Nelze změnit vlastní heslo

Zvolené téma neobsahuje zatím 1žádnou odpověď. Do diskuze (3 účastníci) se naposledy zapojil uživatel  admin a poslední změna je stará 4 roky, 1 měsíc.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 11 příspěvků - 1. až 11. (z celkem 11)
 • Autor
  Příspěvky
 • #27974

  martin.seidl
  Participant

  Dobrý den,

  mám prosbu, nevíte prosím, jak lze změnit ve wordpressu heslo u uživatele? Poprvé jsem se setkal s tím, že mi wp vůbec neumožňuje zadat vlastní heslo, ač to na jiných webech u klientů všude je, jen na mém webu je pouze tlačítko “generovat heslo” To je ale velmi nepraktické a zdržující, při každém přihlášení totiž heslo nefunguje a musím nechat e-mail generovat nové.

  Děkuji

  #27975

  Azifaral
  Participant
  Web

  Heslo si můžete nastavit jaké chcete. Když v administraci zmáčknete tlačítko Generovat heslo, tak on jej vám sice vygeneruje, ale vy si jej můžete přepsat. Pokud to bude příliš jednoduché heslo, tak ten WP od vás bude chtít potvrzení, že to opravdu “myslíte vážně”. A samozřejmě musíte ten profil uložit.

  #27976

  martin.seidl
  Participant

  No, tak tohle mně později napadlo také, nicméně to jsme udělal, nastavil jsem velmi dlouhé heslo obsahující všechny indikátory silného hesla a stejně si to heslo nepamatuje, když to uložím a za třeba 3 hodiny se budu chtít znova přihlásit, heslo nejde… zajímavé ale je, že když se odhlásím a přihlásím se hned, tak jde…

  Nechápu ale, proč tam není klasické políčko nové heslo a potvrzení hesla jako to mám na všech webech s verzí 4.5.2

  #27977

  martin.seidl
  Participant

  Ted jsem to celé zkusil znova, vyplním heslo, aktualizuji profil, odhlásím se a nic, nepřihlásí se to… :)

  #27981

  admin
  Keymaster
  Web

  Podivné :-) Jakou to hlásí přesně chybu po nefunkčním přihlášení?

  Zkuste si schválně nastavit nějaké jednoduché heslo (třeba test), zda tam není nějaký problém s jeho přepisem. A když tam necháte automaticky vygenerované heslo, jen si ho zkopírujete a pak při novém přihlašování vložíte? Nevkládá tam prohlížeč původní automaticky uložené heslo?

  #27995

  martin.seidl
  Participant

  No takže nové poznatky….

  Heslo zkrátka nefunguje, pluginem to asi nebude, protože wordfence jsem úplně odstranil a problém přetrvává, tím to tedy není, zkusil jsem to vše úplně znova, vymazat kompletně historii včetně cookies apod. a nic, po každé, když vygeneruji nové heslo změním ho na vlastní a dám uložit, tak se přihlásím poprvé a po druhém přihlášení už to nefunguje, chybu to žádnou nehlásí, jen se otřepe input na heslo, ani to nic nenapíše a prostě se nepřihlásí. Zkoušel jsem se přihlásit po vygenerování hesla z jiného prohlížeče, tam mi to nešlo vůbec, ani na poprvé, vůbec nechápu jak je to možné…

  mimochodem, stejný problém jsem měl dnes na vašem webu separatista, včera sem si sem zadával stejné heslo a nepřihlásil jsem se, musel jsem opět vygenerovat nové. Přitom na jiných webech, kde spravuji klientům obsah vše normálně funguje… Já už fakt nevim…

  #27997

  Azifaral
  Participant
  Web

  A zkusil jste jiný prohlížeč? Já vím, že to jsou dotazy typu, jestli máte ten počítač v zásuvce :D, ale trochu nechápu. Stalo se mi, že mi prohlížeč cpal uložené heslo, ale když jsme promazal cookies a historii tak už to bylo v pohodě.

  #27998

  martin.seidl
  Participant

  Ano zkoušel, teď jsem to zkusil ze 3 prohlížečů… nikde to nejde…. když jsem zadal znova nové heslo, přihlásím se poprvé, pak se odhlásím a po druhé už to nejde…. už mně to leze krkem nemůže být nějak heslo šprajcnuté někde v databázi? Pokud jo, tak jsem fakt nadšený, s databází neumím pracovat :)

  Nemám zapnuté ukládání hesel ani nic podobného, takže špatný přepis není možný, anvíc to nejde ani v prohlížeči, který vůbec běžně nepoužíván a nepřihlašuji se nikam. Pro jistotu jsem i zkontroloval pluginy prohlížeče, jestli to nemůže nějaký způsobit, taky ne

  Neexistuje něco v nastavení, co způsobuje kvůli přísnému zabezpečení, že wp heslo zapomene po každém odhlášení? Já jsem se koukal v nastavení úplně všude, nic jsem nenašel…

  #28000

  Azifaral
  Participant
  Web

  O ničem takovém nevím. A taky nějak netuším proč by na vině měla být databáze. Jinak popis řešení problému s loginem je tady Login Trouble, tak zkusit projet všechny možnosti, které jsou tam popisované, což už jste ale více méně asi udělal. Tedy snad udělal, tzn. vypnout šablonu, vypnout všechny pluginy, zrušit htaccess …prostě dostat ten WP do základního stavu a zjisti jestli chyba přetrvává. Pokud ano, tak je asi problém někde v té databázi a zkusit se ní prohrabat, tady je třeba návod na reset hesla.

  #28002

  martin.seidl
  Participant

  Zkusil jsem přepsat heslo v databázi rovnou…. ne jen, že se tam heslo ani neuloží, ale furt tam znovu naskakuje nějaké heslo, které jsem nikdy nedostal, ale ani to heslo, co tam je napsáno nefunguje :-D Tak já už mám dost, takže mažu celý wordpress a instaluji ho znovu…

  Děkuji za pomoc

  #28012

  admin
  Keymaster
  Web

  @martin.seidl: Podle popisu je to čím dál podivnější, hlavně se mi nezdá, že by to dělalo i na místním webu :-) Ale můžeme to zkusit, co mám přesně udělat, aby se problém projevil? Zkoušel jsem toto a vše funguje:

  – Vytvořil jsem (nově zaregistroval) testovacího uživatele testhesla.
  – Přišel mi email, že si mám nastavit heslo, nechal jsem tam původně generované, tedy !0YCmQXhG^niOYJ(.
  – Přihlásil jsem s tímto heslem.
  – V nastavení Profilu jsem změnil heslo kliknutím na tlačítko “Generovat heslo” a vygenerované heslo jsem upravil na test.
  – Odhlásil jsem se.
  – Znovu jsem se přihlásil s novým heslem a vše bez problémů funguje.

  Co jsem udělal špatně, že mi to funguje? Nebo mě registrujte na svém webu, kde se chyba projevuje a napište jak to mohu vyzkoušet (kontakt).

  P.S. Uživatelské jméno testhesla a heslo test na fóru stále funguje, můžete vyzkoušet, zda se přihlásíte. Případně to zkuste “rozbít” a dejte vědět, abych to mohl vyzkoušet.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 11 příspěvků - 1. až 11. (z celkem 11)

Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.