Nastavení Média

Zvolené téma obsahuje celkem 14 odpovědí. Do diskuze (2 účastníci) se naposledy zapojil uživatel  abaxas a poslední změna je stará 5 let, 6 měsíců.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (z celkem 15)
 • Autor
  Příspěvky
 • #21879

  abaxas
  Participant

  Ahoj mám problém, nejdou mi ukládat obrázky, navíc když si dám “nastavení-> media, tak se mi tam neukáže cesta k ukládání vypadá to takto. Nevíte někdo, co s tím?

  Attachments:
  #21883

  admin
  Keymaster
  Web

  Ano, cesta pro ukládání mediálních souborů se nezobrazuje, pokud je nastavena defaultně do adresáře wp-content/uploads. Zkontrolovat to můžete v administraci, když přejdete na skrytou stránku /wp-admin/options.php a najdete položku upload_path.

  Pokud používáte Wedos (podle názvu screenshotu), tak tam by neměl být žádný problém. Problém se objevil z ničeho nic nebo po nějaké aktualizaci? Zkoušel jste deaktivovat všechny pluginy a nasadit výchozí šablonu?

  #21901

  abaxas
  Participant

  Omlouvám se, že se ozývám až teď, ale byl jsem off. Jinak problém jr o instalace, ruční ukládání funguje, chci se optat, jak se jmenuje položka na skryté stránce, kde má být zapsaná cesta pro ukládání?

  #21902

  admin
  Keymaster
  Web

  Není kam spěchat :-) Objevuje se při nahrávání obrázků nějaká chyba? Název položky je uveden o příspěvek výše. Zkoušel jste změnit CHMOD pro adresář wp-content/uploads? A co deaktivace pluginů?

  #21903

  abaxas
  Participant

  zkoušel jsem jak pluginy, tak šablonu i chmod. Obávám se, že položku “upload_path” jsem neměl vyplněnou, dopsal jsem tam “wp-content/uploads”, bez uvozovek, ale nepomohlo….

  #21904

  admin
  Keymaster
  Web

  Když tam není nic vyplněno, tak se myslím automaticky použije wp-content/uploads, takže to tam ani nemusí být… Objevuje se při nahrávání obrázků nějaká chyba? Případně pošlete přístupy (administrace + FTP), zkusím se na to časem podívat…

  #21905

  admin
  Keymaster
  Web

  A ještě si vzpomínám na jeden častý problém, nesmazal jste náhodou adresář tmp (řešili jsme to zde)?

  #21906

  abaxas
  Participant

  Kde je ve FTP root, omlouvám se je to položka www, nebo podřízený adresář? Hledal jsem to na googlu, ale nerozumím tomu..

  #21907

  abaxas
  Participant

  Jinak ukazuje se tam, že dočasný soubor neexistuje

  #21908

  admin
  Keymaster
  Web

  Když se přihlásíte u Wedosu k FTP, tak byste měl vidět adresáře www, tmp a session. Pokud tam máte pouze www, tak jste ostatní patrně smazal a způsobuje to problémy s nahráváním souborů. Znovu je vytvořte a bude to v pořádku…

  #21909

  abaxas
  Participant

  Aha děkuji, bylo to v tom :-D

  #21910

  admin
  Keymaster
  Web

  A nakonec by mě hlavně zajímalo proč jste adresáře na FTP mazal :-)

  #21911

  abaxas
  Participant

  ani nevím, byl jsem v systému jen chvilku a moc jsem netušil, co vlastně vyvádím :-D. Jelikož jsem tomu rozuměl asi jako koza petrželi, tak jsem si říkal, že když to je prázdné, tak je to na nic :-D! Berte to tak, že jsem s tím nikdy před tím nepracoval, na škole jsme se učili pracovat s M602 a T602. Takže se vše učím “za pochodu” a experimentováním, vím, že občas udělám botu a pak děkuji za každou pomoc. Ale i chybami se hold člověk učí, omlouvám se, že jsem vás připravil o váš čas, to mě mrzí!

  #21912

  admin
  Keymaster
  Web

  Díky za odpověď a určitě nejste jediný, kdo adresáře smazal (na fóru se to řešilo už několikrát). Klidně se ptejte, když bude ještě nějaký problém, ale opatrně s úpravami :-)

  #21913

  abaxas
  Participant

  Budu se snažit si své chyby opravovat sám, ale pokud to nezvládnu, rád se ozvu. ještě jednou děkuji za pomoc. Přeji hezký víkend.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (z celkem 15)

Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.