaster
  Web

  Díky za založení nového vlákna, v tom původním (týkalo se jiného tématu) to smažu…

  Ad 1) Patrně půjde o výchozí nastavení šablony, které můžeš jednoduše změnit tak, že do nich uspořádáš vlastní widgety s požadovanými funkcemi. V menu Vzhled – Widgety tak jednoduše stačí přenést do pole “Right sidebar” nějaký widget a vše ostatní zmizí…

  Ad 2) Počeštění bude nejlepší udělat podle použitých funkcí šablony, tedy neupravovat samotné soubory, ale naopak využít gettext, tedy např. plugin Codestyling Localization nebo program poEdit. Projděte související témata, určitě tam najdete další podrobnější informace. Mimochodem pro šablonu Atahualpa existuje už i hotová čeština.

  Ad 3) Teoreticky by to přehodit šlo, ale změny jsou podle mě tolik složité, že to nestojí za námahu. Přesunutí kódu by muselo patrně proběhnout v souboru themes/atahualpa/functions/bfa_header_functions.php a muselo by se asi i následně upravit stylování… Můžeme to zkusit, ale při aktualizaci o všechny změny přijdete, takže by se asi musela dělat speciální odvozená šablona (child theme).

  #9378

  Alex
  Participant

  Tak ještě jednou se vracím k tématu. Nainstaluji plug in Codestyling Localization, ale okamžitě mě přestane fungovat administrace WP!!! Jen Prázdná obrazovka a svislá nabídka je v administraci vidět, ale nereaguje na kliknutí, odhlášení z WP také není možné. Čím to může být?

  Saša

  #9379

  neteyescz
  Participant

  Alex:

  Zdravím,

  Bílá obrazovka( white screen, nebo také “obrazovka smrti” ) je ve většině případů naznačovatelem toho, že máte nízký memory_limit a server plugin “neutáhne”. Pokud se ale objevuje svislá nabídka, není možné hovořit o bílé obrazovce. Osobně bych to tipoval na konfilikt javascriptů, nic konkrétního mě ale v tuto chvíli nenapadá. Doporučuji pořádně projít oficiální stránku: http://www.code-styling.de/english/development/wordpress-plugin-codestyling-localization-en. Jinak bych rozhodně zkusil deaktivovat postupně pluginy, možná se jedná o konflikt pluginů.

  Neteyes.cz

  #9380

  Alex
  Participant

  Ahoj,

  tak všechny pluginy jsem vypnul, ale přesto žádná změna. Je možnost, že by se někdo znalý koukl do mé administrace WP a zjistil co tam mám kde špatně (třeba jen nastaveného), bych se tohoto problémku zbavil a mohl frčet dál?

  Saša

  #9381

  admin
  Keymaster
  Web

  Ano, je to možné, pošlete přístupy na email pavelevap@separatista.net, zkusíme se na to podívat… Neprováděl jste ještě nějaké jiné úpravy?

  #9382

  Alex
  Participant

  Ahoj všem,

  tak se nakonec povedo a máme to v pořádku. Děkuji všem za nápady.

  Saša

  #9383

  admin
  Keymaster
  Web

  A v čem byl tedy konkrétně problém?

  #9384

  neteyescz
  Participant

  Taky by mě to docela zajímalo…

  #9385

  Alex
  Participant

  Vše bylo tak jednoduché, jen ta správná myšlenka chyběla. Plugin Codestyling Localization sice přeložil šablonu, ale nepřeložil samotné texty. Ty se musí přeložit každý zvlášť v Atahualpa Theme Options. No v jednoduchosti je krása.

  Ale i tak jsme teď narazil na problémek. Potřeboval jsem do šablony (např. footer) vložit kód, který je ale v javascriptu. Předchozí šablona mě kód zobrazovala, ale šablona Atahualpa kód nezobrazuje. Jak to mám vyřešit?

  Saša

  #9386

  admin
  Keymaster
  Web

  Alex: Zajímalo nás hlavně toto:

  Nainstaluji plug in Codestyling Localization, ale okamžitě mě přestane fungovat administrace WP!!! Jen Prázdná obrazovka a svislá nabídka je v administraci vidět, ale nereaguje na kliknutí, odhlášení z WP také není možné. Čím to může být?

  Na pokračující problémy s překladem některých výrazů jste se nás už moc neptal (respektive že něco nejde přeložit standardně) :-)

  Aktualizace: Duplicitní dotaz je tady.

  Kam ten JavaScriptový kód přesně vkládáte? O jaký jde kód?

  #9387

  Alex
  Participant

  Dobrý den,

  mě ten problém s “prázdnou bílou” obrazovkou zaskočil, stejně jako nahrávání obrázků na web. Jakmile jsou pluginy vypnuty, tak vše funguje jak má. Vypadá to, že se jedná o zcela nahodilou chybu, ale nejčastěji se projevuje ihned po aktivování pluginu Codestyling Localization. Jakmile plugin vypnu, tak je ve většině vše v pořádku. Teď je ale Codestyling Localization zapnutý asi 3 dny a ani jeden problém.

