Odeslání hodnot formuláře jako pdf soubor v příloze emailu

Úvodní stránka Fórum podpory WordPressu Pluginy (funkčnost webu) Odeslání hodnot formuláře jako pdf soubor v příloze emailu

Zvolené téma obsahuje celkem 5 odpovědí. Do diskuze (4 účastníci) se naposledy zapojil uživatel  admin a poslední změna je stará 6 let, 8 měsíců.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 6 příspěvků - 1. až 6. (z celkem 6)
 • Autor
  Příspěvky
 • #1082

  Markobros
  Participant

  Dobrý den,

  používám plugin Contact Form 7 a potřeboval bych hodnoty z formuláře před odesláním na email zpracovat, vytvořit z nich pdf dokument a ten teprve odeslat na email. Je něco takového reálné?

  Děkuji.

  #8801

  admin
  Keymaster
  Web

  Reálné to určitě je, ale zatím jsem to nikde neviděl hotové :-)

  V oficiálním fóru je několik zmínek, návrh možného řešení naleznete zde. Stručně řečeno je třeba před samotným odesláním emailu vygenerovat .pdf soubor (pomocí nějakého skriptu, např. TCPDF). Šlo by to asi udělat na zakázku, nemělo by to být nic extra složitého…

  #8802

  Markobros
  Participant

  Složité to opravdu nebylo, jen to potřebovalo vychytat mouchy :-).

  Použil jsem volání akce před odesláním mailu add_action( 'wpcf7_before_send_mail', 'markobros_wpcf7_before_send_mail' );

  Zde volám funkci pro generování .pdf souboru (pomocí tcpdf) – což jsem už měl hotové z dřívějška – a uložený soubor pak programově přidám do mailu (attachment) a odesílám.

  Programátorsky to asi není nic moc, ale kdyby měl někdo zájem…

  #20270

  exak
  Participant

  Dobrý den,
  mám stejný problém – jsem úplný amatér, nenašel jste někdo plugin na toto generování PDF z dat zadaných v contact form 7?… Přeci jen je téma už 3 roky staré.

  Předem děkuji.

  Tomáš

  #20271

  ScheRas
  Participant
  Web

  Dobrý den,
  žádný takový plugin neexistuje. Můžete ale poptat jeho vytvoření například na http://prace.separatista.net/

  #20302

  admin
  Keymaster
  Web

  Zajímavé, osobně jsem myslel, že už něco podobného existuje :-( Pro Gravity Forms existuje např. plugin Gravity Forms PDF Extended.

  Jediným řešením tak je asi použití akce wpcf7_before_send_mail (na kterou upozorňuje Markobros výše) a napojení nějakého řešení pro generování PDF souborů (např. TCPDF či mPDF). Jako ideální vzor by se dal asi použít plugin PDF Email on Save, možná by ho šlo využít i nějak jinak (přímé napojení).

  Zakázka byla vytvořena zde.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 6 příspěvků - 1. až 6. (z celkem 6)

Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.