pluginy a různé verze jQuery

Úvodní stránka Fórum podpory WordPressu Problémy s WordPressem pluginy a různé verze jQuery

Zvolené téma obsahuje celkem 3 odpovědi. Do diskuze (3 účastníci) se naposledy zapojil uživatel  ScheRas a poslední změna je stará 10 let, 1 měsíc.

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 4 příspěvky - 1. až 4. (z celkem 4)
 • Autor
  Příspěvky
 • #6417

  moskva
  Participant

  Dobrý den, chtěl jsem zeptat, jak řešíte situaci v případě, že používáte několik pluginů, které používají rozdílné knihovny jQuery.

  Mám například stránku se dvěma pluginy a každý si tahá jinou knihovnu jQuery. Nechci načítat více knihoven a zpomalovat tak chod stránek. Jaké je nejlepší řešení pro optimalizaci?

  Předem děkuji za Vaše návrhy a podněty :)

  #17413

  sjiamnocna
  Participant
  Web

  Myslím, že z vaší strany by žádné řešení přicházet nemělo, měli by si to zajistit autoři pluginů – aby místo přímého přidávání použili verzi JQuery kterou používá wordpress, a jen si ji “dosadili” do té správné stránky. Myslím, že se během změny verzí nic moc nezměnilo, a věřím, že když už něco, tak k lepšímu.. snad :)

  Skripty jsou vkládány přes enqueue_script, tak pokud se v tom chcete vrtat, tak je to toto :D

  #17414

  moskva
  Participant

  sjiamnocna: Dobrý den. Děkuji za Váš názor – ve své podstatě máte nejspíše pravdu, nicméně skutečnost je od “měli by si to zajistit autoři” odlišná.

  Velmi bych uvítal radu od někoho, kdo tento problém již řešil. Napadlo mě, že bych v kódu pluginu přepsal natvrdo cestu ke knihovně jQuery na nejnovější verzi – u všech pluginů. Ale nejsem si jistý, jestli by to fungovalo.

  Případně jiné řešení. Nevím. Nemám zkušenosti s jQuery, jen základy javascriptu.

  #17415

  ScheRas
  Participant
  Web

  moskva: Přepisovat cesty v pluginu nemá smysl. <i>Sjiamnocna</i> Vám řešení navrhl, zkuste v šabloně využít funkce wp_enqueue_script(). Také by nebylo by od věci kontaktovat autora pluginu a dát mu vědět, že dělá něco špatně. Docílíte tím nejenom opravy, která se bude hodit Vám, ale kterou také využije spoustu dalších lidí. A to je záslužné :)

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 4 příspěvky - 1. až 4. (z celkem 4)

Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

WordPress – novinky, návody a zajímavosti