  Na předchozí šabloně jsem měl kód přímo ve widgetu/text a tam se vše zobrazovalo jak má, ale u šablony Atahualpa se nezobrazuje.

  <script type="text/javascript"><!--
  google_ad_client = "ca-pub-1234567898765432";
  /* Víno rádce */
  google_ad_slot = "1234567898";
  google_ad_width = 728;
  google_ad_height = 90;
  //-->
  </script>
  <script type="text/javascript"
  src="http://pagead2.googlesyndication.com/pagead/show_ads.js">
  </script>

  Saša

  Aktualizoval admin: Odstraněny osobní údaje.

  #9388

  neteyescz
  Participant

  Zdravím,

  V nastavení šablony, konkrétně v položce “configure css & js” změňte hodnotu “allow debugging” na “yes”. Vše by mělo fungovat :-) Podle všeho by se ostatní javascripty měly zobrazovat korektně, pouze u Adsense byl problém. ( Pro verzi šablony 3.6.7 ).

  Zdroj: http://www.tonz.net/blog/tech-support/fix-for-adsense-ads-not-showing-up-on-wordpress-sites-with-atahualpa-theme/

  Jméno Atahualpa je odvozeno od posledního neomezeného vládce Incké říše, to jen tak čistě pro zajímavost :-)

  Jinak se u A. objevují i chyby s G+ buttonem: http://wordpress.org/support/topic/theme-atahualpa-problems-with-google-1-button . Na ticketu je nahlášen i právě váš problém s Adsense: http://wordpress.org/support/topic/theme-atahualpa-problem-adsense .

  PS: Nedoporučuji příště zveřejňovat vaši identifikaci do Adsense, kvůli ochraně vašich osobních údajů a tudíž i soukromí.

  Hezký den,

  Neteyes.cz

  #9389

  admin
  Keymaster
  Web

  neteyescz: Díky za upozornění, upravil jsem konkrétní hodnoty z reklamního kódu. Vypadá to, že jste také našel “lék” na popisovaný problém, dobrá práce…

  Alex: Ta bílá stránka bude asi souviset s nedostatečnou pamětí (memory_limit). Nemohl jste třeba deaktivovat i nějaký jiný plugin, čímž se uspoří nějaká paměť a plugin Codestyling Localization pak funguje? Mimochodem, tento plugin potřebuje opravdu hodně PHP paměti…

  #9390

  Alex
  Participant

  admin:

  Je pravda že po deaktivaci pluginu Codestyling Localization se chyba již neopakuje.

  neteyescz:

  položku v “configure css & js” mám od začátku nastavenou na hodnotu “allow debugging” / “yes”, ale i tak se reklama nezobrazuje. Nevím :-(, prostě nevím.

  Díky za radu ohledně osob.údajů.

  #9391

  neteyescz
  Participant

  Alex:

  (1) Stáhněte si plugin na zjištění zatížení paměti( http://wordpress.org/extend/plugins/wp-memory-usage/ ). Doporučuji deaktivovat nepotřebné pluginy, a admin má pravdu, codestyling zabírá velmi hodně paměti( via: https://www.separatista.net/forum/topic.php?id=108 ). Možná bych zvážil vysazení tohoto pluginu a použití offline Poeditu, který vám paměť ze serveru nebere.

  (2) Podivné. Ještě mě napadlo, že by jste použil plugin pro vkládání Adsense kódu( http://www.google.cz/search?q=Adsense+wordpress ). Pomocí něho by to mohlo jít. Je to paradoxní, v předchozím příspěvku vám radím k omezení počtu pluginů, v tomto vám zase jeden radím. Doufám, že se na to příjde a nakonec vyhraje ruční verze. Ještě jsem našel nějáký videonávod: http://www.youtube.com/watch?v=TzMV5QoB5us

  Neteyes.cz

  #9392

  Alex
  Participant

  neteyescz:

  V pohodě každá rada dobrá, ale tady byl problém. Celou dobu jsme měl hodnotu “allow debugging” na “yes” (přišlo mě to podle překladu logické). Jakmile jsem hodnotu “allow debugging” nastavil na “no”, tak se hned začali reklamy zobrazovat.

  Díky všem Saša

  #9393

  neteyescz
  Participant

  Alex: :-D tak to jsem poradil tedy :-D

  Omlouvám se.

  #9394

  Alex
  Participant

  neteyescz:

  V pohodě, ale i tak díky moc.

  Saša

  #9395

  admin
  Keymaster
  Web

  Podle toho návodu, na který odkazuje neteyescz, by se to právě mělo vypnout, tedy změnit z “Yes” na “No” :-)

Aktuálně je na stránce zobrazeno 20 příspěvků - 1. až 20. (z celkem 21)

Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.