Nefunguje vycentrování kategorií u šablony

Úvodní stránka Fórum podpory WordPressu Šablony, CSS (zobrazení webu) Nefunguje vycentrování kategorií u šablony

Štítky: , ,

Zvolené téma obsahuje celkem 8 odpovědí. Do diskuze (3 účastníci) se naposledy zapojil uživatel  M.Chvapil a poslední změna je stará 7 let, 2 měsíce.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 9 příspěvků - 1. až 9. (z celkem 9)
 • Autor
  Příspěvky
 • #31808

  M.Chvapil
  Participant

  Zdravím.
  Mám dotaz a prosbu o pomoc. Zakoupil jsem šablonu, kde na titulní stránce by měly být kategorie vycentrovány (tedy zarovnány na střed), ale zdá se, že kategorie se mi zobrazují zarovnáním vlevo. Jedná se o web http://wwwstranka.cz. Žádné volitelné možnosti v administraci jsem nenašel, takže bude potřeba zřejmě poupravit kod.

  Děkuji za každou radu.

  Martin

  #31811

  admin
  Keymaster
  Web

  Šablona Auction Theme vypadá dobře, ale neměnil jste ji nějakým způsobem? Když se podívám na jejich demo, tak mají ve style.css následující část kódu:

   .my_category_image_holder
  {
  	float:left;
  	width:25%;
  	text-align:center;
  	height:130px;
  	margin-bottom:7px	;
  	margin-top:7px	
  }

  Ale na svém webu máte toto:

   .my_category_image_holder
  {
  	float:left;
  	width:235px;
  	text-align:center;
  	height:130px;
  	margin-bottom:7px	;
  	margin-top:7px
  }

  Šířka (width) tam je tedy natvrdo a nikoli jako čtvrtina (25 %) šířky stránky…

  #31813

  M.Chvapil
  Participant

  Mně se také líbí. Hlavně ač má mnoho funkcí, není nijak přeplácaná. Nic jsem neměnil a styl CsS vůbec ne. Pouze jsem ji překládal do Češtiny. Loco translation vzal jen 50% textu, ostatní jsem dopřeložil po souborech, hlavně ve functions.php. Nedalo mi to a šablonu jsem zkoušel nainstalovat bez překladů a zasáhů na čistý wordpress a zarovnání tam bylo stejné jako mám na webu. Proto si spíše myslím, zda u nich nedošlo k aktualizaci a v nové verzi je špatné nastavení. 235px jsem změnil na 25%, ale bez efektu. Nemáte ještě nějaký nápad? Samozřejmě můžu dát i přístupy na FTP, pokud to pomůže.

  Mockrát děkuji za pomoc.

  Martin

  #31828

  JKovac
  Participant

  Dobrý den,

  není někde možnost nastavit na kolik sloupců má být rozděleno zobrazení kategorií?

  Ono 25% je vlastně rozdělení do 4 sloupců a při použití float:left se 3 kategorie hodí doleva.

  Pokud se to nedá a budete používat jen jak máte nyní 3 a 6 kategorií rozdělte to na 33% a mělo by to být vcelku vystředěné.

  #31844

  admin
  Keymaster
  Web

  Je to podivné, že by si to aktualizací sami rozbili? :-) Je to uvedeno natvrdo v souboru style.css, takže to asi v žádném speciálním nastavení šablony nebude… Zkuste se ještě zeptat přímo na jejich podpoře a ukažte jim, že to chcete mít jako v jejich demoverzi, kde to je zarovnané na střed :-)

  #31845

  M.Chvapil
  Participant

  Kdybych to nezkoušel instalovat v čistým WordPressu se stejným (rozhozeným) výsledkem, tak bych tomu také nvěřil. :)

  Pánové i tak mockrát děkuju za radu – provedl jsem změnu dle rady (z 235px na 25%) a s prodlevou se to srovnalo. Tak asi tam byl skutečně zakopaný pes. :-)

  Mějte se a hezký večer.

  Martin

  #31848

  admin
  Keymaster
  Web

  Patrně jste měl CSS soubor cachovaný v prohlížeči (ideální je vždy zkusit anonymní režim prohlížeče). Stejně bych ale doporučil raději kontaktovat podporu a optat se jich na to, protože to je dost podivné (a bylo by zajímavé vědět, jak to má být doopravdy správně). A úpravy neprováděje přímo v souboru style.css (přijdete o ně během příští aktualizace). Mělo by stačit přidat v menu Vzhled – Přizpůsobit – záložka CSS (snad to bude mít správnou prioritu):

  .my_category_image_holder { width: 25%; }

  #31888

  M.Chvapil
  Participant

  Na podporu jsem psal, ale už asi 3. den čekám na odpověd. Naše konverzace skončila tím, že se ptali na URL webu a od té doby žádná odpověd. Mé trable zdá se neskončily. :-) Nastavil jsem šíři na 25%, ale chytlo se to i na responzivitu a pokud otevřu stránky na mobilu, tak se kategorie částečně překrývají. Určitě, pokud mi odepíší, tak to hodím do éteru.

  #32208

  M.Chvapil
  Participant

  Zdravím ve spolek. Tak už znám správné nastavení šablony Auction theme. Při čisté instalaci se skutečně nainstaluje nastavení 235px ve style.css. Nastavení 25% pomůže, ale v mobilním zobrazení se kategorie rozhodí. Po dlouhých dnech čekání na odpověd z podpory jsem se dozvěděl, že správné nastavení je 285px – vyzkoušeno a funguje. Možná to při další aktualizaci opraví…

  Martin

Aktuálně je na stránce zobrazeno 9 příspěvků - 1. až 9. (z celkem 9)

Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.