Nejde mi nastavit práva zápisu ve WordPressu

Úvodní stránka Fórum podpory WordPressu Problémy s WordPressem Nejde mi nastavit práva zápisu ve WordPressu

Štítky: ,

Zvolené téma obsahuje celkem 7 odpovědí. Do diskuze (2 účastníci) se naposledy zapojil uživatel  admin a poslední změna je stará 8 let, 10 měsíců.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 8 příspěvků - 1. až 8. (z celkem 8)
 • Autor
  Příspěvky
 • #24308

  Falco
  Participant

  Dobrý Den.

  Jsem novým administrátorem webu klienta a potřeboval by jsem upravit HTML kód v editoru WordPressu. Problém je v tom, že nemám nastavená práva pro zápis do HTML kódu. Zkoušel jsem to nastavit přes FTP v Total Comanderu v záložce Soubory – Změna artributů, kde jsem do Chmodu napsal 777. Když jsem se na změnu artributů podíval znovu, tak se ty artiributy nijak nepoznačily. Ani v editoru webu mi to nenastavilo práva pro zápis.

  Poradíte mi co mám dělat?

  #24313

  admin
  Keymaster
  Web

  Tak to je dost podivné, pokud nastavíte potřebný CHMOD, tak by to mělo v editoru bez problémů fungovat. Nezměnil jste CHMOD pro nějaké jiné soubory (nebo na jiném serveru)? Pro editor pluginů to funguje (aneb můžete soubory upravovat)?

  #24316

  Falco
  Participant

  Určitě to jsou ty přihlašovací údaje od webu, který chci upravovat.

  Soubory v adminu webu jako jsou plubiny, widgety, stránky, příspěvky, menu atd. můžu upravovat. Nejde mi jenom ten HTML kód v editoru.

  Není možné, že to musí ještě někdo schválit, např. provozovatel webhostingu a že to může nějakou dobu trvat, než se to projeví v adminu?

  Není jiná cesta jak to nastavit? Například přes PHP admin, nebo přes admin WordPressu? Pokud ano, tak kde a jak?

  Děkuji.

  #24318

  admin
  Keymaster
  Web

  Nevím, jestli si zcela rozumíme. Co chcete vlastně upravovat? Obsah příspěvků v záložce HTML? Co tam chcete přesně upravit a co tam nefunguje?

  Myslel jsem, že chcete upravovat přímo soubory šablony v menu Vzhled – Editor a proto nastavujete CHMOD pro soubory na FTP.

  #24323

  Falco
  Participant

  Ano. Chci upravit HTML kód v Editoru WordPress. Nemám tam uděleno právo zápisu, aby jsem ten HTML kód mohl upravit. Má otazka zní jak to právo zápisu povolit, když mi to nejde přes ten FTP přístup v Total Comanderu.

  #24324

  admin
  Keymaster
  Web

  Takže chcete upravit nějaký konkrétní soubor šablony, např. single.php a není tam zobrazené tlačítko “Aktualizovat soubor”, protože nemáte potřebné oprávnění k jeho úpravám? V tomto případě musíte jít přes FTP a nastavit potřebný CHMOD, podle mě není jiná možnost. Nefunguje to u všech souborů (šablon i pluginů) nebo jen u některých?

  #24326

  Falco
  Participant

  Ano. Není tam to aktualizovat soubor. Pokud není jiná možnost jak zpřístupnit to oprávnění, tak je to blbý, protože potřebuji upravit ten HTML kód.

  Nefunguje to u všech šablon, pluginy jde aktualizovat v pohodě.

  Na tomto odkaze úplně dole:
  http://podpora.dgx.cz/wordpress/viewtopic.php?id=992
  týpek píše, že si stahnutl wordpress verzi 2.2.1 a tam to jde nastavit.

  #24327

  admin
  Keymaster
  Web

  Můžete si soubor z FTP stáhnout, upravit na počítači (např. pomocí programu PSPad) a pak ho tam zase nahrát. Ale určitě by to mělo jít nastavit pomocí CHMOD na FTP, případně pošlete přístupy (FTP + administrace WorPressu) a zkusím se na to podívat… Ve verzi 2.2.1 nic podobného nastavit nejde, to je podle mě nesmysl a vůbec to s tím nesouvisí. Ale můžete si zkusit verzi 2.2.1 nainstalovat, ať víte, jak vypadal WordPress před deseti lety :-)

Aktuálně je na stránce zobrazeno 8 příspěvků - 1. až 8. (z celkem 8)

Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.