Pluginy – CHMOD?

Zvolené téma obsahuje celkem 4 odpovědi. Do diskuze (3 účastníci) se naposledy zapojil uživatel  admin a poslední změna je stará 5 let, 3 měsíce.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 5 příspěvků - 1. až 5. (z celkem 5)
 • Autor
  Příspěvky
 • #36887

  Daadja
  Participant

  Zdravím,

  jsem úplný začátečník s WP, nedaří se mi nainstalovat žádný plugin, píše mi to “Instalace se nezdařila: Nepodařilo se vytvořit adresář.”
  Zkoušel jsem samozřejmě googlovat a hledat, ale jsem z toho dost zmatený.
  Pochopil jsem, že je problém s právy k zápisu a musím použít příkaz CHMOD. Spustil jsem FTP a zadal na všechny složky 777, ale to asi není správné řešení, že?
  Běží to už asi 20 minut, tak se bojím, jestli jsem to nepodělal.

  Díky za radu! David

  #36888

  Jakub
  Participant
  Web

  777 je nejvyšší možné oprávnění. Fungovat bude vše, akorát to není to vhodné. Standardně by měly být soubory nastaveny na 644 a složky 755.

  #36904

  admin
  Keymaster
  Web

  Jaký používáte hosting?

  #36929

  Daadja
  Participant

  Dobrý den, děkuji za radu, soubory a složky jsem nastavil jak doporučujete.

  Používáme Best-hosting.cz, parametry (prozatím testovacího prostoru) nastavoval kolega a zřejmě tam dal nějaký limit jak na datový prostor tak i snad na “průtok” za den. Chyba se totiž projevuje jen večer, ráno a dopoledne vše funguje jak má. Takže asi vyřešeno.

  #36937

  admin
  Keymaster
  Web

  Aha, nedostatek prostoru by to mohl také způsobovat, v dnešní době je to dost podivné, většina hostingů je “neomezená”. Docela by mě zajímalo, co to je za službu, kde si můžete nastavovat parametry pro jednotlivé weby? To je nějaký managed server, kde máte jednotlivé klienty a můžete jim tam přerozdělovat prostředky serveru?

Aktuálně je na stránce zobrazeno 5 příspěvků - 1. až 5. (z celkem 5)

Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

WordPress – novinky, návody a zajímavosti