Nezobrazují se stránky

Zvolené téma obsahuje celkem 14 odpovědí. Do diskuze (3 účastníci) se naposledy zapojil uživatel  lindner a poslední změna je stará 11 let, 4 měsíce.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (z celkem 15)
  • Autor
    Příspěvky
  • #2451

    lindner
    Participant
    Web

    Pravděpodobně po aktualizaci WordPressu jsem úplně náhodou zjistil, že se mi nezobrazují stránky – viz např. http://priblizovadla.cz/metodika-mereni-rychlosti-kol/

    Co s tím pls?

    #13362

    lindner
    Participant
    Web

    Jen upřesňuji – myslím tím statické stránky, nikoliv články – v terminologii WordPressu.

    #13363

    admin
    Keymaster
    Web

    Zkuste v menu Nastavení – Trvalé odkazy přeuložit nastavenou strukturu trvalých odkazů.

    Dále patrně používáte nějaký plugin na odstranění rubriky z URL příspěvku, možná by to mohl také způsobovat…

    #13364

    lindner
    Participant
    Web

    Přeuložení struktury trvalých odkazů nepomáhá. Jaký plugin (jakého typu) by to mohl způsobovat? O ničem nevím, že bych instaloval.

    #13365

    admin
    Keymaster
    Web

    Těžko říci, např. tento. Zkuste deaktivovat všechny pluginy a nasadit výchozí šablonu Twenty Eleven a uvidíte, zda se tím problém odstraní. Potom můžete pluginy postupně zapínat a najít případného viníka…

    #13366

    lindner
    Participant
    Web

    Problém se bohužel deaktivováním všech pluginů a nahrazením šablony 2011 neodstranil:(

    #13367

    admin
    Keymaster
    Web

    Zajímavé, jakou máte nastavenou strukturu trvalých odkazů?

    #13368

    lindner
    Participant
    Web

    Post name

    #13369

    admin
    Keymaster
    Web

    Problém nastal po aktualizaci z jaké verze na jakou? Nemohl tam být tento problém nepovšimnut už před aktualizací?

    #13370

    lindner
    Participant
    Web

    Bohužel neznám přesně původní verzi WP, ale byla stará. Asi rok… Nyní je tam nejaktuálnější. Problém podle mě nastal až po aktualizaci, určitě ne v průběhu roku.

    #13371

    Lukenzi
    Participant

    Problém ale někde bude, protože jak jsem se díval tak v souboru sitemap.xml máte některé články s velice podivnou URL adresou, kterou WP ve výchozím stavu nedovolí vytvořit. Například

    Nejoblíbenější značkou koloběžek je…

    (Je to URL adresa článku, která končí na 3 tečky, což ve WP nelze udělat – tečky automaticky odstraní)

    #13372

    lindner
    Participant
    Web

    Přísahám, že ručně jsem to nedělal :) Tohle dělala ta starší verze WP, nová už to nedělá, všiml jsem si toho

    #13373

    admin
    Keymaster
    Web

    Zajímavé, Lukenzi má pravdu, např. toto URL by nikdy nemohlo vzniknout:

    Jak zaříznout „Hillku“ od Kostky (a nejen ji)

    A to ani ve dva roky starém WordPressu, patrně tam bude nějaký dlouhodobý problém. Pošlete prosím přihlašovací údaje (administrátor WordPressu) na email pavelevap@separatista.net, zkusíme se na to podívat. A udělejte si pro jistotu zálohu databáze :-)

    #13374

    admin
    Keymaster
    Web

    Takže snad vyřešeno, zkusím to celé trochu popsat:

    1) Podivné URL adresy byly opravdu možné až do WordPressu 3.3, kdy byla tato dlouhodobá chyba opravena. Co s tím? Můžete to nechat být nebo ručně opravit u příspěvků, kde se tento problém vyskytuje. Zkusit můžete také nějaký plugin, např. RP Recreate Slugs, který to provede hromadně automaticky, ale doporučuji raději zálohovat databázi :-)

    2) Problém s nefunkčními stránkami je způsoben pluginem Indizar, který slouží pro vytváření kapitol v článcích. Bohužel ale přidává svá vlastní pravidla, která nefungovala nejlépe. Tento problém byl sice odstraněn (názorně pojmenováno “Solved bug with lost pages – problem with 3.4 update”) v nejnovější verzi 0.8.1, ale autor tam už nedoplnil možnost automatického obnovení struktury trvalých odkazů. Takže nejdříve musíte aktualizovat plugin na nejnovější verzi a poté ještě ručně přeuložit strukturu trvalých odkazů. Následně by už mělo vše fungovat.

    A proč nám to vlastně nefungovalo ani po deaktivaci všech pluginů? Protože opět nebyla aktualizována struktura trvalých odkazů. Takže i když nebyla chybná starší verze pluginu aktivní, tak v databázi zůstala zachována nefunkční struktura trvalých odkazů.

    Konec záhady :-)

    #13375

    lindner
    Participant
    Web

    Perfektní, funguje! Velmi děkuji!

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (z celkem 15)

Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

WordPress – novinky, návody a zajímavosti